TV HD w polskiej TK Multimedia

brodacz

Active member
Bez reklam
W tej chwili mam chyba 0,75Mbs uploud i 12Mbs download z telewizją (chyba komort - analog + cyfrowa) za 50zł/msc w Warszawie. Na co mogę liczyć?

Nie ma takiej opcji przy wyższych prędkościach. Musisz przejść na min. 60 Mb by miec 3 Mb na wyjściu. obecnie sa jednak ciekawe opcje na te prędkość.
 

Bartek_PLRZ

New member
Nie ma takiej opcji przy wyższych prędkościach. Musisz przejść na min. 60 Mb by miec 3 Mb na wyjściu. obecnie sa jednak ciekawe opcje na te prędkość.
Mógłbyś przybliżyć te opcje, bo tak się składa że w najbliższy poniedziałek wybieram się do BOK, by przedłyżyć umowę zarówno na TV i internet. Czy ktoś z tu obecnych ma już do czynienia z nową usługą - DomoWizja? Jaki sprzęt dostajemy? Czy obraz z kamerki zapisywany jest na dysku, czy tylko możliwy jest dostęp Live i czy mogę sobie dołożyć tą usługę, w przypadku przedłużenia umowy na neta? Dzięki
 

Kenaz

New member
Ale to jest chyba opcja jedynie podgladu..bez rejestracji gdziekolwiek. Podejrzewam, ze o ile nie zalaczy sie programiku do podgladu, to kamerka niczego nie bedzie rejestrować....
Program do jej obslugi to mydlink ...i wszystko jasne ;)
 
Ostatnia edycja:

luwa

New member
Jestem nowy na forum dlatego wszystkich serdecznie witam. Nie będę rozwodzić się narazie nad ofertą oraz jakością usług MM.
Chciałbym zacząć jednak od pytania: czy jest na tym forum osoba pracująca bądż też powiązana w jakiś sposób z Multimedia Polska, która byłaby w stanie zaoferować mi korzystną cenowo ofertę w związku z niebawem kończącą sie umową. Chodzi mi o pakiet tv Maxbox + Internet + C+ Platinum dla lokalizacji Chełm. Dodam że obecnie płacę za pakiet Komfort + Film + Internet 12 MB 109 zł. Z góry dzięki za pomoc oraz ewentualne informacje jaką cenę można wynegocjować dla takiego zestawu.
 

mckk

New member
Witam. Czy jeśli w końcu ta gówniana multimedia mi wklepie to 30mb/s (obecnie mam 12mb/s) to będę mógł oglądać streamy live ? Ten internet to tragedia, chyba nawet na komórkach to lepiej działa...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Modem mam od nich, router jest mój.

Masz zatem złe ustawienia w routerze. Postaraj się wybrać kanał, którego nikt w pobliżu nie używa. Jeśli to nie pomoże to pokombinuj z ustawieniem routera (poziom, pion, zachód, południe) lub karty sieciowej jeśli to gwizdek USB. Gdy i to zawiedzie to pożycz od kogoś router innej marki bo nawet tu zdarza się, że (jak np TPlink + Vectra) sprzęty źle się dogadują.
Podsumowując, net 12Mb musi śmigać, więc jeśli masz jakieś kłopoty to przy 30 też będziesz je miał. Gdy podłączysz net bezpośrednio kablem wszelkie niedoskonałości miną.
 

Wolfram

New member
Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu post, ale może ktoś ma podobny problem.

Wysłałem wiadomość do działu technicznego MM w sprawie poprawek w sofcie nagrywarki (treść poniżej). Nie prosiłem o gwiazdkę z nieba - a jedynie o funkcje dostępne u konkurencji, a nawet w najtańszych chińskich produktach z funkcją PVR. W uprzejmych słowach powiedziano mi, że mam im nie przeszkadzać w rozkoszowaniu się błogą codziennością (szczególnie po ponowieniu mojej prośby).

Jak wszystkie tego typu sprawy, tak i ta nie ma szansy na pomyślne zakończenie, jeśli nie stanie za nią grupa użytkowników. Jeśli ktoś odczuwa podobne problemy, proszę o "zaatakowanie" działu technicznego.

____________________________________________________________
TREŚĆ WIADOMOŚCI:

Od pewnego czasu używam Państwa dekodera z nagrywarką PVR i zauważyłem pewne niedogodności w jego obsłudze:

1) brak opcji umożliwiającej wznowienie oglądania nagrania w miejscu, w
którym oglądanie zostało zakończone ostatnim razem
2) brak zegara odtwarzania filmu (jest tylko pasek postępu, który nie
zapewnia zbyt szczegółowych informacji)
3) brak opcji cofnięcia / przewinięcia nagrania o zadaną liczbę sekund
(skok o 15 czy 30 sekund)
4) o wiele za duży pasek z elementami sterującymi, który pojawia się na
ŚRODKU ekranu (np. po naciśnięciu przycisku pauzy na pilocie)

Uwagi szczegółowe:

ad 1, 2 i 3
Wszystkie te opcje występują nawet w najtańszych urządzeniach do
nagrywania telewizji cyfrowej (są też w urządzeniach konkurencji). Co
więcej, nawet starsze nagrywarki analogowe i np. telewizory Samsung też
mają te funkcje.

ad. 3
Do szybkiego skoku o zadaną liczbę sekund można by używać klawiszy
strzałek w lewo /w prawo (odpowiednio, żeby cofnąć i przewinąć do
przodu). Menu mogłoby zawierać opcję pozwalającą określić liczbę sekund
takiego skoku (chętnie osobne wartości).

ad. 4
Pasek elementów sterujących mógłby:
- być dużo mniejszy,
- pojawiać się w jednym z rogów ekranu,
- znikać natychmiast po naciśnięciu przycisku odtwarzania,
- zawierać licznik odtwarzania (o braku którego piszę w punkcie 2 powyżej).
____________________________________________________________
Witam,

w pełni zgadzam się z szanownym przedmówcą i też nie mogę pogodzić się z absurdalnym wręcz brakiem tych banalnych w sumie funkcji..., szczególnie tej z pkt-u 1.
Być może ktoś już wcześniej poruszał tutaj ten problem, nie mam siły przekopywać się przez ponad tysiąc stron postów :), ale jeśli nawet, to jak widać bez odzewu ze strony MM.
Ja ten dekoder mam od dwóch dni dopiero, a już mnie zdążył szlag trafić, więc trochę mnie podłamał cytowany post. Miałem zamiar "na dniach" zaatakować o to dział techniczny MM, o jakąś aktualizację softu, czy cóś, ale zdaje się, że będzie to jak walenie głową w mur..., tudzież rozmowa konia z dyszlem... Tym niemniej walić trzeba, bo problem jest z serii tych z Monty Pythona bez mała :D.

A tak na marginesie, dziwi mnie trochę znikoma popularność tego zagadnienia wśród narodu, tak jakby to ludziom w ogóle nie przeszkadzało..., dziwne..
Również się zgadzam z powyższym postem. Zresztą z miesiąc temu wysłałem maila do MM z zapytaniem czy jest szansa na wprowadzanie tych ulepszeń, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. :-/
 

kubus76k

New member
Również się zgadzam z powyższym postem. Zresztą z miesiąc temu wysłałem maila do MM z zapytaniem czy jest szansa na wprowadzanie tych ulepszeń, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. :-/
Ja poprosiłem o to aby grafika była w zielonym kolorze bo ta niebieska ni jak mi nie pasuje do wystroju w pokoju, no i żeby komponowała się z kolorem wyświetlacza. Też mi nie odpowiedzieli. Hmm wiecie może dlaczego ? :shock:
Przepraszam, ale czy możecie chwilę pomyśleć ? Producentem jest firma ADB która ma swoje rozwiązania, są KAONy które mają inne rowiązania itd itp. Czy wyobrażacie sobie że MMP będzie zmuszała ADB aby dokonywało zmian bo tak sie podoba abonentom w tak starej platformie? Kto za to będzie płacił ? To są tzw New Feature za które się płaci ... Poza tym zobaczcie do swoich umów o świadczenie usług. Umowa mówi o dostarczaniu usługi, i sprzętu który umożliwia jej odbiór, a ADB PVR to umożliwia...
No ale POLAK rodzi się po to aby narzekać...
 
