Po aktualizacji... Kanały ASTRA!!!!

TiDzeJ

New member
Witam wszystkich!!!

Po dzisiejszej aktualizacji oprogramowania w nboxie jest możliwość odbioru kanałów z ASTRY . Co należało by zrobić aby była możliwość ich faktycznego odbioru. Czy musze dokupić jakiś dodatkowy sprzęt??? Czy może sprawa wydaje się bardziej prostrza. :roll:

Proszę o odpwiedź!!!!
 

woyek011

New member
mam prośbę. odbieram astrę i hot birda bo mam również cyfrę i tuner gergusona. Podłączyłem nboxa kabelkiem wychodzącyn z lnb-out ferdka i niestety na kanałach astry z nboxa wyskakuje komunikat nieprawidłowy dźwięk lub obraz przy czym nbox "widzi te kanały bo i siła i jakość sygnału jest ok. co może być grane? czy coś zmienić w ustawieniach?
 

secmal

New member
Samo podłaczenie nie wystarczy. Trzebe zmienić ustawienia w Setup, ustawienia anteny.
W skrócie: właczyć Diseq'a, ustawić LNB2 na Astrę.
Jeżeli nie ma opcji ustawienia anteny - trzeba zaktualizować tuner.
 

Misiek

New member
Prawdopodobnie antena jest źle ustawiona. Też taką sytuację mialem (na monoblocku) i myslałem że nic się nie da zrobić ale delikatne przestawienie anteny pomogło i Astra hula :)
 

TiDzeJ

New member
Problem z Astrą rozwiązany:)

Witam!!!

Udało mi się rozwiązać problem z odbiorem astry :D.
Fakt faktem wykorzystałem do tego celu moją drugą antenę po wizjiTV, która akurat skierowana jest na Astrę (a od N-ki na Hot Birda).
Dokupiłem tylko jeszcze włącznik (ok 25zl) i teraz już mi wszystko pięknie fruwa:D:D:D.

Można taki włącznik DiSEq kupić również na allegro troszkę taniej!!!
http://allegro.pl/item148684787_przelacznik_diseq_2_1_g_interstar_taka_cena_.html

No to szafa gra!

Pozdrówki!!!

I milych świąt życze wszystkim forum-towiczom:)!!!!!!!
 

secmal

New member
Judash napisał:
Macie wszystkie kanaly z Astry, czy tylko wybrane przez operatora?
Wszystkie wybrane przez operatora :???:
n ma kiepską ekipę do szuflowania kanałami. Mam wrazenie że do ułożenia kanałów stosują funkcję randomize. :p
 
Do góry