Fotki - Scart RGB kontra Component - pomóżcie to poprawić

bwitosze

New member
Pytanie do użytkowników nbox połączonych przez złącze COMPONENT (720p) (posiadam recorder)

Mam 30" LCD połączony przez Component, bardzo drażni mnie wysoki kontrast na wyjściu z nBoxa - tak podciągnięty, że na jasnych elementach jasnych kadrów nie widać nic poza jedną
jasną barwą - np. w hokeju nie widać struktury lodu, tylko białą plamę z kilkoma namalowanymi kreskami. Twarze i niektóre jasne reklamy wyglądają nienaturalnie jasno. Nie widać tego
już w nieco ciemniejszych scenach.
W połączeniu przez Scart RGB lub AV jest normalnie, mój TV nie obsługuje niestety HDCP.

Prośba do "n": Może by wprowadzić regulację parametrów obrazu w sofcie nboxa? Skoro może onlinowo upscalować obraz, to z tym pewnie też sobie poradzi...

Czy jeszcze u kogoś również taki problem występuje?
Obniżanie kontrastu na TV już niewiele daje, bo choć obraz ciemnieje, struktura (faktura) na jasnych elementach nie pojawia się.
Dodam, że w połączeniu przez Component z DVD ten problem nie występuje (tym samym kablem do tego samego TV)!
W poniższych zdjęciach parametry kontrastu dla obu złącz nie są takie same - dla component kontrast jest nawet obniżony, a mimo to widać taki efekt. Ustawienie fabrycznych kontrastów dla scart jest w miarę OK, ale component robi się całkiem jeszcze gorszy.

Dla porządku - telewizor to dość niszowy 4Division LT30C lub inaczej Colortac LT30C
Więcej opisu na
http://www.vwioptical.com/products.php?categoryid=5&pid=48

Podgląd:

Component
02%20Component0.jpg

Koszula pana - biała plama

Scart RGB
02%20Scart%20RGB0.jpg

Koszula OK

Component
01%20Component0.jpg


Scart RGB
01%20Scart%20RGB0.jpg


Podkreślam - obniżenie kontrastu na telewizorze niczego nie wnosi - z białego można co najwyżej uzyskać szary, ale szczegóły widoczne na Scart się nie pojawią.
 

Velvivaldi

New member
bwitosze napisał:
Pytanie do użytkowników nbox połączonych przez złącze COMPONENT (720p) (posiadam recorder)

Mam 30" LCD połączony przez Component, bardzo drażni mnie wysoki kontrast na wyjściu z nBoxa - tak podciągnięty, że na jasnych elementach jasnych kadrów nie widać nic poza jedną
jasną barwą - np. w hokeju nie widać struktury lodu, tylko białą plamę z kilkoma namalowanymi kreskami. Twarze i niektóre jasne reklamy wyglądają nienaturalnie jasno. Nie widać tego
już w nieco ciemniejszych scenach.
W połączeniu przez Scart RGB lub AV jest normalnie, mój TV nie obsługuje niestety HDCP.


Podkreślam - obniżenie kontrastu na telewizorze niczego nie wnosi - z białego można co najwyżej uzyskać szary, ale szczegóły widoczne na Scart się nie pojawią.
Myślę, że trzeba zacząć od sprawdzenia dekodera z innym TV przy takim samym połączeniu. Niewykluczone, że poziomy sygnałów z komponenta są nieprawidłowe.
 
Do góry