podział sygnału na C+

creep22

New member
Witam!
Mam kilka pytań. Posiadam cyfrę juz od dobrych 6-7 lat, odbieram na starym 32 calowym thomsonie. Zakupiłem tez ostatnio telewizor z opcją hd ready, ale wykorzystuje go jedynie do oglądania dvd. Załóżmy że zdecydowałbym się na wymiane dekodera w c+, tak by mieć mozliwość odbioru kanałów hd - czy jest możliy podział sygnału tak bym doprowadził go sobie do drugiego telewizora?
 

Harry Lloyd

New member
Połączenie to nie problem, ale będziesz miał gorszą jakość. Jak już pisałem innemu koledze w tym dziale, zastanów się nad transmisją radiową. Na allegro pełno zestawów.
 

Harry Lloyd

New member
Ale po co ci ten splitter? Przecież w tunerze masz pełno wyjść i napisałem co do czego podłączyć. HDMI/Component do TV HD, a SCART czy inne SD do starego telewizora. Splitter do niczego nie potrzebny.
 

creep22

New member
ok...ale w tym przypadku który opisujesz musze oglądać na dwóch telewizorach to samo, czyż nie? i weź pod uwagę że odległość od telewizorów to w przybliżeniu 25 m, licząc wszystkie zakola przez które musze puścić kable - dostane taki kabel hdmi?
 

maszek

New member
Bez reklam
To może dokładnie opiszesz co chcesz zrobic? Pytałeś o rozdział sygnału na dwa telewizory i otrzymałeś odpowiedź. Jeśli zamierzasz odbierać niezależnie na dwóch telewizorach C+ z jedną kartą abonencką to musisz mieć dwa tunery (pomijam instalację antenową) i dodatkowo spliter do karty C+, który drogą radiową będzie przekazywać uprawnienia odbioru do tunera bez karty.

poszukaj tutaj http://www.allegro.pl/17854_splittery.html
http://www.dmtrade.pl/index.php?p9,...d-atmel-komplet-na-2-tunery-z-czytnikiem-kart
 
Ostatnia edycja:

creep22

New member
Dzięki za odpowiedź...
Tak, chyba wyraziłem się troche nieprecyzyjnie, ale rozpoczynając to forum nie miałem pojęcia, że istnieje coś takiego jak splitter, bo wtedy pewnie od razy bym zapytał jak to sie je...
...z tego co rozumiem trzeba mieć antenę z podwójnym konwerterem, sygnał doprowadzony do obu tunerów oddzielnie i to wszystklo połączone splitterem - proszę o poprawienie jeśli się mylę...
...ja mam tylko zwykły tuner cyfry, myślałem nad jego zamiana na ten oferowany przez nich Philips do odbioru HD...pozostaje wtedy jeszcze problem drugiego tunera - czy cyfra zgodzi się na dzierżawę dwóch, gdybym na ten przykład chciał zostawić sobie tego starego thomsona?
...może ktoś robił coś podobnego i mógłby coś poradzić?
z góry dziękuję
 

jomamoto

New member
Spliter do Humaxa HDCI

Kupiłem do Cyfry Humaxa HDCI ale dziecko płascze że chce oglądać to co sama chce. Dla nie załatwiłem Fergusona 7318 bo mam też moduł Polsatu. Czy ktoś już pracuje ze sprawdzonym spliterem do CAM cyfry w Humaxie HDCI?? Czy są z tym jakieś przeboje??
 

gabor

New member
Używam splitera przewodowego kupionego na Allegro. Mam podpięte trzy tunery: Humax 2000HDTV z modułem Cyfry+, Thomson DSR436 i Ferguson 7018. Nie ma żadnych problemów z odbiorem i przechodzeniem uprawnień /taki zestaw pracuje u mnie od przed świąt/. Spliter był kupiony znacznie wcześniej /do Thomsona i Fergusona/, tak więc nie był jakoś wyjątkowo dedykowany do Humaxa, czy tym bardziej HDTV.
Pozdrawiam.
 
Do góry