n-ka + Panas th-42pv60e -> a ustaw. fonii

Zubik_2006

New member
Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie :)
Pierwszy raz na Forum :) Już grzebię jak kura pazurem parę godzin i nie mogę odnaleźć interesującego mnie tematu dot. problemów z dzwiękiem pomiędzy n-box std. a Panasem TH-42PV60EH. Wiem wiem pewnie gdzieś jest ten temat i dostanę "bana" na starcie :( Ale do rzeczy ... połączenie jest realizowane przez HDMI (Vianco za 49 pln :)) obraz - buty spadają, ale dzwięk raz jest raz go nie ma :( Jak w n-box ustawię dzwięk "analog" to wszystko hula. Ale n-box jest również podłączony po "optyku" do kina (Sony DB-940) i ustawienie w n-box "analog" powoduje, że transmitowany dzwięk jest w formacie PCM :(. Jak ustawie w n-box rodzaj sygnału na "cyfrowy" to po optyku dalej na Ampi wsio OK (Digital 2.0 czy 5.1), ale w TV programy które transmitują dzwięk PCM 48khz np. TVN 24 --- nie mają fonii. Jakaś magiczna sztuczka potrzebna :). Jeszcze na dodatek wczoraj miałem taki numer, że próba zmiany w n-box formatu dzwięku z cyfrowego na analog spowodowała, że TV przestał wogóle do mnie gadać (po optyku na Ampi był). Pomogło dopiero wyłączenie n-box i TV z prądu na 15 min.
Mam nadzieję, że jest jakieś rozwiązanie (może trzeba dopiąć jeszcze Chinc) bo przestawianie tego w kółko w n-box i wklepywanie kodu mnie już nudzi. Może trzeba zrobić reset box'a (ale jak ?? - też nie doczytałem, ale się poprawie !!).
Szacuneczek i Pozdro dla Wszystkich raz jeszcze.
PS. Bardzo przydatne Forum
 

kamcyk26

New member
Wymus w Nbox tryb DVi, dzwiek pusc do TV przez wyjscia audio L/R osobnym kablem. Ampli normalnie po optyku. Wtedy DD powinno dzialac na kinie i jednoczesnie bedzie dzwiek na TV.
 

Zubik_2006

New member
kamcyk26 napisał:
Wymus w Nbox tryb DVi, dzwiek pusc do TV przez wyjscia audio L/R osobnym kablem. Ampli normalnie po optyku. Wtedy DD powinno dzialac na kinie i jednoczesnie bedzie dzwiek na TV.

Dzięki - pomogło. Wcześniej próbowałem z drugim kabelkiem, ale nie zmnieniłem w Box'ie ustawień z HDMI na DVI ;) i nic nie grało.

Pozdrawiam
 

Zubik_2006

New member
Ze ściszaniem pilotem od n-box'a TV - nie ma żadnego problemu oczywiście przy zasosowaniu magicznego dodatkowego kabelka :)
Pozdrawiam
 

ryba073

New member
a jaka jakość przez chinche?

Mój kolego ma nowiutkiego PANASONICA 42V70P po podłączeniu przez HDMI dzwieku brak, przez cincze makabra.Pomóżcie co robic żeby dzwięk był lepszy niz na kablówce.
 
Do góry