TV HD w polskiej TK Multimedia

jtd

New member
Bez reklam
Jest cicho ale zaraz bedzie glosno, bo niedlugo ich oferta obejmie cala Polske.
Ale cos malo programow maja narazie tylko 30...:(
Mam nadzieje, ze sie poprawia:cool:
 

airjack

New member
Wygląd menu wygląda o niebo lepiej niż w nboxach, żeby jeszcze to ich epg działało. Piszą o cyfrowym obrazie i dżwięku, ale nie ma słowa o kanale w HD.
Jak już będą dekodery w kablówkach to już nikt nie podłączy 5 tv :p
 

Brytt

New member
airjack napisał:
Wygląd menu wygląda o niebo lepiej niż w nboxach, żeby jeszcze to ich epg działało. Piszą o cyfrowym obrazie i dżwięku, ale nie ma słowa o kanale w HD.
Jak już będą dekodery w kablówkach to już nikt nie podłączy 5 tv :p

Podłączysz ile będziesz chciał. Ja mam w domu 4 tv, ale tylko jeden TV HD . Dlatego będzie jeden dekoder cyfowej TV, a w pozostałych będzie sygnał SD w pakiecie komfort. Jest na razie jeden program HD National Geografic
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
Z tego co piszesz to kablem antenowym będzie szedł sygnał analogowy i cyfrowy jednocześnie? Trochę to dziwne, ale skoro po tym samym kablu idzie telefon i net to może można dołączyć sygnał cyfrowy. Zastanawiam się ile w tego koncentryka można wpuścić w rozsądnej jakości.
Co do dekoderów to podobno jest to model ADB, czyli nbox, różnica będzie w opcjach. Ze zdjęć wydać, że można popracować nad grafiką, żeby cieszyła oko, widać jak n-ka okroiła tą stronę dekodera. Do tego jest obraz podczas przeglądania epg pewnie jeszcze z dźwiękiem. Tutaj widać jak to może wyglądzać. Wiesz ile wołają za dekoder?
 

arsenal

Moderator
VIP
Czyli tak bez większego szumu i zapowiedzi Multimediama juz wofercie kanał HD od National Georaphic. Jestem pod wrażeniem. Toż to się na Newsa Dnia nadaje.
 

airjack

New member
Dokładnie :) jakoś tak cicho o tym, a są pierwsi u nas. Może nie ma wersji PL i dlatego tak po cichu ? Jeśli ktoś już to ogląda to może podzieli się opinią i rozwieje wątpliwości?
 

oskimos

New member
Dzisiaj stałem się posiadaczem tej usługi w multimedia i oczywiście nie chodzi obraz po HDMI. Mój tv to panasonic 42pv70. Po component chodzi idealnie. Po hdmi ale po przełączeniu na dvi też idealnie, tylko że bez dźwięku. Nie wiem co mam z tym zrobić. Jak przełącze na HDMI to dźwięk wskakuje na 0,5sekundy co 15 sekund i czasami obraz na 0,5 sekundy wskoczy, ale żadko. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? National w HD wygląda oszałamiająco i nie ma żadnego porównania do SD. Reszta programów z dekodera ma lepszą jakość niż te nadawane analogowo po kablu. Różnica głównie w nasyceniu kolorów.
 

pawelgdy

New member
multimedia powinna powstrzymac sie ze swoja dtv!!!

od dzisiaj rana jestem nieszczesliwym posiadaczem cyfrowej kablowki multimedia:( problemy zaczely sie od samego poczatku instalacji, panowie instalatorzy z zadowoleniem sprzedali mi kabel hdmi za dodatkowa oplata 50zł ktory to niby wart jest o wiele wiecej, dekoder nie chcial odpalic pierwszy raz na tym kablu a wiec zrobili to przez euro zlacze, pozniej udalo sie im podlaczyc dekoder do mojego tv SAMSUNG LE40N71B przez ich kabel HDMI okazalo sie ze po pierwsze nie ma glosu na zadnym kanale a wszystkie programy poza nacional geografic hd wygladaja bardzo bardzo duzo gorzej niz przez ich kablowke analogowa... o 15 mieli do mnie przyjechac inni specjalisci multidziwnej firmy ale jeszcze ich nie widac ani nie slychac... wiec tak naprawde to po co mi ta skrzynka z niemym nacional geografic hd w wersji angielskiej za dodatkowe 19zl\mies skoro naprawde jakos innych programow jest lepsza przez zwykly kabel?? juz zaluje ze nie kupilem nki... Pomocy
 

spirik

New member
Multimedia

Witam. No więc u mnie to wygląda następująco. Wczoraj przyszedł Pan i przyniósł dekoder oraz modem, podłączył wszystko przez Euro, nie wciskał żadnych kabli HDMI. Poprostu powiedział, że nie było jego w zestawie (zgodnie z instrukcją). Wszystko pięknie chodzi na LG 32' LCD. NGC HD wygląda świetnie nawet przez EURO. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Są oczywiści drobne błędy programowe, ale myślę że upgrade załatwi to :)
 

pawelgdy

New member
ciekawe czy to artykul sponsorowany??

