Brak sygnału w dekoderze NC+

swiatek94

New member
Witam serdecznie, dzisiaj rozdziliłem sygnał z anteny na dwa kable w celu podłączenia drugiego TV. Po podlaczeniu kabla bezposrednio do TV jest wysoki sygnał i tv znajduje wszystkie możliwe kanały naziemne. Po podłączeniu dekoder NC+ nie mam w ogóle sygnału, ani na Astrze ani na Hot Bird. Próbowałem też innych ustawień jak dvb s na dvb s2, ale nic to nie dało. W czym tkwi problem?
 

swiatek94

New member
Wszystko jasne, a jest jakaś wersja mini anteny satelitarnej? Mam jeden talerz z konwerterem na dwa wyjścia, ale one są zajęte i idą do innego dekodera w którym mam dysk. Co w takiej sytuacji zrobić?

Czy np. zmiana konwertera z 2 na 4 wejścia pomoże? Wystarczy zdjąć z talerza jeden konwerter, zamocować ten poczwórny i to wszystko? Czy będę musiał na nowo ustawiać antenę itd?
 

sentyzibi

Well-known member
Wszystko jasne, a jest jakaś wersja mini anteny satelitarnej? Mam jeden talerz z konwerterem na dwa wyjścia, ale one są zajęte i idą do innego dekodera w którym mam dysk. Co w takiej sytuacji zrobić?

Czy np. zmiana konwertera z 2 na 4 wejścia pomoże? Wystarczy zdjąć z talerza jeden konwerter, zamocować ten poczwórny i to wszystko? Czy będę musiał na nowo ustawiać antenę itd?



Teoretycznie tak jest, wystarczy wymienić konwerter na quada, ale weź pod uwagę, że mogą być skorodowane śrubki na zacisku konwertera i będziesz musiał użyć siły. Wystarczy, że antena nie jest dobrze mocno skręcona z uchwytem i może się ruszyć, a wtedy ponowna korekta ustawienia anteny jest konieczna.

Zrób sobie jakieś znaki na uchwytach obecnego położenia talerza, oraz konwertera, sprawdź mocowanie samego kowertera, jeśli trzeba użyj jakiegoś środka penetrującego do śrubek przy nim ( jeśli na takowe jest zamontowany zacisk do niego ), a zaoszczędzisz sobie nerwów i frustracji.

Pozostanie tylko po wymianie posmarowanie złączy kabli antenowych smarem silikonowym ( złącza, ale nie samego przewodu ).
 

swiatek94

New member
Rozumiem, to jutro zerknę sobie na spokojnie i posprawdzam wszystko, żeby nie było potem rozczarowania.

A co do konwertera, to jaki mógłbyś mi polecić jeśli znasz się na temacie?
Fajnie by było jakbym dostał go w jakimś pobliskim markecie bez zamawiania na allegro, chyba że jest spora różnica cenowa, to już sobie poczekam do nowego roku.
 

sentyzibi

Well-known member
Niestety nie pamiętam teraz jaki model jest dobry, bo bardzo dawno do mojej anteny nie zaglądałem. Nie wiem też jakie są w marketach. Ja kupiłem kiedyś w sklepie ze sprzętem sat... ale podejdź do nalbliższego przedstawiciela cyfrowej tv i spytaj o radę.

Przepraszam, że nie pomogłem do końca... Może wujek google pomoże w wytypowaniu dobrego konwertera w rozsądnych kosztach.
 

swiatek94

New member
Niestety nie pamiętam teraz jaki model jest dobry, bo bardzo dawno do mojej anteny nie zaglądałem. Nie wiem też jakie są w marketach. Ja kupiłem kiedyś w sklepie ze sprzętem sat... ale podejdź do nalbliższego przedstawiciela cyfrowej tv i spytaj o radę.

Przepraszam, że nie pomogłem do końca... Może wujek google pomoże w wytypowaniu dobrego konwertera w rozsądnych kosztach.

Nie ma żadnego problemu, najważniejsze, że wystarczy ten konwerter zamienić.

Rozejrzę się za tym Televesem i popytam jeszcze.

Ostatnie pytanie - Czy w głównej mierze ustawia się talerz czy konwerter też?
Mam na myśli czy jest różnica w jakiej pozycji jest konwerter i np. przesunięty trochę w prawo już będzie miał inny sygnał? Czy on trzyma się na zacisku i w żaden inny sposób niż ten słuszny nie da się go ustawić?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nie ma żadnego problemu, najważniejsze, że wystarczy ten konwerter zamienić.

Rozejrzę się za tym Televesem i popytam jeszcze.

Ostatnie pytanie - Czy w głównej mierze ustawia się talerz czy konwerter też?
Mam na myśli czy jest różnica w jakiej pozycji jest konwerter i np. przesunięty trochę w prawo już będzie miał inny sygnał? Czy on trzyma się na zacisku i w żaden inny sposób niż ten słuszny nie da się go ustawić?

