Problem z odbiorem Cyfry

dajan22

New member
Witam! Jestem tu poraz pierwszy więc dokładnie nie wiem gdzie mam swój post umieścic. Mam problem z nowym telewizorem LCD LG 32LX2R oraz dysponuję telewizją cyfrową Cyfra Plus za granicą. Telewizor jest super, tylko dziwi mnie że odbiór Cyfry nie jest tak powalający jak obraz przy użyciu odtwarzacza Sony DVD i włączeniu orginalnej płytki. LG troszkę śnieży i jakość obrazu nie jest taka jak powinna być..nie jest czysta. Poprzedni telewizor gorszej firmy odbierał lepiej niż ten teraźniejszy przy tym samym ustawieniu anteny Cyfry Plus. Sygnał jest dobry przez cały czas. W związku z tym mam pytanie czy istnieje taka możliwość iż należy ustawic antene jeszcze raz? Lub też poprawić sygnał wzmacniaczem bo o tym też słyszałam..Proszę o odpowiedź. Diana
 

pyrzan

New member
Witaj!No niestety, Twoja Cyfra działa dobrze i nic z nią nie rób a także nie strosuj żadnych wynalazków bo po co?Masz niestety tv LCD.Cyfra nadaje w SD czyli zwykłą tv (przekaz cyfrowy nie ma tu znaczenia), Standard Definiotion ma to do siebie ,że wygląda bardzo żle na wszystkich tv LCD i nie tylko bo na plazmach też. Dlaczego? Bo są to tv z inną rozdzielczością , przeznaczone raczej do tv w jakości HD czyli High Definition.Fakt ,że LG trochę jednak śnieżą ale to nie zmienia stanu ,że Cyfra wygląda kiepsko z powyższych powodów.(inne palatformy też)Zawsze będziesz miała lepszy obraz z DVD i z innych żródeł które oferują inną rozdziałkę.Moja rada: wymień dekoder Cyfry na nowy dekoder który oferuje HD lub rozwiąż umowę z Cyfrą i weż N.Pamiętaj ,że przy wymianie nie mów ani słowa ,że bierzesz sprzęt za granicę; )Pozatym poczytaj forum, tam jest o wszystkich platformach.Ja mam N i pomimo wielu narzekań wielu malkontentów , ja nie mam problemów a cieszę się z obrazu w HD za niewielką cenę.Jakby co to pisz na priva.Pozdrawiam
 

Lech

New member
Bez reklam
dajan22 napisał:
Witam! Jestem tu poraz pierwszy więc dokładnie nie wiem gdzie mam swój post umieścic. Mam problem z nowym telewizorem LCD LG 32LX2R oraz dysponuję telewizją cyfrową Cyfra Plus za granicą. Telewizor jest super, tylko dziwi mnie że odbiór Cyfry nie jest tak powalający jak obraz przy użyciu odtwarzacza Sony DVD i włączeniu orginalnej płytki. LG troszkę śnieży i jakość obrazu nie jest taka jak powinna być..nie jest czysta. Poprzedni telewizor gorszej firmy odbierał lepiej niż ten teraźniejszy przy tym samym ustawieniu anteny Cyfry Plus. Sygnał jest dobry przez cały czas. W związku z tym mam pytanie czy istnieje taka możliwość iż należy ustawic antene jeszcze raz? Lub też poprawić sygnał wzmacniaczem bo o tym też słyszałam..Proszę o odpowiedź. Diana

Popatrz na temat "odbiornik dla cyfry+". Prawdopodobnie masz stary dekoder i problem jest w klasie tego dekodera i sposobie jego połączenia z telewizorem. Najlepsze połączenie to przez łącze HDMI, którego prawdopodobnie twój dekoder nie ma. Myślę że poprzedni Twój telewizor był kineskopowy i tam sprawy miały się zupełnie inaczej. Poczytaj w/w temat. Pozdrawiam:)
 

maszek

New member
Bez reklam
pyrzan napisał:
Witaj!No niestety, Twoja Cyfra działa dobrze i nic z nią nie rób a także nie strosuj żadnych wynalazków bo po co?

