Kablówka vs satelita - jakoś obrazu SD i HD

ave20

New member
Witam

Dziś dotarł do mnie telewizor Samsung 40" do pokoju dziecka. Posiadam kablówkę z Vectry. Podłączyłem do telewizora źródło obrazu - antenę (analog) i obraz by straszy. Dziecku siądą oczy.
Posiadam też - także z Vectry, dekoder do telewizji cyfrowej (HD). Podpiąłem więc do telewizora dekoder przez HDMI i obraz na programach HD był dobry (nie idealny, ale dobry). Pozostałe programy, nadawane ciągle w jakości SD były...nieco lepsze od jakości na zwykłej antenie (analog).

Moje pytanie brzmi - czy lepiej wypiąć się na Vectrę, bo nawet przy dekoderze tylko kilka kanałów (HD) prezentuje się zadowalająco, a reszta (SD) tak sobie; i przejść na np Cyfrowy Polsat?
Czy obraz SD w usłudze Cyfrowego Polsatu jest lepszej jakości niż SD na kablówce? Czy to jedna i ta sama cholera? Niestety, zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie programy nadają sygnał w jakości HD.
Nawet posiadając dekoder, wciąż posiadamy programy w jakości SD, ale zastanawiam się czy na talerzu z Polsatu Cyfrowego ogólnie rozumiany "obraz" będzie lepszy?

Rozróżniam kwestie ustawień telewizora, a kwestie jakości podawanego sygnału. Mogę pobawić się kontrastem i jasnością oraz ostrością obrazu, ale dochodzę do punktu w którym obraz się pogarsza, a jakość wciąż jest daleka od ideału. Zastanawiam się więc czy obraz z talerze Cyfrowego Polsatu będzie lepszy od obrazu na kablu od Vectry. Na Vectrze nawet na "cyfrowym" dekoderze obraz HD pozostawia trochę do życzenia.

W połowie lipca planuję zakup 50" telewizora Sony do salony, ale zastanawiam się jaki w tym sens - wydawać 4k zł by podłączyć do niego gówniane źródło obrazu...

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Doradzi mi ktoś czy jest wyjście z problemu?
Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Może pomoże coś wzmacniacz wąskopasmowy do sygnału z kablówki, kiedyś miałem podobny problem z jakością sygnału i pamiętam że filtr i wzmacniacz poprawiły jakość sygnału.
 

ave20

New member
Czyli ogólna jakość sygnału będzie taka sama? Przesiadając się więc dla przykładu z Vectry na Polsat Cyfrowy, jakość obrazu będzie taka sama / porównywalna, więc lepiej dokupić taki wzmacniacz sygnału dla Vectry?

Jak to wygląda, ile to kosztuje i gdzie mogę to kupić? Czy zysk z dopłaty do takiego pieruństwa jest wymierny? Czy efekt jest widoczny czy to tylko placebo?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Z wzmacniaczaem to bym uważał, na pewno żaden zasilany prądem. Rozważ nc+ jako źródło sygnały. Najlepiej jak masz gdzie porównać jakość obrazu z Polsatu i nc. Ja mam porównanie do nc i UPC i nc wygrywa zdecydowanie. Możesz też pominąć dekoder i załatwić tylko kartę z modułem z nc lub Polsatu i wziąć do tv z dvb-s, Sony takie posiada w 50 calach.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mam porównanie TV z UPC, Netii i NC+. Mój odbiornik to Samsung 48H6400. NC+ rewelacja, kanały sd znośne i nie męczą oczu. UPC słabsze od NC+, w SD szału nie ma. Netia to patologia po całości. Kanały w HD do nc+ startu nie mają, a sd nawet nie oglądam. Czekam teraz aż jeszcze raz wywali neta w Netii na kilka h to rezygnuję i biorę NC+ na kartę:D
 

ave20

New member
No tak, tylko jestem po rozmowie z biurem obsługi klienta nc+ i oni mają posrany system multiroom i nie udostępniają opcji CL+ (telewizja cyfrowa bez dekodera = bez drugiego pilota).
W nc+ w grę wchodzą TYLKO 2 dekodery, gdzie za drugi płacisz dodatkowe myto.
Do tego multiroom dostępny jest TYLKO od pakietu Comfort+ (39,99 zł) + 15 zł miesięcznie za drugi dekoder.
Aktywacja pakietu: 5 zł + 49 zł za jeden dekoder + 49 zł za drugi dekoder (jednorazowo).
Gdyby mieli jeszcze CI+, to ok, ale bez tego...chyba zostanę przy Vectrze i dopłacę +17 zł miesięcznie
za kartę CI+.
 

barburian

New member
Bez reklam
Wzmacniacz

Czyli ogólna jakość sygnału będzie taka sama? Przesiadając się więc dla przykładu z Vectry na Polsat Cyfrowy, jakość obrazu będzie taka sama / porównywalna, więc lepiej dokupić taki wzmacniacz sygnału dla Vectry?

Jak to wygląda, ile to kosztuje i gdzie mogę to kupić? Czy zysk z dopłaty do takiego pieruństwa jest wymierny? Czy efekt jest widoczny czy to tylko placebo?

Ja miałem zwykły wzmacniacz bez zasilania..

Potem przesiadłem się na N-ke i tak już zostało
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Żadnych wzmacniaczy. To miało sens jak nie było tv cyfrowej. Teraz może tylko wprowadzić dodatkowe problemy.
 
Do góry