Pomocy !!! Tragiczny obraz z CP na SHARP 32GA8E

krzysztof68

New member
Witam!

Właśnie zostałem nieszczęśliwym posiadaczem Cyfrowego Polsatu!!
I jestem w SZOKU!!!.Obraz do d....y.sygnał 80%
Prubowałem na różne sposoby-i nic.twarze rozmyte itd..
Najgorsze jest to, że z kablówki miałem o wiele lepszy.
Może te telewizory są takie? Wyrażnie widać czerwony pas u góry ekranu.
Wygląda na to że TV nie dostaje sygnału RGB z dekodera.Wiem że Sharp fabrycznie w ustawieniach ma DEKODER-WYŁ. ale jak go włączyć skoro w TV kanały nie są zaprogramowane,a włączyć dekoder można tylko na danym kanale.
Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
 

Robertk2

New member
dekoder Polsatu

Czy próbowałeś zmienić ustawienia w dekoderze Polsatu?
Ustawienia systemowe typu format tv sygnał wybrać na RGB itd.​
 

ortax360

New member
Witam
Czerwona poswiata u gory to wina dekodera Echostar
Na Sony V10e widac było bardzo wyraznie tak samo na Sharpie .
Podłączyłem tez do crt i tez widac słabiej ale jest .
Natomist na Panasonicu jest prawie nie widoczna .
Reklamacja dekodera .
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Niestety nie znam tego Echostara wiec mogę mówić jak jest na Samsungu i na tym Sharpie. Musisz mieć ustawione w setupie dekodera sygnał wyjściowy RGB (w Samsungu to się nazywa kompozyt+RGB). W menu telewizora musisz wybrać rodzaj sygnału RGB. Domyślnie jest kompozyt! Prawdopodobnie masz do wymiany kabel scart - Sharp jest bardzo czuły na jakość kabla. Za punkt odniesienia weź sobie Polsat - ma chyba najleszy sygnał na platformie. Czerwony pasek u góry wygląda na problem z dekoderem.
 
Ostatnia edycja:

krzysztof68

New member
Z recenzją SHARP 32GA8E na w/w forum specjalnie czekalem aż zobaczę jak sie TV sprawuje z CP.Narazie lipa.Ogulnie super.Kupiłem go po rozmowie z KIKIM.
Wybierelem pomiędzy PHILIPS 7411.
SHARP ma bdb czerń/naprawdę/jednak trochę szkoda że nie ma PIP.
Kupilem go w MIX-MEDIA cena 3350.Mam go od dwóch tygodni.
 

jak30

Member
No i zakupiłem go.Podłączyłem go i śmiga przez HDMI.Na programach Sd jakoś obrazu dobra.Natomiast Discovery HD ,LUX Hd naprawdę bardzo dobra jakoś.
 

krzysztof68

New member
jak30 napisał:
No i zakupiłem go.Podłączyłem go i śmiga przez HDMI.Na programach Sd jakoś obrazu dobra.Natomiast Discovery HD ,LUX Hd naprawdę bardzo dobra jakoś.


czyli...warto???
bo z CP REZYGNUJE!!! /ustawowe 10 dni/straszna kicha,był fachowiec i stwierdził że tak ma być.
A 1TV 2TV 3TV jak wygląda?
Czy w zestawie dostane kabel hd?
 

jak30

Member
TVP1,2,3 przyzwoicie;kabelka niestety nie dają.Na HDMI co jakiś czas zanik dźwięku, ale problem można rozwiąza po podpięciu nboxa do amplitunera kina domowego.Uważam, że warto bo programy hd to inna bajka.
 

jak30

Member
Telewizor Made in Tajwan.Wg.zapewnień sprzedawcy składany z orginalnych częsci japońskich.Dodam, że miałem zamiar zakupic panasonica ale po włączeniu pokazały się martwe pixele.
Uważam , że zakup Sharpa za 3400 w MM jest dobrym wyborem.
 

