Tv Toya

JaCkyLL

New member
witam wszystkich,
przejrzałem forum i wydaje mi się ze nie ma wątku odpawiadającego na moje zapytanie. ktos cos pisał ale zagłebił sie w kwestie nagrywania sygnału z dekodera tej TV.
Ja chciałem zapytac tych forumowiczów ktorzy mają "dekoder cyfrowej TOYA" jak to działa, czy warto, czy lepiej kupic talerz i wpakować sie w jakąś N-kę czy moze "+" ?? Mam Toye od jakiegos czasu ze sciany i jej jakość nie jest zbyt fajna. czytalem na ich stronach www o tej nowej mozliwosci ale nie znam nikogo kto w praktyce tego uzywa.

Z gory dzieki za wszelkie info.
jacek
 

JaCkyLL

New member
czyzby forum nie bylo odwiedzane przez nikogo z Łodzi - szczegolnie posiadacza tv toya ?? :)

cierpliwie czekam na info - pozdro, j
 

arsenal

Moderator
VIP
Skoro to jest kablówka cyfrowa czyli DVB-C można mieć nadzieję, że jakość obrazu będzie przynajmniej dobra. Bez zakłóceń znanych z kabla analogowego. Inna sprawą jest udostępniany dekoder cyfrowy. Małe kablówki nie mogą sobie przeważnie pozwolić na wysokiej klasy sprzęt dla abonentów. W dodatku własny dekoder ( np. Nokia DBOX2 kablowa) może być nieprzydatna, bo większość( wszystkie?) cyfrowe kablówki w Polsce są kodowane właśnie pod dekodery rozdawane odbiorcom.
Jeśli masz możliwość wziąć tą usługę na próbę można zaryzykować. W każdej platformie cyfrowej jakichś programów brakuje. W kablu masz to co najlepsze( przeważnie) od wszystkich.
 

JaCkyLL

New member
z tego co wiem dają jakiś dekoder. nie wiem jakiej firmy i jak w praktyce to działa. koszty abonamentu + dodatkowa kasa za cyfrowość sygnału wyjdzie pewnie nie wiele mniej niz abonament w "n"ce. stad moje wahania.

mam w tej chwili toyę i działa to bez zadnej rewelacji. jesli ma byc tylko troche lepiej lub lepiej tylko w teorii to dziekuje.

czekam szczegolnie na komentarze uzytkownikow toiii w wydaniu cyfrowym
 

Marion

New member
mam taki dekoder w tv kablowej i powiem ci jedno...jakośc obrazu jest 100 razy lepsza niz bez tego dekodera, a poza tym w niewielkiej cenie mam w jednym i cyfre i polsat cyfrowy i n tv., mówie o ofercie programowej.
Ps. mogę sie ząłożcy że bedziesz zadowolony.
 

Cassius

New member
moge potwierdzić , bo poprawa jakości jest zdecydowana i naprawde spora także obecnie aż miło po prostu oglądać i patrzeć

mój post z forum konkurencyjnego (początek grudnia) :

No od dzisiaj już jestem zadowolonym posiadaczem pakietu cyfrowego toya i musze przyznać , że jak na początek to oceniam całość naprawdę pozytywnie ale po kolei . Sprzęt - wbrew pozorom niewielki i leciutki , pewnie , że troche szkoda iż brakuje w nim choćby wyjścia component tylko całość idzie standardowym kablem euro oraz antenowym, oprócz euro mamy jeszcze s-video, dodatkowe wyjścia antenowe do podłączenia drugiego tv i wyjście audio chinch oraz spdif. Sprzęcik działa za to bardzo sprawnie, włącza się parę sekund, kanały przełącza błyskawicznie a menu jest bardzo przejrzyste i klarowne , także o zagubieniu się nie ma mowy . W menu mamy opcje konfiguracji, tworzenia listy ulubionych ,planowanie nagrań, blokady rodzicielskiej oraz info o użytkowniku + info systemowe. Zasadniczo wszystko jest naprawdę proste i łatwe w obsłudze .O pilocie - pilot - na pierwszy rzut oka przyjemny - mały i lekki a przede wszystkim intuicyjny co po chwili pozwoliło mi opanować śmiało oferowane przez niego funkcje .EPG - rozwiązano dosyć logicznie i za to plus , ogólne info o programie również - choć zauważyłem , ze przy ustawieniu przezroczystości na 70% obraz chwilami ma tendencje do lekkiej przycinki , lol ale po ustawieniu na 80% jest juz ok . Info - naprawde się sprawdza, podobnie funkcja audio , umożliwiająca zmianę ścieżki dźwiękowej i sub , włączenie/wyłączenie napisów.
Najważniejsze czyli obraz - u mnie jest naprawde duża poprawa , w porównaniu do kanałów analogowych wszystkie były lekko przysmużone a do tego dochodziło czasami jakieś tam przebicie- nie na wszystkich ale na znacznej części . Teraz jest dużo , dużo lepiej , niektóre kanały jak na SD wyglądają bardzo dobrze, inne ciutke gorzej i do ideału im trochę brakuje ale i tak nie ma zbytnio porównania do tego co było , szczególnie , myśle tu o tvp1 , tvp3 , hbo i canal+ (największa poprawa to właśnie canal+) , także suma sumarumm , polecam bo warto i pozostaje czekać na sprzęt z dyskiem a później kanały HD
 
