mecz na nsport Liverpool-Arsenal

LordKszyh

New member
Pisze tego posta w trakcie trwania meczu bo wkurza mnie już to co widze: Dlaczego trawa się tak rozmywa w czasie przesuwania kamery ? Gdzie tu cała idea HD ? Kompresją można położyć wszelkie nowe technologie... W pierwszych meczach na nsport było lepiej , ale teraz to porażka. Obraz jest wyraźny tylko wtedy jak kamera stoi w miejscu :confused: Macie podobne odczucia ? Czy może się czepiam ?
 

grygiel

New member
Też tak mam z tą trawą ,tyle że u mnie jest jakby co 1 sekunde obraz ostry naprzemian z nieostrym ,oglądając wydaje się że lekko jakby migota , na zbliżeniach zawodników,trybun jest ok , ale to z 3 metrów nawet widać...ech
 

LordKszyh

New member
torsen napisał:
skad masz pewnosc, ze to wina n? moze "zrodlo" sygnalu jest kiepskie?
A gdzie ja napisałem że to wina n-ki ? :?: Jak dla mnie to może to być nawet wina programu atomowego Korei Północnej, co nie zmienia faktu, że trawa pływała jak bagno...
 

jarmalik

Member
Bez reklam
grygiel napisał:
Też tak mam z tą trawą ,tyle że u mnie jest jakby co 1 sekunde obraz ostry naprzemian z nieostrym ,oglądając wydaje się że lekko jakby migota , na zbliżeniach zawodników,trybun jest ok , ale to z 3 metrów nawet widać...ech

U nie tak samo, ale czy to było zapowiadane jako HD?
 

kamcyk26

New member
Wczorajszego meczu Carling Cup nie bylo na BBC HD. A na Nsport byls w SD 16:9. I zamiast narzekac ze to bylo kiepskie HD powiniscie zachwlac ze bylo super SD. Jakosc naprawde prawie HD. Z tym ze nawet moja zona widziala ze jednak nie HD a niektorzy forumowicze...No coz , zdarza sie.
 

blaz

New member
Ostrość

Drodzy forumowicze
1. Kamera ma ostrzyć zawodników a nie trawe.
2. Kamera nigdy nie złpie ostrości w czasie ruchu kamery bo zmenia się punkt ostrości.
3. Ja jakoś na LCD widze trawe, a na kineskopie widziałem zawsze zielony dywan
Radze szukać Pozytywów a nie negatywów
lub porównać sygnał co proponuje np TVP a TVN24 to są zupełnie inne bajki
 

jarmalik

Member
Bez reklam
blaz napisał:
Drodzy forumowicze
1. Kamera ma ostrzyć zawodników a nie trawe.
2. Kamera nigdy nie złpie ostrości w czasie ruchu kamery bo zmenia się punkt ostrości.

Rzeczywiście - obraz jak na SD był świetny, zwłaszcza z bliskich planów. Problem z trawą był jednak przy ujęciach z daleka i nie bardzo rozumiem co ma ostrzenie kamery w tym wypadku do jakości obrazu. Przecież odległość zawodników i trawy jest przy takim dalekim ujęciu prawie identyczna. Nie mówiąc juz o tym, że profesjonalne kamery raczej nie korzystają z autofocusa. Ten opisywany feler dość często widzę przy transmisjach HD, był nawet podczas transmisji z Mistrzostw Świata w Pr***e, choć w dużo mniejszym nasileniu.
 

marcintgr

New member
Problem jest w tym że narazie kamery nagrywaja 25 klatek na sekunde i przez to sie wszystko rozmywa podczas przesówania kamerą! Jedynym rozwiązaniem na to bedzie nagrywanie kamerą 50 klatek na sekunde i TV 100hz
 

grygiel

New member
marcintgr napisał:
Problem jest w tym że narazie kamery nagrywaja 25 klatek na sekunde i przez to sie wszystko rozmywa podczas przesówania kamerą! Jedynym rozwiązaniem na to bedzie nagrywanie kamerą 50 klatek na sekunde i TV 100hz

Ale wymyśliłeś...:D
 

Harry Lloyd

New member
A po co telewizor 100 Hz? Wtedy musiał by być format 1080i100, więc 100 razy lepszym by był 1080p50. Tylko że to się nie zmieni ze względu na przepustowość. I tak uważam że HDTV powinno być w 1080p25, i każda klatka wyświetlana dwa razy.
 
Do góry