Cyfrowy polsat - problem z instalacją

ciastuś

New member
Cześć wszystkim.

Mam taki mały problem, byłbym wdzięczny za jakie kolwiek info na ten temat. Kupiłem sobie cyfrowy polsat
więc zacząłem podłaczać wszystko itd, i tu zeczęły się moje problemy. Kiedy podłączyłem antene do dekodera na mierniku sygnału (te dwa paski na dole)
miałem po 00% na obydwu, po kilku godzinach ustawiania anteny nadal to samo. Postanowiłem podłączyć drugą czasze którą mam ta jest od cyfry + (kiedyś miałem Cyfre+ i dlatego mi został talerz)
no i po podłeczeniu tej anteny, stojąc na balkonie i trzymając ją miałem ok 60% mirniku jakości (górny pasek) i ok 40-50% na mierniku siły sygnału (dolny pasek), postanowiłem zamontować tą antene i po zamontowaniu jej i podłączeniu na nowo, na mierniku
jakości (górny pasek) mam przeważnie 99%a na dolhnym zero, kilku godzinne ustawienia anteny nic nie dały. Wszystkie ustawienia anteny mam prawidłowe (porównywałem nawet z sąsiadem), wskaźnik TP jest cały zcas koloru czerwonego, nie wiem czyon będzie zielony dopiero jak znajde dobry sygnał czy już powninien być zielony, przeszukalem wszystkie możliwe ustawienia TP i na żadnym, nie mam zilonej lampki.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że mogłem jakoś źle podłaczyć kabelm łączący antene z dekoderem, chociaż wymieniałem go już ze 4 razy i dalej tak samo. Śmieszne pytania ale już sam nie wiem co robić bo spędziłem nad tym prawie cały weekend, jeżeli ktoś mógłby mi pomóc przosze o info. Dzięki wielkie, Pozdrawiam.

P.S zpoamniałem dodać, ze korzystam z dekodera: "Echostar DSB - 717"
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Witaj, weź dekoder i podłącz go np. u któregoś sąsiada, to pozwoli Ci na jakąś diagnoze na początek.
A tak między nami to w polsacie "cyfrowym" to tylko nr. kanałów są "cyfrowe", bo brak w nim dźwięku cyfrowego, a obraz też nie ma nic wspólnego z techniką cyfrową ;)
 

tuptus55

New member
ciastuś napisał:
...podłączeniu na nowo, na mierniku
jakości (górny pasek) mam przeważnie 99%a na dolhnym zero, kilku godzinne ustawienia anteny nic nie dały...

Wg mnie masz ustawioną antenę na innego satelitę. Z poziomu sygnału wnioskuję, że to jest astra. Ten sam błąd popełniają użytkownicy przy instalacji n-ki. Przekręcaj antenę, bardzo powoli, w lewo (patrząc na nią od tyłu). Jak już złapiesz sygnał z hotbirda (pojawi się sygnał na jakości), skąd nadaje Polsat, przykręć mocowanie lewo-prawo i spróbuj dostroić góra-dół.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Trochy mnie już męczy odpisywanie na posty typu w Cyfrowym Polsacie satelitarna jest nazwa. Mozę to kogoś śmieszy, ale mnie przestało. Odpisuje kolejny raz bo potem powstają jakieś mity wśród niezorientiowanych, jaka to świetna jest Cyfra. Oczywiscie, że Polsacie Cyfrowym jest dźwięk cyfrowy - to kwestia dekodera - jak ktoś tego nie wie to się ośmiesza. Wyjścia cyfrowe mają Echostar 606, 717 i Samsung 305. Nie chce mi się juz też odpisywać, że obecnie na Cyfrze i Polsacie jakosć obrazu jest zazwyczaj podobna, a częśc kanałów idzie z tych samych transpoderów - multicrypt. Co więcej umowny TVN na Samsungu 305 bedzie lepiej wyglądał niż na muzelanym Pioneerze 1440 (nawiasem mówiąc wyjscia cyfrowego to na nim nie ma).
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
A jak kogoś męczy odpisywanie na posty, to niech nie odpisuje-będzie wypoczęty!
Jest demokracja i wolno wypowiadać się krytycznie na temat polsatu także. Pozdrawiam
A jak polsat czuje się obrażony, to niech mnie solorz poda do sądu!!!
 
Ostatnia edycja:

ciastuś

New member
dzieki za pomoc, satelita jest ustawiony dobrze, Hotbird 13 E, bede prubował dalej, i podłącze się do sąsiada może coś da, poinformuje o wynikach, wilekie dzieki :)
 

tetrus

New member
Witam
Mam problem z Polsatem cyfrowym. Od wczoraj nie bylo 1 i 2 tvp wiec dalem mu instalasje sygnalu z przeszykaniem transportera. Na koncu pokazal dziwna
siec i odruchowo zatwiedzilem. Teraz nie ma nic. Ponowne przeszukania nic
nie daja. Na infolinie dodzownic sie nie moge.

Ratujcie!!
 
Do góry