Ja odpowiem tak . Znajomi założyli dekoder przy zwykłym telewizorze kineskopowym i jest poprawa . Pożyczyłem ten dekoder i na moim Lcd Samsung nie widzę żadnej poprawy a wręcz pogorszenie . Sprawdzałem dwa razy łącznie ze sposobem połączenia . Dla mnie lipa .:blagam:
 

JaCkyLL

New member
Marion napisał:
mam taki dekoder w tv kablowej i powiem ci jedno...jakośc obrazu jest 100 razy lepsza niz bez tego dekodera, a poza tym w niewielkiej cenie mam w jednym i cyfre i polsat cyfrowy i n tv., mówie o ofercie programowej.
Ps. mogę sie ząłożcy że bedziesz zadowolony.

Marion ... Nie bardzo rozumiem na czym polega to ALL-IN-ONE. Poprosze kilka słów wiecej. Generalnie czesc osob zadowolona, jeden kolega nie koniecznie. Ja potrzebuje podłączyć toye pod plasme, wiec ... Moze ktos ma taką wlasnie konfigurację ?

j
 

Cassius

New member
więc tak :
1. u mnie mam podłączony ten tuner do lcd grundiga vision II 32 kablem euroscart oczywiście, tyle , że zwykły wymieniłem w przeciągu kilku godzin na taki porządniejszy ze złoconymi koncówkami od vivanco z serii S&I i obraz jest super jak na możliwości Toyi i chyba ogólnie telewizji kablowej w tym momencie - wszystkie kanały wyglądają zdecydowanie lepiej niż na analogu i jest olbrzymia poprawa (zero śnieżenia, przebić i czego tam jeszcze a obraz jest ostry i wyraźny) ale pośród całości można rozróżnić perełki - rtl, sat1 , hbo a nawet pakiet canal+ jak i nadal słabsze kanały jak tvp3 itd. (mowa o jakości obrazu ) i nie jest to słodzenie bo sam w tych kwestiach jestem mocno wyczulony
2. Sprawdzałem tez całość na samsungu le 32R71B i moge potwierdzić moje słowa z poprzedniego postu jak i z punktu wyżej , a jeśli ktoś ma problemy z obrazem i jest niezadowolony to proponuje zakupić przede wszystkim porządny kabel euro oraz podejść do tematu zdroworozsądkowo
 
Ostatnia edycja:

fantoma

New member
no tak a ja nie moge tego podłączyć żeby chodziło jak nalezy. Może kto wie jak to zrobic żeby połączyc nagrywarkę dvd panasa 65 + cyfrowa Toya + plazma panas pv60. Dzieki z góry za jakakolwiek pomoc
 

mihauuu

New member
Toya

Toya używają z tego co wiem dekodera (SetTopBoxa) Globalteq GCR 300 CX.

Z tego co wiem, to wtopili z MHP, czy to prawda?

Jeśli chodzi o jakość DVB-C a jakość analogowej TVK, to porównanie jakości sygnału zależy od odległości od stacji czołowej / ilości i jakości wzmacniaczy "po drodze". Na obrzeżach sieci jakość może być POWALAJĄCO lepsza, W dobrej sieci blisko stacji czołowej / za pierwszym wzmacniaczem abonent może nie widzieć różnicy w jakości.

Konkretne kanały mogą być "gorsze" ponieważ niektórzy dostawcy (satelitarni) w takiej jakości nadają. Cyfrowo można upchać mniej lub więcej kanałów cyfrowych na jednym analogowym transponderze. Wtedy jakość jest słaba. Przy mniejszej ilości kanałów jakość będzie lepsza. Jeśli operator kablówki transmoduluje kanał z takiego transpondera (bezpośrednio z satelity SAT=QPSK-->TVK=QAM) to różnica w stosunku do pozostałych, mniej "upakowanych" programów, będzie widoczna.


pozdrawiam wszystkich
 

andrewek

New member
cyftowa toya jak na plazmie

fantoma napisał:
no tak a ja nie moge tego podłączyć żeby chodziło jak nalezy. Może kto wie jak to zrobic żeby połączyc nagrywarkę dvd panasa 65 + cyfrowa Toya + plazma panas pv60. Dzieki z góry za jakakolwiek pomoc

Hej, ponieważ zamierzam kupic panasonica pv70 i mam juz cyfrowa toye chcialem sie dopytac jak z jakoscia obrazu ?? czy cyfrowa toya to jest ten sam poziom obrazu co cyfrowy polsat, n-ka czy cyfra + ???

Pozdrawiam,
andrewek
 
Do góry