Moduł Aston 2 w Humax 1000 - zmiana soft?

costus

New member
Witam serdecznie
Próbuję zrobić uaktualnienie mojego modułu Aston 2 zgodnie z ustawieniami ze strony:
http://www.aston-france.com/en/support/camaston.asp
i nic .. :(
Mam Humaxa PR-HD 1000 HDTV i jak próbuję znaleźć ten kanał techniczny na którym można pobrać ten soft to nic nie mogę znaleźć na transponderze 12.603. Czy ktoś z grupowiczów - kto to już robił (chyba tak samo robi się to na Humaxie 2000) - mógłby tak "łopatologicznie" :) wytłumaczyć mi jak to zrobić. Może jakaś mała ściąga - tak krok po kroku jak się do tego zabrać (może nawet jakieś zrzuty ekranowe)? Jutro coś ma być w HD na Cyfrze + Sport HD - byłoby miło gdyby ktoś zrobił mi jeszcze prezent Świąteczny :)
 

costus

New member
Udało mi się w końcu znaleźć kanał "technisat kanal 50" - nie wiem dlaczego wcześniej tuner mi tego nie znajdował?
Zrobiłem tak jak podpowiadają na stronie Astona:
http://www.aston-france.com/en/support/faq.asp?p=camaston

czyli
- ustawienie "unlimited" w menu Astona ( Menu / Information / Smart card information / Settings)
- wyjęcie i włożenie modułu (oczywiście na technisat kanal 50) i ... nic :(

Próbowałem ze slotem 1 i 2 w tunerze - też nic nie daje :(

może ktoś podpowie jak to zrobić?
 

szczurek

New member
Z tego co gdzieś przeczytałem na temat programowania modułów Aston v.2 - dystrybutorzy rozprowadzający ten moduł - programują je własnie na odbiorniku sat. marki "Technisat" posiadającym twardy dysk i zgrywają z tego tunera najnowszą wersję oprogramowania na dany moduł. Według mojej wiedzy - chyba w inny sposób nie można uaktualnić tego modułu dostępu,(a może jest inny sposób?????) Chyba ze ktoś ma dostęp do tego oprogramowania i ma je w swoim komputerze lub zostało zamieszczone na jakimś forum! Ja też próbowałem opisany przez Ciebie sposób na moim Humaxie 2000-HDCI i też mnie się nie udało zaktualizować oprogramowania posiadanego Astona z v.2.14 na 2.17:(
 

kellerMR

New member
Aston

Ja osobiscie walczyłem z modułem dwa dni dwa razy zaprogramowal sie do o[cji 1.03 i dopiero gdy włożyłem karte cyfry do środka bez wiekszych problemów poinformował ze juz jest 2.17. Oczywiscie wszystko metoda prób i błędów, nie obyło się bez nerwów, Operacje wykonywałem w tunerze Topfield 7700.. Pozdrawiam :D
 

szczurek

New member
A może ktoś z Użytkowników tunera marki Humax HDCI-2000 napisze "łopatologicznie" (czyli krok po kroku)? , jak uaktalnić przez satelitę moduł Astona v.2.14 do wersji 2.17 (ten tuner i moduł kupiłem 40 dni temu), i czy rzeczywiście jak opisałem powyżej - uaktualnienie modułu może odbywać się jedynie u dealera Cyfry+?? W moim przypadku jest to wyjazd do dealera ok. 140 km. :fool:
 
J

Judash

Guest
szczurek napisał:
A może ktoś z Użytkowników tunera marki Humax HDCI-2000 napisze "łopatologicznie" (czyli krok po kroku)? , jak uaktalnić przez satelitę moduł Astona v.2.14 do wersji 2.17 (ten tuner i moduł kupiłem 40 dni temu), i czy rzeczywiście jak opisałem powyżej - uaktualnienie modułu może odbywać się jedynie u dealera Cyfry+?? W moim przypadku jest to wyjazd do dealera ok. 140 km. :fool:

Pozwolilem sobie wkleic instrukcje kolegi Humiax HDTV.

Napisał Humax HDTV
2.09 da się zaktualizować do 2.17 poniżej to co napisałem w innym wątku
ładowanie softu do astona jest kapryśne, trzeba próbować,poza tym wyłaczali więc kolejno:
1.wchodzisz w programowanie kanałów wyszukujesz częstotliwość 12603 z ASTRY, zapisujesz kanały na liście.
2.Kanały nowo zapisane naogół pojawiają się na końcu listy wybieramy z nowo dopisanych kanał o nazwie Technisat ...cośtam 50
3. Na tym kanale wyjmujemy moduł i zostawiamy na godzinkę, jak się nie uda powtarzamy
4. w czasie programowania nie przełaczamy kanałów, nie wyłączamy tunera, nie odłaczamy anteny, nie właczamy innego tunera podłaczonego do tej samej instalacji
5. moduł jak się programuje to w menu modułu (wejście przez medu złacza CI w odbiorniku) w wersji oprogramowania pojawia się 2.r0 albo 2.0r zamiast tego co było, jak moduł skończy pojawi się 2.17 i będzie OK,

Jak się nie uda spróbuj na innym odbiorniku, to ładowanie czasem chodzi dziwnie.
 

dyzio

Member
A czy przedstawiony wyzej sposob dziala w dalszym ciagu?
Nie moge tego Technisata namierzyc.
Wpisalem Astra 12.603,H,2200,5/6 i nie mam Technisata.
Jest tylko technipip ale to raczej nie to.
 
Do góry