UPC kablowa analogowa + dvbt łączenie sygnalów

FREQ

New member
Witam serdecznie

Mam pytanie czy jest możliwość połączenia sygnałów z anteny dvbt cyfrowa z kablowka analog upc?
 
Wszystko się da. Kupujesz sobie dekoder z głowicą dvb-c wraz z możliwością podłączenia głowicy dvb-t na usb i po sprawie. Ja mam tak u siebie, głowica dual dvb-s2,dvb-t na usb plus dwie sztuki dvb-c (jedna slot w tunerze a druga pod usb).
 

FREQ

New member
Mam tv z wbudowanym c (samsung h6400) gdy podłączenia sygnał z anteny dvbt + kablowka to jakość kanałów się pogarsza teraz już 2 dni czytam i jest tak
W upc kanały kablowe są do ok 440Mhz widzę że dalej nic nie znajduje... chorogwica nadaje od 470Mhz. Więc może sumator wystarczy :)) ?
 

FREQ

New member
Tylko gdzie znalesc taki...

Problem może stwarzać zasilacz do mojej anteny dvbt? Może jest coś by blokować

Jutro biorę się za instalację tv na kablu 113 :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To nie masz w kablu cyfrowych odkodowanych kanałów DVB-T? Co to za miasto? Myślałem, że już wszędzie jest.
 

kamil d

New member
Witam,
Ja mam troszkę inny problem. Aby nie zaśmiecać forum wrzucam moje pytanie tutaj:
Mam takie pytanie odnośnie rozdzielenia sygnału z sumatora jak na załączonym zdjęciu "?". Czy jest jakaś alternatywa gniazda końcowego, ponieważ nie chcę montować gniazdka a ukryć wszystko w korycie PCV zatynkowanym w ścianie.
1_medium.jpg


1.jpg]


[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/T8JW3KZTEN/1.jpg]

a>

AoGzj3Bjr1Y7IihJAQJitCCCE0nDBZEUIIoeGEyYoQQggNJ0xWhBBCaDj9P9KaZSdi96chAAAAAElFTkSuQmCCAA==
 
Ostatnia edycja:

Neville

New member
Generalnie jak oceniacie jakość usług UPC, jeśli mowa o telewizji? Mam od nich internet od blisko 4 lat i jestem zadowolony. Na tyle, żeby rozszerzyć współpracę z nimi o telewizję. Warto czy nie warto?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Generalnie jak oceniacie jakość usług UPC, jeśli mowa o telewizji? Mam od nich internet od blisko 4 lat i jestem zadowolony. Na tyle, żeby rozszerzyć współpracę z nimi o telewizję. Warto czy nie warto?

Nie ma się do czego przyczepić. Masz już jedną usługę więc ich rozszerzenie może być dobrą podstawą do uzyskania dobrej oferty na tv.
Dzwoń i negocjuj.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jak to jest na prawdę z tą jakością obrazu w UPC , czy jest to ; pełne HD ; bo różne są na ten temat opinie i czy np. kanał AXN jest nadawany w SD , czy HD bo nawet na infolinii konsultanci się wypowiadają. Druga sprawa to opcja Multiroom jak to działa w praktyce i co ważniejsze czy UPC daje Moduł Cam jako główny dekoder?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Multiroom działa tak jak powinien.
Jakość na niektórych kanałach (audycjach) jest bardzo dobra "żyleta", na innych średnia - w pełni akceptowalna do typowego oglądania, a na innych jest tragedia i ogląda się to z bólem, a najlepiej w ogóle.
Firma jest ok, korzystam w wielu miejscach.
Zresztą nie ma na rynku jedynie słusznej i idealnej.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak to jest na prawdę z tą jakością obrazu w UPC , czy jest to ; pełne HD ; bo różne są na ten temat opinie i czy np. kanał AXN jest nadawany w SD , czy HD bo nawet na infolinii konsultanci się wypowiadają. Druga sprawa to opcja Multiroom jak to działa w praktyce i co ważniejsze czy UPC daje Moduł Cam jako główny dekoder?

Ale o co ci właściwie chodzi ?
UPC nadaje to co dostaje.
Jedne kanały są HD inne SD, a inne bardzo nie SD.
Multiroom działa jak ma działać, a mod CAM to opcja multiroom.
Główny dekoder na dziś to Horizon.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi , a o Moduł pytałem w opcji czy może on być jako główny dekoder w M.R. Ponieważ kuszą mnie abym do neta dobrał TV dopytuję o jakość nadawanych kanałów i działania M.R żeby sobie nie pogorszyć oferty ( mam teraz C.Polsat i ogólnie nie jest żle ) i z zadowoleniem oglądać programy na 65''.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jeśli masz multiroom czyli dwa dekodery to nie ma takiego rozgraniczenia jak dekoder główny czy nie-główny. Ja mam jeden dekoder zewnętrzny, a drugi to mod CAM. Na obu są te same kanały więc możesz sobie nimi dysponować jak chcesz.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale o co ci właściwie chodzi ?
UPC nadaje to co dostaje.

Niestety nie zawsze. UPC dodatkowo kompresujne niektóre kanały. To dlatego część kanałów SD ma taką jakość, że nie chce się ich oglądać a inne kanały HD jak np Discovery mają bitrate mniejszy od oryginalnego ( tego z satelity) o 25%.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dzięki @brodacz za obiektywne oceny odnosnie jakości nadawanych kanałów. Wprawdzie mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji więc wszystkie obiektywne opinie które się pojawią będą analizował i mam nadzieję podejmę słuszną decyzję .
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, że sposób przekazywania sygnału to jedno a jego odtworzenia to drugie. Zazwyczaj wszystkie dekodery CP to zabawki w porównaniu z Horizonem. Zatem nawet lepszy sygnał przyjęty, zostanie wypluty do tv z gorszą jakością niż słabszy sygnał w kablówce. Ogólnie rzecz biorąc jakiekolwiek porównywanie telewizji UPC z satelitarnymi jest co najmniej niestosowne. Sam się przekonasz jak podłączysz. UPC zwyczajnie wymiata. Co nie znaczy, że nie mogliby jeszcze się poprawić.
 
Do góry