Ostatnia edycja:

Wolfram

New member
Ja poprosiłem o to aby grafika była w zielonym kolorze bo ta niebieska ni jak mi nie pasuje do wystroju w pokoju, no i żeby komponowała się z kolorem wyświetlacza. Też mi nie odpowiedzieli hmm wiecie może dla czego ? :shock:
Ja wspomniałem głównie o punkcie pierwszym "1) brak opcji umożliwiającej wznowienie oglądania nagrania w miejscu, w którym oglądanie zostało zakończone ostatnim razem".
Z tego co pamiętam przy oglądaniu filmów na VOD - wyskakuje komunikat czy wznowić oglądanie filmu, więc co za problem wprowadzić to również w PVR? Przecież to jest podstawowa funkcja w nagrywarkach.
Przepraszam, ale czy możecie chwilę pomyśleć ? Producentem jest firma ADB która ma swoje rozwiązania, są KAONy które mają inne rowiązania itd itp. Czy wyobrażacie sobie że MMP będzie zmuszała ADB aby dokonywało zmian bo tak sie podoba abonentom w tak starej platformie? Kto za to będzie płacił ? To są tzw New Feature za które się płaci ... Poza tym zobaczcie do swoich umów o świadczenie usług. Umowa mówi o dostarczaniu usługi, i sprzętu który umożliwia jej odbiór, a ADB PVR to umożliwia...
No ale POLAK rodzi się po to aby narzekać...
INEA również posiada ten sam model ADB dekodera, a u nich ta opcja jest dostępna...


Edit: Czyżby ktoś z MM przeglądał ten temat? Bo dosłownie przed chwilą otrzymałem odpowiedź na maila po miesiącu oczekiwań. :D

W odpowiedzi na Państwa zgłoszenie pragniemy poinformować, iż sprawa została skierowana do działu zarządzania usługami. Dziękujemy za przekazane sugestie, które z pewnością posłużą rozwojowi oprogramowania dekodera, który Państwo posiadają.

W razie dodatkowych pytań proszę o ponowny kontakt - służymy pomocą.
 
Ostatnia edycja:

maple

New member
Ja poprosiłem o to aby grafika była w zielonym kolorze bo ta niebieska ni jak mi nie pasuje do wystroju w pokoju, no i żeby komponowała się z kolorem wyświetlacza. Też mi nie odpowiedzieli. Hmm wiecie może dlaczego ? :shock:
Przepraszam, ale czy możecie chwilę pomyśleć ? Producentem jest firma ADB która ma swoje rozwiązania, są KAONy które mają inne rowiązania itd itp. Czy wyobrażacie sobie że MMP będzie zmuszała ADB aby dokonywało zmian bo tak sie podoba abonentom w tak starej platformie? Kto za to będzie płacił ? To są tzw New Feature za które się płaci ... Poza tym zobaczcie do swoich umów o świadczenie usług. Umowa mówi o dostarczaniu usługi, i sprzętu który umożliwia jej odbiór, a ADB PVR to umożliwia...
No ale POLAK rodzi się po to aby narzekać...

Gorąca prośba: jeśli nie możesz wnieść niczego konstruktywnego do dyskusji, to przynajmniej nie wkładaj pompki w szprychy tych, którzy chcą coś zmienić.

Nie wiem, czy Ty korzystasz z aktualizacji oprogramowania (telefonów, komputerów itp.), ale są osoby, które korzystają, a takie aktualizacje te efekt narzekających osób (w tym Polaków).

Jeśli masz nagrywarkę MM, spróbuj włączyć pauzę i zobaczyć informacje na środku ekranu (np. tabelę, rezultaty wyścigu, międzyczasy itp.). Ogromniasta grafika bardzo tu utrudnia. Poza tym, jak już ktoś wspomniał, w VOD jest i zegar odtwarzania, i funkcja wznawiania. Jeśli ADB nie radzi sobie z tak podstawowymi funkcjami, to czas zmienić dostawcę sprzętu.

Jeszcze uwaga do kolegi, któremu odpowiedzieli na zapytanie. Nie ma powodu do radości, to ich rutynowa formułka. Regularnie ich monituje i dostaje te same odpowiedzi za każdym razem.
 

kubus76k

New member
Ja wspomniałem głównie o punkcie pierwszym "1) brak opcji umożliwiającej wznowienie oglądania nagrania w miejscu, w którym oglądanie zostało zakończone ostatnim razem".
Z tego co pamiętam przy oglądaniu filmów na VOD - wyskakuje komunikat czy wznowić oglądanie filmu, więc co za problem wprowadzić to również w PVR? Przecież to jest podstawowa funkcja w nagrywarkach.

