VOD- wrażenia i dyskusja o ofercie. + ankieta

Jak oceniasz "VOD" oferowany przez n, moja ocena to:


  • Total voters
    0

Smartek

New member
Zgadzam sie z arsenalem.
VOD to zdecydowanie najwiekszy minus tego co oferuje nam ITI w N.
Wszystko inne jak na razie mi odpowiada i nie zawiodlo, czekam az rozwinie sie sytuacja C+ HD co zapewne spowoduje jakis odzew od strony N (mam przynajmniej taka nadzieje).

Pzdr.


@Wiciu - Dobre tytuly, sporo w HD - to rozumiem.
Kto bylby gotow placic za takie filmy powiedzmy 100zl/miesiac?
 
Ostatnia edycja:

Wiciu

New member
Na stronie nie ma wszystkieg, brak programow z dzialu TeleportLive za FREE, tam jest dzial HD i pelno filmow HD World czyli jak nazwa wskazuje cos ja: Planet Earth, Wild nature, Walkin Beast itp itp tak samo duza biblioteka poukladane alfabetycznie. Nastepnym dzialem sa TeleportTV i tutaj zas zamieszczane sa pozycje ktore byly kiedys w TV, popularne seriale, programy itp oczywiscie to wszystko za free.


I tak wydaje mi sie ze oplata 30zl na miesiac nie jest hmmmm uczciwa, placisz z gory za cos czego jeszcze nie masz, a nie jestes pewien ze tobie bedzie sie podobac to co ci wykladaja, VOD jak sama nazwa wskazuje ogladam to co chce i za to place a nie ogladam wszystko za co zaplacilem.

ALe N'ka kiedys pojdzie po rozum jak dostanie umowe i licencje na swieze filmy, te ceny sie nie zmieniaja i tyle samo bedzie w UK jak i w PL, i za obejrzenie nowego filmu w HD bedzie trzeba zaplacic z jakies 15-20zl. Jednak czy nie bedzie to za pozno....? i z ludzmi przygrywac w balona...? firma powinna zbierac doswiadczenie i oferowac to czego klient chce, a nie targac z niego kasy ile sie tylko da przy byle okazji.
 

krzyku

New member
Ze styczniowej oferty VOD zaprezentowanej a stronie n-ki zainteresowałyby mnie 2 max 3 filmy, resztę już widziałem lub mnie nie interesuje np. bzdurne horrory. Wychodzi 10-15zł za film w wątpliwej jakości i o wątpliwym dźwięku. Jak na razie zostanę klientem wypożyczalni DVD - od 3 do 7 zł za film.
 

mystic

New member
Do swojej opini na ten temat dodam, żeby aby, jak sama nazwa tej usługi wskazuje było to video na życzenie, a usługa się przyjęła, powinien być kompletny spis oferty vod na stronie www na dany okres i co miesiąc rozsyłana gazetka z ofertą do abonentów, tak by w ciemno nie płacić za nie wiadomo jaką ofertę. Deklaruję, że np w styczniu mi odpowiada to dzwonię do bok lub wysyłam sms i deklaruję na styczeń. W lutym nie jestem zainteresowany ofertą to nie dzwonię i nie wysyłam sms'a. Deklaracja na rok z góru to kompletna pomyłka.
 

Wiciu

New member
To nie mozna przegladac oferty przez boxa....? faktycznie nie za bardzo mi sie taki VOD podoba, wyglada to na kicz na wode. W moim przypadku wyglada to tak ze wchodze na liste poprzez Box'a, wybieram film, zgadzam sie na podana sume i od razu ogladam, a suma za film zostaje uwzgledniona przy rachunku za abonament.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zgadzam się z wami, to nie jest VOD tylko wpychanie klientowi filmów, na które nie ma żadnego wpływu. Jeżeli film mu nie odpowiada to i tak za niego płaci. Wg mnie totalne nieporozumienie i naciąganie, a przy okazji dezinformacja ludzi.
 

mystic

New member
Wiciu napisał:
W moim przypadku wyglada to tak ze wchodze na liste poprzez Box'a, wybieram film, zgadzam sie na podana sume i od razu ogladam, a suma za film zostaje uwzgledniona przy rachunku za abonament.
Taa ... a skąd provi ma wiedzieć, że Ty wszedłeś na tą listę, wybrałeś i wcisnąłeś, tak to tylko w LiveboxTP. Przy DVB-S masz komunikację jednokierunkową, bez kanału zwrotnego. Tak jak Ty mówisz to musiałbyś dzwonić lub sms, dostajesz code do wprowadzenia z pilota itd. ... tylko, że to nie VOD tylko PPV i potrzebuje dodatkowo x transponderów na satelicie non stop nadających ofertę PPV.

ar2 napisał:
Zgadzam się z wami, to nie jest VOD tylko wpychanie klientowi filmów, na które nie ma żadnego wpływu. Jeżeli film mu nie odpowiada to i tak za niego płaci. Wg mnie totalne nieporozumienie i naciąganie, a przy okazji dezinformacja ludzi.

W dodatku w żaden sposób nie motywuje nadawcy do polepszania oferty.
 
Ostatnia edycja:

Wiciu

New member
mystic napisał:
Taa ... a skąd provi ma wiedzieć, że Ty wszedłeś na tą listę, wybrałeś i wcisnąłeś, tak to tylko w LiveboxTP. Przy DVB-S masz komunikację jednokierunkową, bez kanału zwrotnego. Tak jak Ty mówisz to musiałbyś dzwonić lub sms, dostajesz code do wprowadzenia z pilota itd. ... tylko, że to nie VOD tylko PPV i potrzebuje dodatkowo x transponderów na satelicie non stop nadających ofertę PPV.



