Maksymalna długość kabla HDMI do N-ki

HDJAGI

New member
Witam wszystkich,
dołączyłem do szanownego grona N-kowiczów z możliwością odbioru HD no i od razu potrzebuję pomocy.
Odległość od mojego N-recordera do projektora to całe 12,5m. Pierwsza próba podłaczenia za pomocą 15 metrowegonkabla HDMI (okazyjna cena w Allegro) zakończyła się jego zwrotem - 1080 projektor stwierdził że jest jakiś sygnał ale nie wspierany; 720 to samo ale przy pewnych tańcach z prostowaniem kabla ukazała się na chwilę zaśnieżona projekcja jak w starej sieci Azart (mam nadzieję że już mało kto na tym forum takowe pamięta).
Niestety teraz przeszedłem do drugiej fazy - znalezienia 15 metrowego (bo niestety nie ma w standardach 12,5m) kabla który prześle syganł bez widocznych strat i nie bedzie kosztował więcej niż "majątek" (pierwsza wycieczka po sklepach audiofilskich zakończyła się moim płaczem bo zaproponowano mi kabel za jedyne 1130pln).

Pozwalam sobie zatem otworzyć ten wątek żeby wszyscy którzy pokonali takie duże odległosci i mają działający system HDMI podzielili się z takimi sierotami jak ja swoją praktyczną wiedzą:blagam:

PS. Wiem że są też metody stosowania wzmacniaczy ale może najpierw czy komuś udało się znaleźć dobry 15 metrowy kabel i nie zbankrutować?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jak sam zauważyłeś szukasz DOBREGO kabla a takowy musi kosztować
jak nie chcesz kupić Profigolda gdyż taki Ci pewnie proponowano i słusznie to zainteresuj się tymi

tech+link seria Wires
lub tańszym
Kaycom

z oczywistych względów polecam Ci Tech+lin'ka

pozd
 

ThYX

New member
jarwisz napisał:
jak sam zauważyłeś szukasz DOBREGO kabla a takowy musi kosztować
jak nie chcesz kupić Profigolda gdyż taki Ci pewnie proponowano i słusznie to zainteresuj się tymi

tech+link seria Wires
lub tańszym
Kaycom

z oczywistych względów polecam Ci Tech+lin'ka

pozd

Dobry kabel niestety musi kosztować. Skoro np Tech+link WiresCR (lepszy od serii Wires) za odcinek 2m płaci się prawie 200 zł to niestety przekładając to na cenę kabla 15 metrowego cena nie może być mała. Możesz kupić u jednego sprzedawcy na allegro 2-3 kable różnych producentów i dogadać się co do zwrotu i przetestować.
Co do tanich kabli jest tak, że są one bardzo różnej jakości. Niekiedy kabel tego samego producenta, tak samo wyglądający gra sporo lepiej lub sporo gorzej. W przypadku droższych kabli masz prawie pewność, że wszystko będzie OK.
 

mystic

New member
O jakości kabla HDMI (i nie tylko hdmi) w szczególności decyduje jakośc wykonania końcowek/wtyków, co nie znaczy, że sam przewód nie jest ważny, bo jest. Musi być on dobrze ekranowany. Mam kable Techlink Wires jaki WiresCR, oba polecam.
WiresCR taniej kupisz w EuroRTV-AGD, chyba za 187zł / 2m. Na allegro ten sam kabel widziałem za 265 zł.

HDJAGI napisał:
Niestety teraz przeszedłem do drugiej fazy - znalezienia 15 metrowego (bo niestety nie ma w standardach 12,5m) kabla który prześle syganł bez widocznych strat i nie bedzie kosztował więcej niż "majątek" (pierwsza wycieczka po sklepach audiofilskich zakończyła się moim płaczem bo zaproponowano mi kabel za jedyne 1130pln).

PS. Wiem że są też metody stosowania wzmacniaczy ale może najpierw czy komuś udało się znaleźć dobry 15 metrowy kabel i nie zbankrutować?

To i tak cena rozsądna jak za kabel hi-end bo taki podejrzewam znalazłeś w sklepie audiofilskim. TUTAJ masz propozycję dobrego kabelka jednak trochę drożej. Ale to i tak chyba taniej niż wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry