Nowy soft do NBOXa - bez dysku

mass[pl]

New member
Okolo 16 pokazal sie nowy soft do nboxa - sporo zmian - HDMI juz dziala - (philips 9551)

Wprowadzone zmiany w sofcie:
1. Reczne przelaczanie miedzy trybem HDMI/DVI za pomoca przycisku RES - jesli przy polaczeniu HDMI wystepuja problemy z dzwiekiem lub obrazem, nalezy zmienic ten tryb przez dluzsze (3sek) przytrzymanie klawisza RES.

2. Mozliwosc odbioru sygnalu z satelity Astra, o ile umozliwia to konfiguracja instalacji antenowej.

3. Menu antenowe umozliwiajace konfiguracje DiSEqC.

4. Wyciszanie dzwieku na cyfrowych wyjsciach audio (HDMI i S/PDIF).

5. W pasku informacyjnym (tzw. baner) przyciski nawigacyjne pilota (strzalki) pozwalaja na podglad informacji o audycjach na innych kanalach.

6. W pasku informacyjnym mozliwe jest przejscie do listy kanalow zdefiniowanychprzez uzytkownika przy uzyciu kolorowych przyciskow. Funkcja ta jest dostepna, jezeli wczesniej zdefiniowano liste uzytkownika.

7. Mozliwosc blokowania wybranych kanalow kodem PIN. Jest to funkcja niezalezna i odrebna w stosunku do blokady ustalonej w menu kontroli rodzicielskiej...
 

secmal

New member
Już chciałem pisać że mi monoblock nie działa.
A tu taka niespodzianka. :D GI-205 hula jak szalony.
Jedynie słuszna stacja na święta- jak miło.:eek:k:
 

LordKszyh

New member
Siedze w pracy jak na szpilkach czytając Wasze posty... Nie mogę się już doczekać aby sprawdzić jak to jest z tym hdmi. Może wreszcie nie będę musiał puszczać przez componenta, którego chętnie bym zatrudnił przy dvd :) Szkoda że nadal nie ma układania programów wedle własnych potrzeb, ale może będzie następnym razem za miesiąc... albo dwa :D Póki co dzięki i za to. Pozdrawiam i Wesołych Świąt !!!
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Czyli nboxy białe pod kilkoma względami wyprzedziły n-recordery, które nadal nie mają niezależnej blokady kanałów, bezpośredniego dostępu do list użytkownika no i wyciaszania dźwięku. Ale to zarazem oznacza, że wkrótce i właściciele czarnuchów mogą liczyć na takie funkcje i może jeszcze coś więcej.. Tak trzymać z udoskonaleniami a entuzjastów n-ki będzie przybywać.
 

Robert71

New member
Co się naprawdę u mnie zmieniło:

1. Działa mi diseq, który wcześniej nie działał - teraz OK. Specjalnie podmieniłem z działającego.
2. Wybór listy z kolorowych klawiszy, powiem tak - prawie jest OK, brakuje tylko możliwości własnego poukładania kanałów i podglądu żeby było super.
3. Przy zmianie kanałów nie zauważyłem blokowania oraz komunikatów o braku sygnału i szybciej wskakuje pasek INFO. Kanał wskakuje zaraz po nim, ale nie jest szybciej.

Robert

ps
kolejny PLUS
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Nareszcie działa mi HDMI z aplitunerem DENONA i przez to mam znacznie lepszy obraz niż po komponencie:) Dobrze też że są działające blokady na programy, chociaż wolałbym aby niektóre można było w ogóle usunąć z listy. Także usprawniono obsługę DiseqC i Astra nareszcie działa jak należy.
 

LordKszyh

New member
Z czystym sumieniem stwierdzam że nie mam już żadnych problemów z hdmi. A poza tym nie wiem czy ktoś zauważył, ale nie "zrywa" już obraz w 720p w kanałach HD ( jest płynny ) Wcześniej trzeba było oglądać w 1080i żeby cieszyć się płynnym obrazem... Ale może to tylko u mnie tak było ... Tak więc jestem w pełni zadowolony z apgrejdu i czekam na kolejne ( oby tylko nie zepsuli tego co już u mnie poprawili )
 

Franek

New member
Parę funkcji poprawiono, ale HDMI w LG dalej nie działa. Jak się przytrzyma dłużej przycisk RES to faktycznie przechodzi do trybu DVI, ale wtedy nie ma dźwięku:niewiem:
Ja muszę poczekać na kolejne uaktualnienie softu, a na razie pozostaje EURO
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Franek napisał:
Parę funkcji poprawiono, ale HDMI w LG dalej nie działa. Jak się przytrzyma dłużej przycisk RES to faktycznie przechodzi do trybu DVI, ale wtedy nie ma dźwięku:niewiem:
No i dobrze , że nie ma dzwięku bo dvi to tylko obraz. A jak wygląda sprawa przerywanej fonii poprzez HDMI?
 

Franek

New member
Tomek Koko napisał:
No i dobrze , że nie ma dzwięku bo dvi to tylko obraz. A jak wygląda sprawa przerywanej fonii poprzez HDMI?

Zdaję sobie sprawę z tego, że przes DVI nie ma dźwięku, bo to tylko obraz, a właczyłem dlatego, że przez HDMI dźwięk raz jest raz nie ma, a obrazu nie ma wcale.
Właśnie dzwoniłem na infolinię w tej sprawie i panienka twierdzi, że już wszystko jest poprawione i powinno działąć, a jak nie działa to wina telewizora. Myślę, że nie bardzo wie o czym mówi.
 

pawelt6

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post choć śledzę to forum od dawna.
Niestety jestem teraz za granicą i nie mogę sprawdzić jak działa ten nowy soft ale mam takie pytania:
Mam nbox podłączony do tv Philipa 32pf5331 kablem HDMI.
1. Czy teraz można ściszyć dźwięk pilotem od nbox?
2.A jeśli nie można to jeśli przełącze na nbox HDMI na DVI i dźwięk puszczę osobnymi kablami to będzie to działać?
 

Jeromer

New member
pawelt6 napisał:
Witam wszystkich. To mój pierwszy post choć śledzę to forum od dawna.
Niestety jestem teraz za granicą i nie mogę sprawdzić jak działa ten nowy soft ale mam takie pytania:
Mam nbox podłączony do tv Philipa 32pf5331 kablem HDMI.
1. Czy teraz można ściszyć dźwięk pilotem od nbox?
2.A jeśli nie można to jeśli przełącze na nbox HDMI na DVI i dźwięk puszczę osobnymi kablami to będzie to działać?

ad.1 można(można było wcześniej ale wybierając tryb fonii DD, ale znowu na kanałach bez DD nie było dźwięku wcale)
ad.2 Ja przełączyłem w tryb dvi a kable fonii osobno. Teraz dźwiek jest cały czas bez przerw (jak to było wcześniej) a na dodatek można ściszać dźwięk pilotem od nboxa.
 

pawelt6

New member
Dzięki Jeromer.:grin:
Wcześniej próbowałem kombinować z różnymi kablami i ustawieniami ale nic mi z tego nie wychodziło. Ale na szczęście kable do dziwięku pozostały mi podłączone więc teraz tylko przełaczę na DVI i powinno być dobrze.Mam nadzieję że jutro będę w domu to się tym nowym softem pobawię.Już się nie mogę doczekać.No ale dla mnie najważniejsza w nowym sofcie jest możliwość blokowania kanałów erotycznych,mam małe dzieci i zawsze się martwiłem co one mogą oglądać (mam nadzieję że to działa).
 

pawelt6

New member
Przepraszam za trzy takie same posty.:(
Ale jestem teraz w Biaorusi i internet coś się zacina.
Naprawdę niewiem jak to się stało.
Sorrry!!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
W nowym sofcie bardzo szybko zmienia mi języki w Wojnie i Pokoju i MGM. Dodatkowo widzę, że jest przygotwana wersja Napisy (ale jeszcze nie działa). Pzdr
 
Do góry