INEA również posiada ten sam model ADB dekodera, a u nich ta opcja jest dostępna...


Edit: Czyżby ktoś z MM przeglądał ten temat? Bo dosłownie przed chwilą otrzymałem odpowiedź na maila po miesiącu oczekiwań. :D
OK może platforma ta sama, ale czy oprogramowanie to samo ? Inea ma VoDa? Interakcje? itd itp... Hmm wydaje mi się, że na pokładzie są 2 różne oprogramowania, sklądane dla 2 różnych firm. Widziałeś kiedyś dekodery ADB 5800C dla N-ki a 5800C dla MMP? Niby platforma i producent ten sam a s/w i rozwiązania kompletnie inne...
 

kubus76k

New member
Gorąca prośba: jeśli nie możesz wnieść niczego konstruktywnego do dyskusji, to przynajmniej nie wkładaj pompki w szprychy tych, którzy chcą coś zmienić.

Nie wiem, czy Ty korzystasz z aktualizacji oprogramowania (telefonów, komputerów itp.), ale są osoby, które korzystają, a takie aktualizacje te efekt narzekających osób (w tym Polaków).

Jeśli masz nagrywarkę MM, spróbuj włączyć pauzę i zobaczyć informacje na środku ekranu (np. tabelę, rezultaty wyścigu, międzyczasy itp.). Ogromniasta grafika bardzo tu utrudnia. Poza tym, jak już ktoś wspomniał, w VOD jest i zegar odtwarzania, i funkcja wznawiania. Jeśli ADB nie radzi sobie z tak podstawowymi funkcjami, to czas zmienić dostawcę sprzętu.

Jeszcze uwaga do kolegi, któremu odpowiedzieli na zapytanie. Nie ma powodu do radości, to ich rutynowa formułka. Regularnie ich monituje i dostaje te same odpowiedzi za każdym razem.
Korzystam z aktualizacji oprogramowania telefonu, kompa i innych i mogę się domagać popraw ALE, wielkie ALE, ten sprzęt jest MÓJ ja za niego zapłaciłem i należy do mnie, a dekodery są wypożyczane na czas usługi i nie są TWOJĄ własnością Jak pisąlem wcześniej podpisałeś umowę na świadczenie usług na UDOSTĘPNIONYM sprzęcie, a nie na zakupionym przez Ciebie więc to chyba jest jakaś różnica...:-?
 

maple

New member
Korzystam z aktualizacji oprogramowania telefonu, kompa i innych i mogę się domagać popraw ALE, wielkie ALE, ten sprzęt jest MÓJ ja za niego zapłaciłem i należy do mnie, a dekodery są wypożyczane na czas usługi i nie są TWOJĄ własnością Jak pisąlem wcześniej podpisałeś umowę na świadczenie usług na UDOSTĘPNIONYM sprzęcie, a nie na zakupionym przez Ciebie więc to chyba jest jakaś różnica...:-?

Ja o owocach narzekania, a nie o własności sprzętu.
 

Wolfram

New member
OK może platforma ta sama, ale czy oprogramowanie to samo ? Inea ma VoDa? Interakcje? itd itp... Hmm wydaje mi się, że na pokładzie są 2 różne oprogramowania, sklądane dla 2 różnych firm. Widziałeś kiedyś dekodery ADB 5800C dla N-ki a 5800C dla MMP? Niby platforma i producent ten sam a s/w i rozwiązania kompletnie inne...
VoD i interakcje są. Możliwe, że są to dwa różne oprogramowania.

Edit: Przeglądając wideo przewodniki ze strony INEA Telewizja, Internet, Telefon, VOD Dekodery widać, że szata graficzna interfejsu jest inna. Btw ładniejsza i czytelniejsza. ;) Taka ciekawostka wg tych filmików w Inea przycisk klapsa filmowego na pilocie przenosi do nagranych filmów, a u nas jest nieaktywny. :D

kubus76k, to tak samo jest z nowymi kanałami. Popisałeś umowę na wybrane kanały, czyli rozumiem, że MM nie powinna starać się o poszerzanie oferty dodając nowe kanały? Nie narzekasz, że MM nie dodała TVP Sport HD?
 
Ostatnia edycja:
Do góry