Karta od N w innym odbiorniku

wojteke10

New member
Witam.
Mam pytanko, czy kartę z nboxa można przełożyć do innego odbiornika cyfrowego DVB-S tak żeby można było oglądać telewizję N.
 

Deimos

Banned
n............................................

Witaj, póki co karta n-ki jest ściśle przypisana do odbiornika i w niczym innym nie zadziała.
Niewylkuczone, że n-ka z czasem pójdzie po rozum do głowy (tak jak to niedawno zrobił polszmat) i zacznie sprzedawać karty z modułami, które będą pracować na sprzęcie z gniazdami CI (np:Humax 2000), CYFRA+ obudziła się wcześniej i od dłuższego czasu sprzedaje także same karty, które z odpowiednim modułem pracują w innych odbiornikach. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Humax HDTV

New member
w n-ce jest wykorzystywany CONAX CAS 7 w którym karta jest aktywowana dla konkretnego dekodera, dekoder ma wewnątrz numer seryjny - box key i karat będzie działała w tym jednym jedynym na świecie. Nawet jak z sąsiadam zamienisz się kartami do identycznych boxów n ki to ani tobie ani jemu karta nie ruszy. Z tego co wiem to panowie z nki dla swojego VideoOn Demand podpisali tak ostre umowy o prawie autorskim że nie ma większej szansy na sprzedaż modułów CI dla Nki. Teoretycznie można by sprzedawać pary moduł CONAX CAS7 i karta Nki bo wtedy box key jest w module i m ożna tą parę przekładać do różnych odbiorników, ale się na to nie zanosi.
 
Do góry