VOD- wrażenia i dyskusja o ofercie. + ankieta

Jak oceniasz "VOD" oferowany przez n, moja ocena to:


  • Total voters
    0

sniatek

New member
Witam,

Czy ktoś już ma dostępny jakiś film lub serial w usłudze VOD. Ja od piątku mam aktywowanego recordera ale na chwilę obecną właściwie mam tylko zwiastuny dwóch odcinków magdy M, Vinci i Cube zero. Recorder jest pozostawiony od dwóch dni w stanie czuwania ale jakoś nie widzę postępów w ściąganiu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Tak vod działa, w piątek sprawdzałem u znajomych filmy są i działają.

Pozdrawiam
 

Smartek

New member
Nawet ja mam dostepny jeden film "Kate i Leopold" mimo, ze nawet nie wykupilem VODa :).
Przy reszcie sa zwiastuny.

Pzdr.

-edit-

Pojawily sie kolejne dwa (przypominam, ze nie mam wykupionego VODa!) - Vinci i Chicago :).
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Witam.

Do moderatorow: proponuje przykleic temat pod nazwa "Wrazenia z obcowania z VOD" albo cos podobnego, aby nie szukac.

Do ludu: a jak wyglada sprawa z filmami w HD, czy sa juz dostepne? Jesli nie to kiedy beda? Czy te filmy ktore juz sa sa dostepne z lektorem?

Pozdrawiam
 

Smartek

New member
Jussi napisał:
(..)Do ludu: a jak wyglada sprawa z filmami w HD, czy sa juz dostepne? Jesli nie to kiedy beda? Czy te filmy ktore juz sa sa dostepne z lektorem?

Pozdrawiam
Z tego co wiem i widzialem to nie ma jeszcze zadnego filmu w HD.
Co gorsza - jakosc tych filmow jest marna i niektore nawet w 4:3..
W kilku napisy, w kilku lektor (nie ma reguly) i nie mozna wybierac :-(.

Na razie kiepsko to widze.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Kurcze no jak dali kanal filmowy MGM z megaklasykami to chociaz myslalem ze z tym VODem sie postaraja, bo w sumie majac VOD nie obchodzily by mnie kanaly filmowe, ale widze ze i tu jakos nie zablysneli szczegolnie... chyba jednak sie wstrzymam z zakupem do nowego roku i dopiero porownujac oferty Nki i C+ dokonam wyboru...

Pozdrawiam i dajcie znac jak pojawi sie cos w HD.
Peace
 

arsenal

Moderator
VIP
Powiem krótko. Nie tak to sobie wszyscy wyobrażali i takie VOD niestety nie ma żadnych szans na konkurowanie z kanałami Premium. Będzie odpowiednia jakość techniczna i oferta filmowa na VOD, będzie zainteresowanie. Przykre ale prawdziwe.
 

mystic

New member
Też tak myślę, a szkoda bo miałem nadzieję, że pod tym względem będzie dużo lepiej. MGM to klasyka kina zgoda, niech tak zostanie, jest gro ludzi doceniających ten gatunek. Ale VOD miał zastąpić kanały premium, a z taką ofertą jaka jest, to raczej cyfry nie dogonią w tym temacie. Widać, że nka chce się wykreować jako ambitna platforma, i nastawia się na "dojrzałego" oglączacza, co wydaje się nie wróżyć dobrze na przyszłość, bo to segment niekomercyjny i niszowy, a jak się chce zarabiać kasę na telewizji to raczej nie tędy droga. To reklamodawcy akcjonariusze rozdają karty, więc koniec może być szybki, jeśli wpływów nie będzie, o zyskach na starcie nie ma mowy.
Tak z perspektywy, znając od dawna z autopsji ofertę cyfry i od niedawna nki, mam wrażenie, że ta druga uzupełnia jedynie ofertę tej pierwszej. Dlatego wątpię by póki co, lawinowo ludzie rezygnowali z C+ i przechodzili do n, tym bardziej, że większość zapowiadanych rewolucji okazało sie tylko patypiem na wodzie pisanym.
 
