Dolby Digital z NC+

sturek

New member
Ostatnio zaobserwowałem problem z głośnością w trybie Dolby Digital 5.1. Głównie oglądam Canal+ więc po przełączeniu ścieżki na oryginalna DD od razu spada głośność (ok -10dB) i mam wrażenie, że dźwięk staje się lekko przytłumiony w porównaniu do trybów Dolby Logic 7, Dolby Neo DTS czy Dolby Pro. Problemu takiego nie ma przy odtwarzaniu przez BluRay lub z dysku więc Ampltuner raczej sprawny.
Dodam, że posiadam dekoder TurboBox 500GB i Amplituner Harman Kardon 360 połączone optykiem.
Próbowałem zmienić gniazda, ale nic to nie daje. Oczywiście w dekoderze jest włączony tryb DD.
Czy ktoś zaobserwował podobne zjawisko?
 

sturek

New member
Ponawiam prośbę, czy może ktoś sprawdzić czy po wyłączeniu Dolby Digital na pilocie od N, poziom głośności spada i dźwięk staje się przytłumiony????
Bo nie wiem, czy jest to wina dekodera czy tak to porostu nadają.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Na Logic7 jest dużo głośniej niż na DD u mnie też i przerobilem to na kilku dekoderach, przytłumiony dźwięk raczej nie, nie ma basu zbytnio na DD gdy nie ma włączonego suba gdyż w DD jest na niego osobna ścieżka a na logic7 bas opiera się na frontach, myśle że masz to co ja i pewnie nie tylko i to nic nie normalnego. miałem avr360 teraz 460 i jak wieczorem oglądam na vol 62 w logic7 to na DD musze ustawić na 50.
 

sturek

New member
Dzięki Ci dobry człowieku! Trochę mnie uspokoiłeś, bo u mnie jest taka sama różnica w głośności. Niestety, jeśli puszczę Dolby Digital (np. jakiś trailer) przez odtwarzacz Bluray, to poziom głośności jest trochę wyższy niż na Logic7 z N. Dlatego nie daje mi to spokoju...
 

venom200

Member
Coś nakombinowali ostatnio bo ja jak mecz oglądałem Ligę mistrzów to też sporo volume up musiałem zrobić to samo było jak dźwiękDD był odtwarzany przez tv
 
Do góry