MBgryf

New member
Obraz z CP na LCD

W przyszłości chcę kupić TV LCD myślę o Panasonic. Czy na innych LCD niż Sharp, obraz z CP też jest taki zły? czy ktoś może coś napisać na ten temat?:niewiem:
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie jest. Nie jest również taki zły na Sharpie (mam 32P50). Prawdopodobnie problem leży po stronie dekodera. Osobiście używam Samsunga 305G i jestem bardzo zadowolony. Na Sharpie wszystko smiga aż miło. Na tej platformie jest raczej beznadziejny sygnał telwizji publicznej (1 i 2) i Cinemax (diabli wiedzą czemu), ale TVN, a zwłaszcza Polsat idą bardzo dobrze. Z tego wszystkiego co czytam doradzam wzięcie Samsunga 305, wtedy będziesz zadowolony. W tej chwil mam Samsunga podpiętego pod Pioneera 436RXE i jestem zadowolony z jakości obrazu. Ten Samsung ma tylko jeden mały bug w sofcie objawiajacy się gubieniem EPG raz na jakis czas, ale pomaga wyszarpanie wtyczki z kontaktu raz na parę dni.
Samsung ma wyjścia Component, optyczne, RGB na SCART - ewenement wśród dekoderów z platform. Ma także obsługę Diseq, Astra działa bez problemu, kilka list programów ulubionych i dużo więcej. Mój drugi Ferguson 7318 wyglada przy nim jak dziadek z przeszłości, a Pioneer 1440 z Cyfry to neandertalczyk..
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
KKuba napisał:
Nie jest. Nie jest również taki zły na Sharpie (mam 32P50). Prawdopodobnie problem leży po stronie dekodera. Osobiście używam Samsunga 305G i jestem bardzo zadowolony. Na Sharpie wszystko smiga aż miło. Na tej platformie jest raczej beznadziejny sygnał telwizji publicznej (1 i 2) i Cinemax (diabli wiedzą czemu), ale TVN, a zwłaszcza Polsat idą bardzo dobrze. .
Może sie mylę ale z tego co pamietam to TVN i Polsat są nadawane z HOT Birda skąd tez nadaje N a TVP1 iTVP2 sa z astry.W zwiazku z tym i tvp1 i tvp2 muszą byc najpierw rozkodowane a potem przed puszczeniem do klienta ponownie zakodowane.I ponoc to rozkodowywanie oraz późniejsze kodowanie mocno wpływa na jakośc obrazu.
 

MBgryf

New member
KKuba napisał:
Nie jest. Nie jest również taki zły na Sharpie (mam 32P50). Prawdopodobnie problem leży po stronie dekodera. Osobiście używam Samsunga 305G i jestem bardzo zadowolony. Na Sharpie wszystko smiga aż miło. Na tej platformie jest raczej beznadziejny sygnał telwizji publicznej (1 i 2) i Cinemax (diabli wiedzą czemu), ale TVN, a zwłaszcza Polsat idą bardzo dobrze. Z tego wszystkiego co czytam doradzam wzięcie Samsunga 305, wtedy będziesz zadowolony. W tej chwil mam Samsunga podpiętego pod Pioneera 436RXE i jestem zadowolony z jakości obrazu. Ten Samsung ma tylko jeden mały bug w sofcie objawiajacy się gubieniem EPG raz na jakis czas, ale pomaga wyszarpanie wtyczki z kontaktu raz na parę dni.
Samsung ma wyjścia Component, optyczne, RGB na SCART - ewenement wśród dekoderów z platform. Ma także obsługę Diseq, Astra działa bez problemu, kilka list programów ulubionych i dużo więcej. Mój drugi Ferguson 7318 wyglada przy nim jak dziadek z przeszłości, a Pioneer 1440 z Cyfry to neandertalczyk..


Obecnie mam dekoder Echostar DSB 606, który jako jedyny z Echostarów mimo, że starszy posiada optyczne wyjście audio po którym płynie dżwięk do kina domowego.
 

bossbusko

New member
KKuba napisał:
Ma także obsługę Diseq,
No wlasnie a co to za funkcja.
Mam takze samsunga 350, czy sa jakies opcje po ktorych uruchomieniu uzyskam lepszy efekt obrazu, (poza wlaczeniem rbg bo to juz zrobilem)
ps, tvp 1, 2 i cinemaxy zeczywiscie do bani, nie da sie ogladac.
 
Do góry