Ostatnia edycja:

chocio

New member
mystic napisał:
Tak z perspektywy, znając od dawna z autopsji ofertę cyfry i od niedawna nki, mam wrażenie, że ta druga uzupełnia jedynie ofertę tej pierwszej. Dlatego wątpię by póki co, lawinowo ludzie rezygnowali z C+ i przechodzili do n, tym bardziej, że większość zapowiadanych rewolucji okazało sie tylko patypiem na wodzie pisanym.
Raczej kroi się obecnie inny scenariusz, zbieżny z Twoim spostrzeżeniem. Abonenci "C+" uzupełnią sobie ofertę o "n" i... przynajmniej przez jakiś czas będą korzystali z obu platform.
:popcorn:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
A w nawiązaniu do VOD - jak to ściąganie właściwie wygląda (jeśli było to już wyjaśniane - przepraszam, ale i tak dobrze byłoby zebrać te wszystkie informacje o VOD w jednym miejscu)? Czy n-ka wysyła wszystkie pozycje po kolei i kiedy dojdzie do końca zaczyna wysyłkę od początku? Jeśli np. w trakcie ciągnięcia jakiegoś programu "wyskoczyła" antena, to ten program będzie jeszcze kiedyś uzupełniony na dekoderze? I ostatnie pytanie, może ktoś wie i "od ręki" odpisze ;) - czy recorder musi być włączony żeby odkładały się nowe pozycje VOD? Wydawało mi się to naturalne (że nie), ale gdy kilka nocy temu go wyłączyłem (przełączyłem do Standby) nic nowego nie wpadło :(
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
chocio napisał:
Raczej kroi się obecnie inny scenariusz, zbieżny z Twoim spostrzeżeniem. Abonenci "C+" uzupełnią sobie ofertę o "n" i... przynajmniej przez jakiś czas będą korzystali z obu platform.

Jeśli zbieżny to dlaczego inny ? Nie bardzo rozumiem, przecież dokładnie napisałem to co Ty przytoczyłeś. Sam uzupełniłem cyfrę o n w zakresie dwóch pakietów min. sport i hity filmowe. :popcorn:
 

darien

New member
chocio napisał:
A w nawiązaniu do VOD - jak to ściąganie właściwie wygląda (jeśli było to już wyjaśniane - przepraszam, ale i tak dobrze byłoby zebrać te wszystkie informacje o VOD w jednym miejscu)? Czy n-ka wysyła wszystkie pozycje po kolei i kiedy dojdzie do końca zaczyna wysyłkę od początku? Jeśli np. w trakcie ciągnięcia jakiegoś programu "wyskoczyła" antena, to ten program będzie jeszcze kiedyś uzupełniony na dekoderze? I ostatnie pytanie, może ktoś wie i "od ręki" odpisze ;) - czy recorder musi być włączony żeby odkładały się nowe pozycje VOD? Wydawało mi się to naturalne (że nie), ale gdy kilka nocy temu go wyłączyłem (przełączyłem do Standby) nic nowego nie wpadło :(

Po kolei to nie idzie - najpierw wgrała mi się lista paru filmów ze zwiastunami, później zauważyłem, że chyba 2 są już dostępne, po nocy lista się powiększyła, i to znacznie, na dziś mam chyba z 8 filmów dostepnych i kilka odc. Kryminalnych, ale też nie po kolei. Przy niektórych wgranych filmach brakuje zwiastunów.

Dziś rano byłem zmuszony wyłączyć dekoder z sieci, bo się zawiesił, ale raczej nie spowodowało to żadnych problemów z VODem. Podobnie dziś rano pojawił się komunikat, że brak sygnału na jednym z wejść anteny, a do wieczora filmów przybyło​
.

Aha, i oczywiście stanby nie przeszkadza w niczym w ładowaniu filmów - mój już 3 noce jest w stanby i wszystko jest OK
 
Ostatnia edycja:

darien

New member
Zgadzam się z przedmówcą - wszedłem w usługę w ciemno i liczę na lepsze tytuły. Jeżeli się nie doczekam, to w czerwcu zrezygnuję. Jedyny film na VoD na jaki z utęsknieniem czekam to Dublerzy- jeszcze się nie załadował.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dlaczego tak nazywacie VOD

VOD w wykonaniu nki to nie Video on demand (Video na rządanie)
a raczej Video On Delivery (Video dostarczone) :(

Przecierz nikt ti niczego "NIE DEMANDUJE" a jedynie dekoder dostarcza(Delive) jakieśtam filmy za 30zł. :p

Prawdziwe VOD to jest biblioteke, z której kazdy moze sobie za opłatą(Różnie bywa: za każdy film, za limit filmów, za GBakt itp i td) z tej biblioteki taki film jaki chce.

