koszt instalacji (zamontowania) anteny lublin

marcinza

New member
witaj

jestem ciekawy jaki jest koszt instalacji (zamontowania) i strojenia anteny n-ki na dachu ???? może znacie jakiś godnych polecenia instalatorów w lublinie???
pz
 

Robert71

New member
A pytałeś na dezInfolinii lub u przedstawiciela 'N' jakich maja instalatorów ?

Z tą ceną to może byc różnie - wszystko zależy od poziomu trudności, jaki dach, jaki dostęp, jaka długość kabla, czy jest do czego przymocować i jak trudno, czy stare budownictwo, czy z zezem itd..
Co Ci da odpowiedź że kosztuje od 100 do np 300 PLN ?
Gośc musi raczej zobaczyć i wtedy może się określić czy zajmie mu to godzinę czy dwa dni.

Robert

Robert. Proszę nie cytuj poprzednika.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Humax HDTV

New member
Widziałem kosztorys instalacji anteny na 30 tys zl

naprawdę instalacja anteny zawsze zależy od miejsca, na jednym z wieżowców w Warszawie budowlancy zakładali antenę i wszystko było z pozwoleniem na budowę , budową platformy pod antenę, budową pionu kablowego przez 20 pięter, razem netto 30 tys złotych,
ale 90% instalacji mieści się od 100 do 200 zł, a taka prosta za oknem 3 metry od telewizora na najprostszym uchwycie i ścianie bez ocieplenia to 70 zł starczy.
Jak z każdą usługą, zawołaj dobrego i poleconego przez innych i po oględzinach a przed wykonaniem ustalcie ile. To najlepsza metoda żeby potem się nie szarpać za kołnierze. Solidny da Ci jeszcze parę miesięcy gwarancji na usługę.
 

Dutch

New member
Witam,
zamierzam zakupić nboxa i antenę i chciałbym znaleźć kogoś kto mi to dobrze zainstaluje i skonfiguruje- miasto lublin. Najlepiej jakąś firmę lub rzetelna osobę. Pytałem w punkcie sprzedaży n'ki w Media Marku ale powiedziano mi że koszt takiej usługi to 250 zł! Antena miałaby być na balkonie.
Proszę o pomoc!
 

crasher

New member
Za 250 to ja z drugiego konca polski przyjade i ci ustawie, w prezencie nawet zeza na astre dostaniesz :) A tak na serio jak w twoim regionie tyle sie cenia to na twoim miejscu kupilbym miernik sat i sam sobie zalozyl a jesli czegos nie bedziesz wiedzial to zapytasz na forum ;)
 

MADO

New member
Moja propozycja to poczytać i samemu zainstalować - zrobisz jak będziesz chciał np. nie będziesz miał otworów w oknach i ścianach (wystarczy specjalny kabel) - uchwyt kupisz taki jak będziesz chciał a nie taki jaki akurat ma instalator itp. Tylko trochę trzeba poszukać.;)
 

ernane

New member
a dach masz stromy? bo to jedyny ewentualny powod odpuszczenia sobie i zawolania fachowca. Jesli dach nie jest stromy a Ty nie masz leku wysokosci to naprawde zastanow sie czy jest sens wzywac instalatora.
70zl za montaz z ustawieniem to bylaby okazja ;) minimum 100zł w moim odczuciu, a jak dach jest stromy zrozumiale byloby dodanie sobie kasy za utrudniony montaz.

Nie napisales czy to domek jednorodzinny. Jesli blok to wiesz kabel puszczony na "chama" po bloku psuje estetyke budynku i moga sie tego czepic, moga nie powinni ale w praktyce roznie bywa.
Ale jak juz ktos ma tak zrobione w Twoim bloku to luuz, pomysl nad inna antena niz oryginalna, jesli na dachu to mozesz sobie pozwolic na wieksza antene 80-90cm i od razu pomysl czy chcesz tylko HB czy moze tez astre a warto :) przy wiekszej antenie spokojnie drugi konwenter mozna dolozyc.

Tak czy inaczej polecam obecnanie sie z "technologia" to nic trudnego
 
Do góry