Problem z "N" na Panasie th42pv60e

zarku

New member
Witam.
Poszukuje pomocy w sprawie która mnie nurtuje od kilku tygodniu.
Otóż podczas oglądania telewizji n, wystepują mi na niektórych kanałach skoki w obrazie + "pixeloza". Nie wiem czy dobrze zauważyłem ale wydaje mnie sie że problem występuje jak tuner sie nagrzeje.
Właściwie dotyczy to wszystkich kanałów oprócz TVN-oskich.
Nie da sie nic oglądać. Dodam że tuner to nbox. Na początku nie było problemów, dopiero od 2-3 tygodni problem sie pojawił.
Opiszę teraz moją konfigurację sprzętową.
MAm poczwórny konwerter ale tylko 2 kable mi są potrzebne.
Do pokoju syna w którym chodzi Cyfra (dodam że bez problemów) oraz drugi przewód antenowy na którym chodzi "n".
Tuner z telewizorem mam połączony przez hdmi (dodam że próbowałem również po kablu Euro ale problem również występuje-czyli nie wina kabla)
Próbowałem również wejście w konwerterze, ale równiez nie pomogło.
Po przeniesieniu tuneru cyfry do Panasa wszystko chodzi pięknie bez żadnych zakłóceń, również tuner N podłączony pod zwykły CRT Sony nie sprawia problemów.
Wydawac by sie mogło że problem jest rozwiązany, bo skoro w takiej konfiguracji jest dobrze to tak zostawić.
Ale "N" kupiłem dla jedego kanału DIscovery Hd i chciałbym aby tuner był podłączony do Panasonica.

Poszedłem również z nbox do sklepu aby tam go przetestowali.
W sklepie sprawował sie bez problemów. ( Czyli tuner jest również sprawny)
Siła i jakość sygnału około 90%.

Proszę o możliwe propozycje gdzie jest problem. Gdzie jest bląd.
Licze na fachowców z forum .
 

zarku

New member
jeżeli mozna to prosze o kilka mozliwych rozwiązań i będe je sprawdzał na bieżąco.
aha i przegrzewanie bym raczej wykluczył, bo tuner stoi w jednym miejscu od początku a problemy pojawiły sie dopiero po pewnym czasie a miejsca nie zmieniałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry