nagrywanie obrazu z n-boxa na HDD kmputera

Fisz

New member
Witam
Przegladam różne wątki tego forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytane:
w jaki sposób najlepiej nagrywać obraz z n-boxa (posiadam wersję bez HDD) na HDD komputera stacjonarnego w celu wypalenia go później na DVD.
Chodzi mi o to czy poza rozwiązaniami oczywistymi (karta TV, ViVo czy karta przechwytywania video) istnieje inna mozliwość - widzę to tak: n-box wysyła nie obraz lecz dane (np. przez USB lub inne wyjście) które są nagrywane na HDD w kompie i później dowlnie obrabiane i/lub wyświetlane na monitorze przy pomocy odpowiedniego programowania w kompie.

Jeżeli nie da się przeprowadzić tego w sposób jaki opisałem - jaki jest inny:
- po pierwsze najlepszy co do jakości (cena nie gra roli)
- po drugie najlepszy jakość/cena
sposób na nagrywanie programów z n-boxa na kompa

mam kompa ze standardową kartą graficzną Radeon x700

jeżeli dyskusja na w/w tematy już się toczyła na tym forum - proszę o wklejenie linka i podarowanie sobie złośliwych komentarzy

pozdrawiam
MiSSiaK
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Szkoda, że nikt nie podejmuje tego tematu chociaż jest on jednym z istotniejszych dla HDTV. Zapewne dlatego, że aktualnie dla n-ki nie ma sensownego rozwiązania. Wydaje mi się jednak, że mimo to warto o tym pisać i takie dywagacje trwają: http://**********.com/index.php?showforum=85
Temat ten można rozwijać w wielu kierunkach i jestem pewien, że na jego tle powstanie wiele wątków. Mamy tu bowiem do czynienia z dwoma światami: Światem producentów i dystrybutorów, którzy chcieliby zlikwidować możliwość jakiegokolwiek nagrywania i Światem odbiorców mediów, którzy nigdy czegoś takiego nie zakceptują. Jeżeli ci pierwsi nie potrafią tego zrozumieć i dostosować się do potrzeb masowego odbiorcy tym gorzej dla nich. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu kolekcjonerem i chce mieć jakieś zbiory zgodne z jego upodobaniami. Dotyczy to także zbierania różnych nagrań filmów dokumentalnych czy też fabularnych. I nie pomoże tu dyskusja czy to ma sens. Może to i nie ma sensu ale jeżeli sprawia przyjemność to jest wystarczająco poważną sprawą aby tego nie bagatelizować. Jeżeli na przeciw tej potrzebie nie wyjdą producenci i dystrybutorzy mediów znajdzie się szara strefa, która dostarczy tego czego ludzie oczekują i przechwyci zyski, które mogliby przejmować ci pierwsi, gdyby pazerność nie przesłaniała im szerszego spojrzenia.
A wracając do konkretów. Aktualnie w internecie są już dostępne niezliczone pozycje filmowe i dokumentalne w HD, choć producenci robią co mogą aby tak nie było. Przybywa lawinowo posiadaczy TV HD. Te dwa czynniki muszą stworzyć "czarny rynek" mediów HD - to jest przesądzone. I znajdą się producenci, którzy dostarczą tani i funkcjonalny odtwarzacz materiału HD i będą zbijać majątek tak jak dotychczas na klasycznych Divx-ach. A miliony ludzi zostaną wepchnięte w tę szarą strefę gdyż nie daje się im alternatywy. Tego procesu nie da się zatrzymać, ale n-ka mogłaby go ograniczyć i sama czerpać z tego korzyści ku zadowoleniu jej klientów. Przecież nbox może być znakomitym odtwarzaczem materiału HD z dysków zewnętrznych przez złącze USB. Ludzie zamiast kupować niezależne odtwarzacze i nagrywarki HD stawliby się masowymi klientami n-ki mając wszystko w jednym.
A czy nie można umożliwić częściowego transferu danych z dysku n-recordera na dysk zewnętrzny lub PC? Jakie są racjonalne przesłanki aby nie udostępnić takiej możliwości przeciętnemu Kowalskiemu? Umowy licencyjne? Zrozumiałe będzie blokowanie partycji VOD ale partcja użytkownika? Czy komuś przyjdzie do głowy aby "handlować" jakimiś programami z Discovery HD lub MGM HD lub nSport HD - jeżeli za niewielkie pieniądze, każdy może mieć dostęp do n-ki.
Reasumując: n-ka pojawiła się na rynku we właściwym momencie z właściwym sprzętem i jeżeli tego szybko nie wykorzysta - zrobią to inni.
 

dk75

New member
Sydon777 napisał:
Szkoda, że nikt nie podejmuje tego tematu chociaż jest on jednym z istotniejszych dla HDTV. Zapewne dlatego, że aktualnie dla n-ki nie ma sensownego rozwiązania.
Nie ma innej możliwości jak podłączyć sygnał "composite" z EURO pod kartę TV i nagrywać analogowo. I raczej nie zanosi się aby można było inaczej.

EOT
 

Harry Lloyd

New member
Wystarczy karta video z wejściem HDMI i jakiś scrackowany soft który nagra materiał mimo HDCP.
Natomiast kiedy coś takiego będzie, jak i kwestia legalności, to już inna sprawa.
 

iqpablo

New member
Sydon777 napisał:
Szkoda, że nikt nie podejmuje tego tematu

a co tu podejmowac, komu sie chce nagrywac ten material na hdd kompa. lepiej nagrac na hdd recordera, lub na stacjonarna nagrywarke dvd lub kupic sobie dany film na dvd lub innym nosniku jakosci hd niz sie bawic w zgrywanie. to dobre dla dzieciakow, ktore chca sie pochwalic ze zgraly cos nielegalnie i maja to teraz na kompie.
 

autorus

New member
iqpablo napisał:
a co tu podejmowac, komu sie chce nagrywac ten material na hdd kompa. lepiej nagrac na hdd recordera, lub na stacjonarna nagrywarke dvd lub kupic sobie dany film na dvd lub innym nosniku jakosci hd niz sie bawic w zgrywanie. to dobre dla dzieciakow, ktore chca sie pochwalic ze zgraly cos nielegalnie i maja to teraz na kompie.

Popieram. Ja zgrywam na recorder a potemn na nagrywarkę dvd.

Autorus
 

maszek

New member
Bez reklam
Fisz napisał:
Witam
Przegladam różne wątki tego forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytane:
w jaki sposób najlepiej nagrywać obraz z n-boxa (posiadam wersję bez HDD) na HDD komputera stacjonarnego w celu wypalenia go później na DVD.
Chodzi mi o to czy poza rozwiązaniami oczywistymi (karta TV, ViVo czy karta przechwytywania video) istnieje inna mozliwość - widzę to tak: n-box wysyła nie obraz lecz dane (np. przez USB lub inne wyjście) które są nagrywane na HDD w kompie i później dowlnie obrabiane i/lub wyświetlane na monitorze przy pomocy odpowiedniego programowania w kompie.
Jeżeli nie da się przeprowadzić tego w sposób jaki opisałem - jaki jest inny:
- po pierwsze najlepszy co do jakości (cena nie gra roli)
- po drugie najlepszy jakość/cena
sposób na nagrywanie programów z n-boxa na kompa
pozdrawiam
MiSSiaK

Witam, próbowałem popytać na forum, czy ktoś używał takiej karty do przechwytu materiału HD http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10594 i bez odpowiedzi.
 
Do góry