W dodatku w żaden sposób nie motywuje nadawcy do polepszania oferty.

Ja korzystam z kablowki, dokladnie to Telewest, i tak to dokladnie wyglada, na zywo przegladam oferte klikam:Buy now, no i ogladam i nie mam zadnej potrzeby nigdzie dzwonic anie wysylac zadnej eski.
 

MarKo_wawa

New member
Witam All,

Wiciu, Mystic ma racje, to nie jest VOD tylko PPV, usluga dostepna we wszystkich "kablach" zachodniej Europy oraz USA.:)
Swoja droga, taka usluga tez by mi pasowala (oczywiscie jezeli beda puszczac nowosci w takim samym terminie jak w zachodnich PPV;) ).
I jeszcze koszta ... trzeba sie liczyc z wydatkiem ok 9-12 plz za film, (wychodzi z przelicznika koszty-zysk przy kalkulowaniu cen biletow kinowych) i to tez jest do przyjecia.

Pozdrawiam :cool:
 

arsenal

Moderator
VIP
Dla mnie czy to jest VOD czy też PushVOD nie tak wielkiego znaczenia. Obydwie metody pozwalają na uniezależnienie się od sztywnej ramówki.Liczy się zawartość. Myślałem, że ITI podejdzie poważnie do sprawy i będą filmy ze wszystkich wytwórni tak jak w Videostradzie( co jak widać jest możliwe) i w wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Cena miała dla mnie małe znaczenie.
 

Mabri

New member
Też mnie oferta vod nie powala na kolana. Ja jednak daję im czas na rozkręcenie.
Bardziej liczyłem na filmy w hd. Podobno mają się takowe pojawić.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie jest to kolosalna różnica. VOD - płacę za wybrany tytuł, wybieram z bardzo dużej puli.


VOD w wykonaniu n - podpisuję umowę ????? nie wiem za co płacę, nie mam na to wpływu.

Wygląda to jak jeszcze jeden kanał filmowy, tyle że z nagranymi już filmami. Gdyby załóżmy leciały na kanale "n film", który to kanał jak HBO miałby wiadomą ilość powtórek, to też można by było sobie nagrać taki film przez PVR i oglądać kiedy się zażyczy.

W ofercie wyraźnie podawane jest VOD - a usługa n tym nie jest.
 

Hawkmoon

New member
a ja mam inne pytanie... skoro nie ma się wpływu na to co przesyłają, to jak wygląda sprawa zapełniania dysku?? Z tego co słyszałem, to przydział miejsca jest ustalony z góry, więc przy założeniu, że np. mamy ileśtam pozycji już na dysku zostawionych i miejsce powiedzmy na jeden jeszcze program i chcemu konkretnie jedną pozycję z tych które mają się pojawić, to jak spowodować, żeby nagrał się właśnie ten jeden a nie żaden inny???

PS: jakoś cienko widzę ofertę z filmami hd przy obecnym sposobie realizacji vod, bo przecież film w hd zajmuje trochę miejsca (bo przecież oferowane mają być dopiero na blue rayach), więc uwzględniając pojemność dysku mało prawdopodbne, żeby wysyłali każdemu takie filmy, bo to maks 2-3 filmy i cała pojemność przydziału na vod zajęta, a gdzie miejsce na kryminalnych, magde m i inne tvnowskie hity??? Sorry za sarkazm, ale coraz mniej żałuję, że się wstrzymałem z zakupem n-ki na kilka miesięcy...
 

chocio

New member
mystic napisał:
Jeśli zbieżny to dlaczego inny ? Nie bardzo rozumiem, przecież dokładnie napisałem to co Ty przytoczyłeś. Sam uzupełniłem cyfrę o n w zakresie dwóch pakietów min. sport i hity filmowe.

:wink:
Inność dotyczyła tego fragmentu "...lawinowo ludzie rezygnowali z C+ i przechodzili do n..."
:wink:

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

A w kwestii samej oferty - no nie wiem. ja widocznie miałem inne oczekiwania od tego VODu "n"-kowego, bo mi obecna oferta baardzooo się podoba (i piszę to SZCZERZE)! Moja druga połowa również jest pod wrażeniem.

Niestety, powyższe spostrzeżenie dotyczy tylko i wyłącznie samej oferty, nie jakości materiału. Ta pozostaje poza wszelką krytyką i jest skandaliczna. Co prawda moja druga połowa równiez na ten aspekt VODu niespecjalnie narzeka, no ale mnie ona (JAKOŚĆ:p) bardzo drażni... Lepiej byłoby chyba jednak mieć mniej pozycji do wyboru, ale lepszy obraz!
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
chocio napisał:
:wink:
Inność dotyczyła tego fragmentu "...lawinowo ludzie rezygnowali z C+ i przechodzili do n..."
:wink:

Chyba z pośpiechu nie doczytałeś dokładnie :cool:.

mystic napisał:
Dlatego wątpię by póki co, lawinowo ludzie rezygnowali z C+ i przechodzili do n

Więc sens z goła inny, czyli jeśli zbieżny to taki sam .. a nie inny. ;)
 

dzekoo

New member
darien napisał:
Dziś rano byłem zmuszony wyłączyć dekoder z sieci, bo się zawiesił, ale raczej nie spowodowało to żadnych problemów z VODem. Podobnie dziś


Mi też się już 2x zawiesił. Nie chciał się włączyć, brak reakcji na klawisze.

Pozdrawiam
Jacek.​
 
Do góry