spirik napisał:
Witam. No więc u mnie to wygląda następująco. Wczoraj przyszedł Pan i przyniósł dekoder oraz modem, podłączył wszystko przez Euro, nie wciskał żadnych kabli HDMI. Poprostu powiedział, że nie było jego w zestawie (zgodnie z instrukcją). Wszystko pięknie chodzi na LG 32' LCD. NGC HD wygląda świetnie nawet przez EURO. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Są oczywiści drobne błędy programowe, ale myślę że upgrade załatwi to :)

smieszny chlopie jestes jak ci pieknie chodzi telewizja hd po euro zlaczu... POZDRAWIAM!
 

pzemol

New member
Witam, jestem zainteresowany podpisaniem umowy z mm na "cyfrówe", ale widzę , że są problemy. Pawelgdy odezwij się i napisz jak zakończyła się Twoja przygoda z Panami "fachowcami", czy udało się puścić przez HDMI, czy dalej występują jakieś problemy? Spirik, czy na pewno miałeś na myśli EURO pisząc, że chodzi super??
 

spirik

New member
Witam. Napewno miałem na myśli EURO. Wcześniej miałem pakiet Komfort z Multimedii i uwierz - na LCD 32'' różnicę widać gołym okiem. Napisałem, że NG HD ładnie chodzi przez EURO, ale oczywiście w planach mam zakup dobrego kabelka HDMI i dopiero wtedy będzie idealnie.
Jeżeli chodzi o błędy, to np. czasem pojawia się pasek Info bez naciśnięcia żadnego guzika na pilocie i po chwili znika, ale nie jest to uciążliwe i częste.
Fajnie by było oczywiście jakby i resztę programów przerzucili na cyfrówke, np: TVN 7, Polsat 2, Eurosport, BBC PRIME, Polsat Sport Extra...
 

andy13

New member
DTV Multimedia w Olsztynie

Czy ktoś z Olsztyna ma już zainstalowaną cyfrową Multimedię ?
U mnie uruchomili to dzisiaj i niestety jestem rozczarowany jakością obrazu. Analogowy obraz jest dużo bardziej kontrastowy (poza delikatnymi szumami) i ma lepsze nasycenie kolorów. Dźwięk OK, bez porównania z analogowym. Szkoda tylko, że nie ma żadnego kanału nadającego w DD5.1. Jakość obrazu w NG HD jest moim zdaniem żałosna (porównuje to z filmami WMV HD odtwarzanymi z XBOX-a). Nie wszystkie kanały z pakietu BASIC działają. To tyle narzekania. Zaleta - szybko działający dekoder (bez porównania z N-ką).
Może dopiero się rozkręcają w Olsztynie i są jakoś okrojone bitrate.

p.s. porządny kabel HDMI + Samsung 40F71B
 
N

neox

Guest
Rowniez jestem szczesliwym posiadaczem TV cyfrowej Mulimedia :D

Do tych co maja problem z przycinajacym sie dzwiekiem lub tez brakiem obrazu po HDMI:
TO JEST TEN SAM DEKODER CO MA N-ka!!!! Poki co jedyne rozwiazanie (do czasu aktualizacji softu dekodera) to zmiana trybu na DVI (przy podlaczeniu kabelkiem hdmi) lub podlaczenie kablem Component i podpiecie dzwieku albo przez chinche albo przez opticala. Takze nie panikujcie, to samo jest w N-ce i Ci ktorzy niestety maja TV LCD, ktory ma problemy z wspolpraca z dekodere po HDMI musza sie uzbroic w cierpliwosc.


Co do jakosci TV cyfrowej, jestem, naprawde zadowolony. Kanalow troszke malo, mysle ze po wakacjach (albo jeszcze w trakcie ;)) beda wprowadzone nowe. Kanal NG HD jest piekny, ale to tez zalezy co akurat leci, sa pewne programy, ktore pokazuja prawdziwe HD ale sa tez takie ktore wygladaja slabo, to juz nie jest wina MM tylko samego kanalu NG HD. Czesc materialu maja rewelacyjna a czesc taka sobie.
TVN24, TVN graja naprawde ladnie, obraz jest ostrzejszy, jakby wiekszy kontrast, fajnie to mozna sprawdzic jak przelaczam sie z TVN24 cyfrowego na zwykly, wtedy widac roznice.
Duzym plusem jest to ze w innych pokojach mam zwykly sygnal SD a u siebie cyfrowke wraz z HD + analogowke :D, fajna sprawa w jednym kablu (telefon, net, TV analogowa, cyfrowa+HD :D)
Czekam na Discovery HD i jakis kanal sportowy rowniez w HD byloby cool:cool:

Nie ma co narzekac, to dopiero poczatek, z czasem bedzie jeszcze lepiej :cool:

P.S.
Moze warto zalozyc nowy temat na forum w dziale platformy cyfrowe HD;) N-ka ma to moze MM tez powinna miec:)
 
Do góry