TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
Kalisz
TV Panasonic 32LM70P, dekoder podlaczony przez HDMI, zadnych problemow z brakiem obrazu czy tez przycinajacym dzwiekiem.
 

pedro1972

New member
witam, oj dawno mnie nie było - od kiedy dzięki temu forum nabyłem maj lawli tiwi (JVC 32X70) to siedzę i ciągle go oglądam :D

no ale do tematu - jestem właśnie na etapie oczekiwania na magików-monterów z Multimedia, którzy mają zaatakować mnie cyfrowym sygnałem z kablówy.... a raczej - byłem oczekujący - jakieś 3 tygodnie temu (tyle się w Lublinie czeka !!!) zamówiłem montaż na wczoraj na 17tą ... czekałem na kogoś, na jakiś sygnał, telefon, cokolwiek - ponad godzinę, ale jak do 18.15 nikt się nie zjawił to szlag mnie trafił i w cholere polazłem cieszyć się z resztek ładnej pogody tego dnia - przez tych dziadów straciłem tylko czas i nerwy !!! tak więc piszę to tytułem ostrzeżenia !!
Dałem MM jeszcze jedną szansę - jeżeli w ciągu 2 dni się nie odezwą, to chromolę ich i przejdę chyba na n-kę ....

aha - przy okazji - dla wszystkich abonentów TK MM związanych okresowymi umowami promocyjnymi - pewnie pisemko dostaliście, ale przypomnę - od 1 lipca 2007r. wchodzi nowy regulamin - jeżeli kablówka was wk....ia i już jej nie chcecie to spokojnie możecie wypowiedzieć dotychczasowe umowy pod protekstem niezaakceptowania nowego regulaminu i żadnych profitów promocyjnych nie tracicie !!

pozdro pozdro
 

canero

New member
Wczoraj podłączyli mi cyfrówkę Multimedii. Nie trzeba było długo czekać (3 dni na montaż). Muszę przyznać, że miałem pewne obawy w związku z pojawiającymi sie postami o problemach z dekoderami ADB, ale jak na razie wszystko hula bezproblemowo po HDMI. Jedyny problem to sekundowe przerwy w dźwięku co jakiś czas. Mam nadzieję, że wkrótce to poprawią.
Jakość obrazu jest moim zdaniem świetna, a NG HD wymiata. Dziwne jest jedynie to, że niektórych programów z oferty nie ma mimo obecności w EPG (może to chwilowe).


Czy ktoś wie jak zmusić Pionka 4270XA, żeby dię przełączał automatycznie na HDMI w momencie pojawienia się sygnału (włączenie dekodera)? Jakoś nie podba mi się konieczność ręcznego przełączania telewizora za każdym razem.

Pozdrawiam,
canero
 

Thomy

New member
canero
możesz napisać więcej o tych problemach, na jakich programach występują przerwy w dźwięku. Mam kontakt z osobami nadzorującymi ten projekt w MM więc chętnie będę przekazywał im wszelkie problemy i uwagi dotyczące funkcjonowania DTV
 

canero

New member
Problem z przerwami w dźwięku występuje na wszystkich kanałach jeśli tylko połączymy dekoder przez HDMI. Objawia się to jednosekundową przerwą w dźwięku co kilka minut (nie mierzyłem dokładnie, ale około 5). Generalnie nie jest to straszliwie uciążliwe, ale czasami może wkurzyć jak nie usłyszysz kilku istotnych dla kontekstu wyrazów.
 

mac2003

New member
canero napisał:
Problem z przerwami w dźwięku występuje na wszystkich kanałach jeśli tylko połączymy dekoder przez HDMI. Objawia się to jednosekundową przerwą w dźwięku co kilka minut (nie mierzyłem dokładnie, ale około 5). Generalnie nie jest to straszliwie uciążliwe, ale czasami może wkurzyć jak nie usłyszysz kilku istotnych dla kontekstu wyrazów.

Z informacji jakie uzyskałem problem dźwięku DD jest kwestią wymiany softu na dekoderze która ma mieć miejsce w przeciągu 2 przyszłych tygodni.
 

mac2003

New member
pawelgdy napisał:
od dzisiaj rana jestem nieszczesliwym posiadaczem cyfrowej kablowki multimedia:( problemy zaczely sie od samego poczatku instalacji, panowie instalatorzy z zadowoleniem sprzedali mi kabel hdmi za dodatkowa oplata 50zł ktory to niby wart jest o wiele wiecej, dekoder nie chcial odpalic pierwszy raz na tym kablu a wiec zrobili to przez euro zlacze, pozniej udalo sie im podlaczyc dekoder do mojego tv SAMSUNG LE40N71B przez ich kabel HDMI okazalo sie ze po pierwsze nie ma glosu na zadnym kanale a wszystkie programy poza nacional geografic hd wygladaja bardzo bardzo duzo gorzej niz przez ich kablowke analogowa... o 15 mieli do mnie przyjechac inni specjalisci multidziwnej firmy ale jeszcze ich nie widac ani nie slychac... wiec tak naprawde to po co mi ta skrzynka z niemym nacional geografic hd w wersji angielskiej za dodatkowe 19zl\mies skoro naprawde jakos innych programow jest lepsza przez zwykly kabel?? juz zaluje ze nie kupilem nki... Pomocy