W nkowym VOD nie mozna niczego chcieć, mozna jedynie ogladać w pewnym czasie kiedy sie tylko chce
A więc ma LWD (Look Wend Demand) "ogladanie na rzadanie"

To druga niespodzianka, przykra, po średniej jakości kanału
MGM NibyHDTV.

Mamy co mamy, pewnie za 5 lat zrobia nam prawdziwe VOD :?:

Nie mnóżmy tematów ponad potrzebę. - Mazoku
 

Smartek

New member
Znany jestes z narzekania - przynajmniej w moim odczuciu.
Lubisz tez czepiac sie innych ;-).

Wiec teraz ja czepne sie Ciebie: zamiast narzekac na VOD spojrz w slownik ortograficzny..

A z narzekaniem poczekam do konca stycznia.
 

Mazoku

New member
Stream VOD (czyli - jak to nazywasz - "prawdziwego VOD") nie zobaczysz w N-ce nigdy, bo jest on praktycznie niemożliwy do zrealizowania na platformie satelitarnej. Taką usługę mogą oferować tylko np. operatorzy ADSL (patrz: Videostrada TP) czy cyfrowe kablówki (które niedługo w końcu powinny zacząć się w Polsce pojawiać).

VOD w wykonaniu N-ki to też VOD, tyle że Push VOD (nie trzeba tu tworzyć żadnej nowej terminologii). Było o tym wiadomo od dawna. Każdy zainteresowany mógł też dowiedzieć się, między innymi na tym forum, jakie ta technologia ma ograniczenia i jak wpłyną one na kształt ostatecznej usługi.

Nie sposób natomiast zaprzeczyć, że obecna oferta programowa VODu jest, delikatnie mówiąc, słaba i niespecjalnie zachęca do zakupu.

PS. "żądanie", "when"
 

dnc

Moderator
VIP
Ja sie dziwie tylko jednemu. Dlaczego nie ma listy z kilkudziesięcioma różnymi serialami, filmami, programami na stronie N-ki. Każdy użytkownik N mógłby sobie zagłosować, a potem w następnym miesiącu np. pierwszych 100 filmów byłoby do dyspozycji widzów. To byłoby najuczciwsze. Co wy na to? Może tak nacisnąc na ITI, żeby wprowadzali jakieś listy z filmami na następny miesiąc?
 

autorus

New member
No tak, wodzę ze w następny poniedziałek pojadę po recorder natomiast przynajmniej na razie nie wykupię vod. Za bardzo nie ma co oglądać.:-( I jhakość taka sobie. :-(
Przynajmniej wynika to z wypowiedzi starych bywalców forum. A z nimi nalerzy się liczyć.

Pozdrawiam

Autorus
 

Kto_To_Jest

New member
Z tego co wiem to przez conajmniej pół roku nie będzie dobrej oferty na VOD bo poprostu ITI nie ma podpisanych umów z dystrybutorami filmów,przynajmniej z tymi największymi.Takie info dostali nasi sprzedawcy w MM od ich"opiekuna" za strony ITI.Do wielu hitów w pierwszej kolejnośći maja prawo C+ i HBO a dopiero później "cała reszta" i tu tkwi najwiekszy problem VOD na N.Jeżeli już pojawią sie prawdziwe hity to nie za cene 30zł....przykre lecz prawdziwe.Zobaczycie przekonacie sie sami w okolicach kwietnia 2007.

Pozdrawiam.


 

arsenal

Moderator
VIP
Ja właśnie byłem gotów zapłacić 60 zeta za to co jest w C+ i HBO. Za całą zawartość miesięczną tych kanałów w pigułce, od razu do oglądania. Za filmy w HD i DD5.1. Nie można było tak od razu?:confused:
MGM HD mi sie podoba. VOD w N to na razie klęska. Pierwszy naprawdę duży MINUS ode mnie dla tej platformy.:x
 
Do góry