Porządny dekoder do kablówki

budzik61

New member
Dzień dobry
Kablówka INEa (było TESAT)
Od lat użytkowałem dekoder technisat - był mistrzowsko oprogramowany pod katem instalacji, użytkowania, wygody etc. Ale sprzęt stary, miał tylko jeden tuner, nagrywanie trzeba było realizować na zewnętrznym dysku etc.
Kablówka zaproponowała mi wymianę sprzętu i dali mi dekoder firmy ADB z dyskiem wbudowanym, z dwoma tunerami.
No i zaczęło się...

Poza tym, ze nagrywanie działa fajnie i super jest to, że można coś innego oglądać a coś innego nagrywać to ten dekoder to jedna wielka porażka.

- bardzo słaba responsywność - klikam i czekam, włączenie epg - sekunda, dwie, wszystko działa strasznie powoli, przewijanie po listach - muł, na wszystkich listach brak możliwości przewinięcia o stronę, tylko pozycja po pozycji...
- niedokładny pilot - klikam, czasami coś się stanie, czasami nie, czasami dekoder zachowuje się tak, jakby pilot przesłał mu podwójne klikniecie przycisku co jest najbardziej irytujące.
- przeglądanie EPG - brak możliwości przewijania całej strony, czy pokazania następnego programu na wszystkich kanałach - wszystko takie bardzo powolne.
- EPG - wgrywanie zawartości na bieżąco - przesuwam i czekam aż się pokaże dla następnego kanału
- instalacja - ustawianie kolejności kanałów tylko pojedynczo - brak możliwości przesunięcia całej grupy.

Innymi słowy - postanowiłem kupić jakiś inny dekoder we własnym zakresie.
Co polecacie?
 

Kolos28

New member
Hej,
Ja również w Inei mam dekoder ADB ale bez dysku bo mi to nie potrzebne (pewnie będę tego kiedyś żałował ale najwyżej zamienie) Nie pamiętam modelu dekodera ale jest to ten czarny, taki nie wielki prostokąg z panelem podświetlanym na niebiesko i powiem Tobie, że u mnie działa ok. Właśnie sprawdziłem EPG i nic nie muli po wciśnięciu EPG reakcja to ułamek sekundy (pierwsze wciśnięcie EPG po tygodniu nie używania dekodera - wyłączony z gniazdka trwało ok sekundy)

Sprawdź czy nie masz dostępnej aktualizacji do dekodera. Akrualizacja powinna pomóc ;)

Samsung Galaxy S 5
 

budzik61

New member
Hej,
Ja również w Inei mam dekoder ADB ale bez dysku bo mi to nie potrzebne (pewnie będę tego kiedyś żałował ale najwyżej zamienie) Nie pamiętam modelu dekodera ale jest to ten czarny, taki nie wielki prostokąg z panelem podświetlanym na niebiesko i powiem Tobie, że u mnie działa ok. Właśnie sprawdziłem EPG i nic nie muli po wciśnięciu EPG reakcja to ułamek sekundy (pierwsze wciśnięcie EPG po tygodniu nie używania dekodera - wyłączony z gniazdka trwało ok sekundy)

Sprawdź czy nie masz dostępnej aktualizacji do dekodera. Akrualizacja powinna pomóc ;)

Samsung Galaxy S 5

Sprawdziłem - nie ma aktualizacji.
Zresztą wydaje mi się, że zrobiłem aktualizację zaraz po podłączeniu.

Ale skoro, jak sam piszesz, masz inny model to właściwie nie ma chyba co porównywać.
Mój to (z menu):
ADB-5810CDX wersja oprogramowania 3_3_0

Może ktoś ma taki sam i może porównać działanie?
Tak czy siak - responsywność a właściwie jej brak :) to tylko jeden z zarzutów dotyczących całkowitego braku ergonomii tego urządzenia.
 

Kolos28

New member
Właśnie sprawdziłem mój w menu typ odbiornika ADB-3831CD . Wersja oprogramowania 1.1.5 (najnowszy dla mojego dekodera)
Niestety zupełnie inny niż Twój więc problem tkwi gdzie indziej i moja pomoc się kończy...

Jak się nie mylę to Twój model jest starszy od mojego - mój chyba jest następcą Twojego. Patrząc na fotki w necie to mój teść ma taki jak Ty.
Teścia dekoder działa wolniej i gorzej niż mój. Idź do inea i poproś o nowy dekokoder. Poproś o taki jaki mam ja mam tylko z dyskiem czyli ADB-3831CDX ;)

Samsung Galaxy S 5
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Pytanie czy twoją kablówkę obsłuży "obcy" dekoder? czy nie jest ten adb parowany z kartą dostępu? lub w inny sposób "ograniczony" uniemożliwiając współpracę z obcymi tunerami?
 

budzik61

New member
Na razie za radą Kolos28 (bardzo dziękuję) chcę załatwić od kablówki ten nowszy model dekodera ADB.
Zobaczymy jak on się sprawuje.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 

budzik61

New member
Czekam na wymianę dekodera a w międzyczasie obecny działał coraz gorzej.
Coraz wolniej aż dziś w ogóle przestał czytać kartę.

Chcąc ja wyciągnąć chwyciłem sprzęt do reki i już wiem dlaczego on tak działa...
Sprzęt jest gorący jak kuchenka przed świętami...

Wyciągnąłem na wierzch i od razu działa o wiele lepiej.
Nadal nieporównywalnie gorzej niż wcześniejszy technisat ale jednak już jakoś w miarę.
Żenada...
 

budzik61

New member
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Dekoder 3831 który otrzymałem, rzeczywiście jest o niebo lepszy od 5810 - dużo, dużo szybszy i dżo problemów z poprzednim modelem w tym nie występuję.

Dziękuje za pomoc i podpowiedź.
 
Do góry