czy takie polączenie zadziała - pytanie

tkuna

New member
Mam takie pytanie.
Chciałbym w sypialni oglądać "n" (ten sam kanał, który mam w pokoju). Czy zadziała takie połączenie: rozdzielam euro na wyjściu z dekodera i jedno idzie do telewizora w pokoju (jak teraz), a do sypialni idzie do karty telewizyjnej przez s-video i do karty dźwiękowej. będę wdzięczny za odpowiedź.
pozdrawiam
tkuna
 

depesz

New member
a w jaki sposób chcesz rozdzielić to Euro? Jakaś przejściówka?
Napisz coś więcej na temat jak to sobie wyobrażasz, bo tak to ciężko powiedzieć czy to zadziała czy nie.
 

depesz

New member
Ale to działa chyba w odwrotną stronę - jeśli chcesz dwa źródła sygnału podłączyć do jednego gniazda w telewizorze - w takiej sytuacji zawsze na raz działa tylko jedno źródło.

W drugą stronę - rozdzielania sygnału na dwa telewizory - to raczej nie zadziała, choć mogę się myliś. Zadaj pytanie sprzedawcy - czasem orientują się w tym co sprzedają...
 

Marsellus

New member
mozesz tak zrobic ale tracisz polowe sygnalu video po rodzieleniu takim czyms. I S-video chyba z tego nie wyciagniesz co jedynie normalne composite video ktore jest slabe.
 

Harry Lloyd

New member
nbox obsługuje zarówno RGB, S-Video i Composite. Do wyboru w menu, na przejściówce będzie tylko taki sygnał który się wybierze (np. przejściówka ma wyjście Composite i S-Video, to sygnał będzie tylko na jednym z nich, lub na żadnym jeśli wybrane zostanie RGB).
A rozdzielanie nie ma sensu. Lepiej jeden przełącznik SCART, i wybierać sobie na który TV ma iść sygnał (z ewentualną zmianą formatów w nbox).
 

Harry Lloyd

New member
Jeśli ta przejściówka rozdziela sygnał na dwa gniazda SCART, to zapewne jakość będzie bardzo słaba za taką cenę.
Natomiast wątpię żeby to coś miało wbudowane konwertery sygnału, ale najlepiej zapytać sprzedawce. On powinien wiedzieć co sprzedaje.
 

tkuna

New member
a jak z kablem composite. mogę zrobić tak, żeby przerzucić obraz z nboxa do nagrywarki dvd, a z niej composite do drugiego pokoju. tylko czy straty nie będą wtedy zbyt duże (20 metrów)?
 

tkuna

New member
zastanawiałem się nad tym. wiesz może, jak to się sprawuje. chodzi mi głównie o jakieś zakłócenia (zarówno to, czy sender czegoś nie zakłóca i czy jego coś nie zakłóca).
 

Harry Lloyd

New member
Trzeba by sprawdzić czy inne radiowe urządzenia w twoim domu nie nadają w tym paśmie, ale jako że jest regulacja, to powinno być ok.
Osobiście nie testowałem takich wynalazków, i nie planuję, bo dla mnie istnieją wyłącznie rozwiązania przewodowe na niewielkie odległości.
 
Do góry