Perzan, nie wiemy na jakim tunerze Dajan22 odbiera cyfra+? Więc nie mów, że cyfra działa dobrze, skoro Dajan ma problemy.
Jesli odbiera cyfrę na standardowym Mediasacie to na bank nie podłączy tunera do telewizora kablem innym niż SCART.

pyrzan napisał:
Masz niestety tv LCD.Cyfra nadaje w SD czyli zwykłą tv (przekaz cyfrowy nie ma tu znaczenia), Standard Definiotion ma to do siebie ,że wygląda bardzo żle na wszystkich tv LCD i nie tylko bo na plazmach też.
Chyba nie chcesz wszystkim wcisnąc kitu, że cyfra nadaje z satelity analogowo? To że większośc programów jest w rozdziałce SD to inna sprawa. Zapewniam Cię, że na LCD obraz z C+ jest bardzo dobry ale nie z Mediasata.

pyrzan napisał:
Dlaczego? Bo są to tv z inną rozdzielczością , przeznaczone raczej do tv w jakości HD czyli High Definition.Fakt ,że LG trochę jednak śnieżą ale to nie zmienia stanu ,że Cyfra wygląda kiepsko z powyższych powodów.(inne palatformy też)Zawsze będziesz miała lepszy obraz z DVD i z innych żródeł które oferują inną rozdziałkę.
no comment :p

pyrzan napisał:
Moja rada: wymień dekoder Cyfry na nowy dekoder
I TUTAJ TRAFIŁEŚ W DZIESIĄTKĘ !!!:D
Dodam jeszcze, że dużo zależy od tego, co "zasila" tuner np. odpowiednich rozmiarów i prawidłowo ustawiona antena.
 

Velvivaldi

New member
maszek napisał:
I TUTAJ TRAFIŁEŚ W DZIESIĄTKĘ !!!:D
Dodam jeszcze, że dużo zależy od tego, co "zasila" tuner np. odpowiednich rozmiarów i prawidłowo ustawiona antena.
Tak, tylko zapomniałeś że to odbiór sygnału cyfrowego, a w takim przypadku nie może być mowy o żadnym śniegu. Co najwyżej duże kwadraty lub brak obrazu w ogóle.
 

maszek

New member
Bez reklam
Velvivaldi napisał:
Tak, tylko zapomniałeś że to odbiór sygnału cyfrowego, a w takim przypadku nie może być mowy o żadnym śniegu. Co najwyżej duże kwadraty lub brak obrazu w ogóle.

Nie zapomniałem, tylko Dajan22 nie odezwała się więcej i nie doprecyzowała informacji o sprzęcie jaki posiada i jak to wszystko jest ze sobą podłączone;)
pozdrawiam
 

MARAS

New member
A ja żałuję że wogóle wymieniłem dekoder cyfry na hd ,obraz na zwykłych kanałach mam zdecydowanie gorszy niż miałem .Wczoraj oglądałem Oliwera Twista na hd -obraz niewiele lepszy,ladniejszy mam z dvd niepomaga żadna zmiana ustawień wymienilem dzisiaj kabelek hdmi na lepszy zero poprawy jakości to hd w cyfrze to sciema niech lepiej poprawią jakosc sd pani w biurze abonenta powiedziala mi ze od czerwca jak nie bede chcial opcji hd to za dekoder bede musial placic za wynajem 10 zyla czyli wszystko po staremu:x
 
J

Judash

Guest
MARAS napisał:
A ja żałuję że wogóle wymieniłem dekoder cyfry na hd ,obraz na zwykłych kanałach mam zdecydowanie gorszy niż miałem .Wczoraj oglądałem Oliwera Twista na hd -obraz niewiele lepszy,ladniejszy mam z dvd niepomaga żadna zmiana ustawień wymienilem dzisiaj kabelek hdmi na lepszy zero poprawy jakości to hd w cyfrze to sciema niech lepiej poprawią jakosc sd pani w biurze abonenta powiedziala mi ze od czerwca jak nie bede chcial opcji hd to za dekoder bede musial placic za wynajem 10 zyla czyli wszystko po staremu:x

A na jakim tv ogladasz te HD?.
 
Do góry