Głównie talerz , konwerterem możesz ; polepszyć; odbiór sygnału na niektórych kanałach . Regulujesz minimalnie skręcając w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara , lub przybliżając/oddalając od czaszy konwerter w uchwycie . Pamiętaj żeby po każdej zmianie ustawienia anteny/konwertera odczekać parę sekund i sprawdzić efekt.
 

swiatek94

New member
Jest połowiczny sukces, konwerter wymieniłem, talerz był na tyle mocno ustabilizowany, że podczas zamiany konwertera nawet nie drgnął, ustawiałem w głównej mierze konwerter i udało się ogarnąć siłe na 100% na obu wtykach i 70% jakości. Wydaje mi się, że to mało, ale zrobiłem błąd, że przed zdjęciem starego konwertera nie sprawdziłem ile było jakości i siły, ale obraz był idealny już przy 23-30% jakości, nic się nie zacinało, żadnych pikseli i innych takich, więc wydaje mi się, że te 70% jest satysfakcjonujące bez żadnego przyrządu. Chyba że do ustawienia konwertera nie potrzeba żadnego przyrządu?

Jak ustawiłem antenę, to spróbowałem podłączyć drugi tuner, ale bezskutecznie.

Połączenie przedstawiłem w załączniku. Niestety po podłączeniu do dekodera zero odzewu, siła i jakość 0%. Czy takie połączenie jest słuszne? Czy potrzebuje jakiegoś wzmacniacza sygnału, czy może sam kabel może być wadliwy? W ogóle da się taki kabel uszkodzić?
 

Attachments

  • połączenie tv.jpg
    połączenie tv.jpg
    70,6 KB · Wyś: 60

Frog_PL

New member
Dobre konwertery robi firma Inverto. Sa lepsze od Golden Interstarow (sprawdzalem w praktyce).
@Swiatek kazdy kabel idzie uszkodzic ;) Wzmacniacz stosuje sie raczej w wypadkach gdy dlugosc kabla jest wielka np. kilkadziesiat metrow..
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@swiatek94 jakość siła są wystarczająco dobre jak chcesz to możesz próbować poprzez skręcenie/przybliżenie/oddalenie konwertera poprawiać parametr jakość , ale nie do końca rozumiem jak to połączyłeś może myslę już o dzisiejszym wieczorze za intensywnie :) . Jaki jest ten drugi dekoder bo jeden jak rozumiem od nc+ . jakie zadanie spełni ; beczka ; ?
 

sentyzibi

Well-known member
Też nie rozumiem tego " schematu". Masz dwa dekodery. Konwerter z czterema wyjściami. Dwa kable z konwertera idą do dekodera z twardym dyskiem, tak? I on działa? Do drugiego dekodera "ciągniesz " kolejny kabel od konwertera ( lub dwa jeśli tego potrzebuje )... i co? Ten drugi nie działa na tym trzecim kablu? Sprawdź połączenia. Jeśli wszystkie są OK, to podłącz dekoder w miejsce działającego. Jeśli zatrybi to wina kabla lub wtyków, jeśli nie, to wadliwy dekoder. To są najprostsze i najpewniejsze rozwiązania.
 
Ostatnia edycja:

swiatek94

New member
Mam dwa dekodery od nc+ jeden jest w salonie a drugi w pokoju obok.
Dekoder w salonie podlaczony jest do talerza 2 kablami przez konwerter z 4 wyjsciami, a wczesniej dwoma tak jak pisalem na poczatku. W salonie wszystko dziala po staremu po zmianie konwertera, ale jak podlaczam kabel do dekodera w pokoju to jest brak sygnalu. Na zdjeciu wyglada to tak ze ze sciany idzie kabel ktory kiedys byl podlaczony do telewizji kablowej, ale zrezygnowalismy z tej telewizji wiec zostal kabel do wykorzystania, bo idzie on z gory na dol(oczywiscie w srodku w mieszkaniu), wiec ucialem kabel zrobilem zlacze f, podlaczylem beczke i kolejny kabel, ktory idzie bezposrednio do konwertera tego samego do ktorego jest podlaczony dekoder w salonie. Nie wiem czy dobrze to wyjasnilem. W kazdym razie niedaleko talerza jest jeszcze antena naziemna, kupilem rozdzielacz sygnalu, ucialem kabel podlaczylem do rozdzielacza dwa kable, jeden ktory idzie do pokoju na 1 pietrze i ten ktory idzie wlasnie do pokoju i o dziwo telewizja naziemna jest normanie, sa kanaly i wszystko dziala. Dlatego wykluczam uszkodozny kabel bo telewizja jest, wiec co robie zle? Moze ta beczka jest jakas felerna? Nie mam juz pomyslow
 

swiatek94

New member
Spróbuje jeszcze raz, ale z innym zdjęciem :D

Tak jak na obrazku, kabel idzie od tunera/dekoder nc+ sciana do góry i wychodzi na zewnątrz. Tam musi być podłączony do beczki, bo muszę połączyć jakoś ten kabel żeby go przedłużyć i po przedłużeniu idzie po prostu do konwertera. Żadnej filozofii, a jednak nie działa.

Podłączyłem teraz z ciekawości dekoder z salonu, starszej generacji i tam po podłączeniu kabla pokazuje się "zwarcie LNB". Poszedłem zobaczyć czy kabel który prowadzi do konwertera nie robi zwarcia, a tam wszystko ok, więc jedynym winowajcą może być "beczka".

Jaka musi być długość wtyku do beczki? Ma sporo wystawać poza złącze czy być ucięty równo ze złączem? A może zamiast tej beczki jest jakiś inny patent? A może konwerter uszkodzony? Spróbuje jutro jeszcze podłączyć kabel z pokoju w miejsce kabla z salonu, może wejście satelitarne jest uszkodzone?
 

Attachments

  • antena2.jpg
    antena2.jpg
    84,4 KB · Wyś: 90
Do góry