Kolego jak Ci wiadomo w MM nadają 1 kanał HD i jest nim NG HD i on wymiata, kupiłem cyfrówkę ze względu na ten kanał bo reszta jest nadawana jako SD ale nie oznacza to że są gorsze niż w analogu. Kanały SD nadawane cyfrowo są "lepsze" niż analogowo nie ma efektów śnieżenia itp. Różnicę tą zobaczysz na telewizorach CRT na LCD i plazmach również lecz w mniejszym stopniu, chodzi o to że plazmy i LCD mają duże przekątne i podając im sygnał w SD po prostu rozciągają obraz. Mam nadzieję że w niedługiej przyszłości MM wypusci kolejne kanaly HD. Zycze przyjemnego ogladania, pozdrawiam
 

Wieslav

New member
MULTIMEDIA przedstawia zestaw programów dostępnych w ramach cyfrowej telewizji kablowej na poniższej stronie:
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/3aae278525afdeea59b42715a48672f3
w pozycji 11 jest zapis National Geographic Channel HD - jako język jest podany angielski (informacja z 10 lipca 2007 r. godz. 20,30) !
Natomiast jeden z forowiczów podaje, że jest to już język polski - czy multimedia wprowadzają w błąd internautów na swojej stronie.
Jestem też ciekaw czy ktoś z Was korzysta ze cyfrowej wersji programów CYFRA+ i czy w tych programach jest też nadawany program HD CANAL+ SPORT?
Ciekawi mnie też czy rzeczywiście jest nadawany program Natinal Geographic HD - ponieważ nigdzie w innych publikacjach nie ma informacji o nadawaniu tego programu w wersji HD.
Z programów nadawanych w wersji HD które można ogladać w Polsce w innych publikacjach znalazłem jedynie informacje o następujących programach:
DISCOVERY HD
MGM HD
oraz w następujących programch nie które pozycje programowe są nadawane w systemie HD (ale nie cały program)
nSport
CANAL+ SPORT
Byłbym wdzięczy za informację jeśli ktoś korzysta z cyfrowej telewizji kablowej z MULTIMEDIA na terenie Łodzi oraz jak wyglada jego odbiór i na jakim telewizorze go odbiera?
8)
POZDRAWIAM
Wieslav
 

canero

New member
W Lublinie National Geographic jest z pewnością HD i z pewnością po polsku i z pewnocią w Multimedia. Na ich stronie jest nieaktualny pdf (jak nazwa wskazuje z 11.05).
 

tommyq

New member
No własnie jak dokładnie jest z tą TK Multimedia ,mam pytanie dotyczące Multimedi która od niedawna dostarcza sygnał cyfrowy .Czy ktoś ma zainstalowany ów sygnał u siebie i jak on sie sprawuje (dokładnie chodzi mi o tv plazmowe ) czy jest on juz dopracowany czy pozostawia jeszcze wiele do zyczenia .Mam dylemat czy wybrać polsat cyfrowy czy skorzystać z usług Multimedi.
 

klara

New member
Multimedia

canero napisał:
W Lublinie National Geographic jest z pewnością HD i z pewnością po polsku i z pewnocią w Multimedia. Na ich stronie jest nieaktualny pdf (jak nazwa wskazuje z 11.05).
witam wszystkich na forum
ja mam od soboty cyfrówkę z Multimedia i poteiwerdzam że, National Geographic jest w a HD ale ja sama nie mam głosu (LG potrzebuje kabla dokladnie niewiem jakiego.Może ktoś wie?
Klara

Ja mam cały pakiet z Multimedia i Tobie radzę także .Odbiór jest OK

i Oni cały czas się rozwijają .
 
Ostatnia edycja:

canero

New member
Mam i sobie chwalę. Można sparafrazować pewną reklamę i powiedzieć: jak mówią , tak robią. Jakość jest bez zarzutu, National HD w rewelacyjnej jakości z dźwiękiem DD5.1 (szkoda, że tylko ten jest w HD), TVN-y też w DD. Oglądam na plazmie Pioneera 4270xa i obraz jest czyściutki. Miód. Nie ma żadnego porównania do standardowego sygnału sd z kablówki. Tylko czekać na poszerzenie oferty. To jedyny mankament. Szerokość oferty. Jak dla mnie mogliby przenieść to, co jest w kablu do cyfry i byłby spokój. Mogliby dorzucać tylko HD, a tak niestety trzeba czasem się przełączać na gorszy obraz. No i ta czkawka w dźwięku...
 

Tornado

New member
Mm

Ja zamierzam sobie załozyć dtv niechodzi mi o jakoś aż tak jak o knały niemieckie tj RTL, PRO7. Powiedcie mi jaką jakość mają te programy w DTV MM. I czy macie jakieś + i - tej usługi w MM.
 

Tornado

New member
A ile czekaliście od podpisania umowy do podłączenia?

Lub ewentualnego zgłoszenia na infolini.
 
Ostatnia edycja:

Tornado

New member
Jeszcza mam do was pytanie czy na np Discovery, TCM, ESPN można zmienić język na angielski/tam gdzie się da niemiecki (ESPN)?
 
Do góry