N tv brak obslugi niektórych LCD

marttino

New member
Witam

mam nke od ponad miesiaca jestem zadowolony w polowie gdyz nie dziala HD !! wina lezy po stronie N-tv gdyz niedostosowali oprogramowania do "niektorych LCD" ja posiadam LG 26LC2R i u mnie nie dziala HD podlacony HDMI == >> HDMI

co w tej sytuacji robic czy zadac zwrotu pienieazkow do czasu dostosowania oprogramowania

dodam jeszcze ze po ostatniej aktualizacji obraz sie pogorszyl na standartowym laczu Scart
 

autorus

New member
marttino napisał:
Witam

mam nke od ponad miesiaca jestem zadowolony w polowie gdyz nie dziala HD !! wina lezy po stronie N-tv gdyz niedostosowali oprogramowania do "niektorych LCD" ja posiadam LG 26LC2R i u mnie nie dziala HD podlacony HDMI == >> HDMI

co w tej sytuacji robic czy zadac zwrotu pienieazkow do czasu dostosowania oprogramowania

dodam jeszcze ze po ostatniej aktualizacji obraz sie pogorszyl na standartowym laczu Scart


A probowales podlaczyc jako dvi? Przyciska sie res przez kilka sekund . Tylko dzwiek przez chinche trzeba pociagnac.
Wina niekoniecznie jest po stronie n. To nowy standard i oprogramowanie w tv tez jest niedostosowane.

Autorus
 

Seb.xyz

New member
Lcd 37LB2R - Tez Nie Działa HD

Witam ! Dołacze sie do tego watku bo mam podobny problem, i podpowiedzi tu wskazane nie pomagaja.Tzn N-ka , kabel HDMI-HDMI i brak mozliwości odbioru programow w HD na TV LCD 37LB2R.Czy komus udalo sie to na tym tv ?? Albo moze jeszcze inna mozliwosc by to szlo na tym LCD ???
 

Pardul

New member
jak kupowalem tv wzielem swoj dekoder i sprawdzalem ,
jak ci sie nie chialo to placz
to jest wina tylko i wylacznie n , telewizora nie masz obwiniac (chcialbym zeby taka gwarancje dawali w samsugngu jak daja w lg)
nic nie masz zepsute
kwestia dopasowania softu w dekoderze n
wogle pijany jestem wybaczcie mi tego posta !
 

Seb.xyz

New member
Pardul napisał:
jak kupowalem tv wzielem swoj dekoder i sprawdzalem ,
jak ci sie nie chialo to placz
to jest wina tylko i wylacznie n , telewizora nie masz obwiniac (chcialbym zeby taka gwarancje dawali w samsugngu jak daja w lg)
nic nie masz zepsute
kwestia dopasowania softu w dekoderze n
wogle pijany jestem wybaczcie mi tego posta !

Milo to slyszec, iz to nie wina mojego TV.Ale plakac nie mam co , bo wzielem dekoder od Znajomego by wiedziec czy pojdzie N-ka, a nie ze ten TV kupowalem dla N-ki.Chcialem tylko z ciekawosci zobaczyc jak dziala HD pod n-sport,to raz a dwa, kolega chce kupic LCD i tez chcial widziec jak dziala te HD. I niestety kaplica.Do tego sie lekko wpienilem ze kupilem kabel za 70 zl i na nic :-(

PS: Spoko, w sobote to duzo luda ma humor :)


28.01 - uruchomilem na swoim LCD HD po kablu HDMI-HDMI :) Trzeba bylo odpowiednio na sprzecie N-ki ustawic odpowiednia rozdzielczosc.Mam tylko w tej sytuacji jeszcze jedno pytanie, poniewaz w menu diagnostyki sa pokazane rozne rozdzielczosci mozliwe do odebrania z tego tunera, jezeli uruchomilem obraz po HDMI to jest to jednoznaczne z tym ze zostala wybrana prawidlowa rozdzielczosc i prawidlowe Hz ?? Nie za duza, czy zle Hz ??
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
autorus napisał:
A probowales podlaczyc jako dvi? Przyciska sie res przez kilka sekund . Tylko dzwiek przez chinche trzeba pociagnac.
Wina niekoniecznie jest po stronie n. To nowy standard i oprogramowanie w tv tez jest niedostosowane.

Ciekawe, że nie słychać o tego typu problemach przy tunerze Cyfry i tunerach uniwersalnych chodzących z HD Cyfry.....
Chyba że sugerujesz, że oprogramowanie do rzeczonych tv wgrało się samo. ;-)
 

Misiek

New member
Cavallino napisał:
Sugerujesz że opisane kdf to telewizory lcd?

Oczywiście, że kdf to nie LCD (wiem - wątek dotyczy LCD) ale byłeś ciekaw dlaczego takich problemów nie mają posiadacze dekoderów Cyfry ... i jak widać problem zrywania dźwięku po HDMI nie dotyczy tylko N i LCD ;)
 

Cavallino

Banned
Misiek napisał:
Oczywiście, że kdf to nie LCD (wiem - wątek dotyczy LCD) ale byłeś ciekaw dlaczego takich problemów nie mają posiadacze dekoderów Cyfry ... i jak widać problem zrywania dźwięku po HDMI nie dotyczy tylko N i LCD ;)

To nie tak, ciekawi mnie ldaczego tych samych problemów nie mają posiadacze TYCH SAMYCH telewizorów, ale korzystający z Cyfry, skoro to niby wina telewizorów a nie n?
(imo takie twierdzenie to po prostu bzdura, dam głowę że w końcu n poprawi soft i problemy się skończą, bez poprawy softu w telewizorach).

P.S
To że w Cyfrze są inne problemy jest oczywiste, pewnie jeszcze będą niejedne.
 

Misiek

New member
Cavallino napisał:
To nie tak, ciekawi mnie ldaczego tych samych problemów nie mają posiadacze TYCH SAMYCH telewizorów ...

Może warto w tamtym (lub innym) wątku zadać pytanie do użytkowników dekoderów Cyfry czy z konkretnymi modelami LCD też mają problemy z dźwiękiem po HDMI.

Moim prywatnym zdaniem nie jest to wina ani TV ani n-box'a ani dekodera Cyfry a samej specyfikacji HDMI a raczej braku precyzyjności i pewnej dowolności jaka została dana producentom sprzętu

Ale tak jak powiedziałem to moje prywatne zdanie.
Ja z Nki jestem zadowolony (pomimo problemów z dźwiękiem) i na LCD Samsunga LE32R71B innych problemów nie miałem.
Poza tym Nka to moja pierwsza platforma cyfrowa - instalację wykonałem sam (antena, konwerter, połączenia itp.) łącznie z wymianą konwertera na Twin Monoblock i n-boxa na n-box recordera.

Ustawianie anteny zajęło mi 10 minut (montaż trwał ok 2 godziny), po wymianie konwertera następne 10 minut z korektą na Astrę.

Ale się rozpisałem ...
 
Do góry