2 tunery zasilane z róznych faz

Sivy100

New member
Ja i sąsiad planujemy zakup Nki i nowy konwerter Quad. Ponieważ na dachu jest już jedna antena sat to nie ma sensu walczyc z przykręcaniem drugiej do komina tylko wykorzystać to co jest.
I tu mam pytanie: ja i sąsiad mamy domy (bliźniak)
zasilane z różnych faz, jeśli podepnę 2 tunery do jednego konwertera quad to czy będzie to działało dobrze czy się upali? Pytam dlatego że łączyłem kiedyś 2 komputery między domami po porcie COM i upaliły się.
 

Humax

New member
Przy prawidłowo wykonanej istalacji różne fazy raczej nie powinny być problemem. Należy "mocno" zadbaćo to aby dobrze połączyć zera, czyli w tym wypadku oploty kabla koncentrycznego, czyli np. dodatkowo sprawdzić aby kabel wchodzący do konwertera lub przełącznika od Pana i sąsiada miały solidnie połączone ekrany oplotu kabla czyli zera. To zabezpieczy sprzęt prze ew. przeskokami wyładowań elektryczych. Następny problem to nowoczesna instalacja elektryczna. Jeśli mają Panowie taką z wyłacznikiem różnicowo-prądowym to popłynięcie między obwodami prądu rzędu 10mA co może się zdarzyć będzie powodowało wybicie jednego albo obu przełaczników różnicowo-prądowych. Firma AXING robi też zabezpieczenia przepięciowe.Można je zastosować przy obu tunerach jako separatory i to chyba będzie najlepsze.
 

Sivy100

New member
Zapomniałem napisać że obecnie mam na antenie zamontowane 2 konwertery. Czyli najprościej będzie każdego nboxa podłączyć pod 1 konwerter i problem się rozwiąże.
 
Do góry