Czy n telewizje można odbierać poza granicami naszego kraju?

pazuzu

New member
Teoretycznie tak. Sygnał jest z HOTBIRDA 13,oºE więc i w Niemczech jest odbierany, ale nie wiem jak z aktywacja usługi przez ich partyline. Najlepiej jak zadzwonisz na ich 0.801xxxxxx i dowiesz się u źródła.
pzdrv
 

Robert71

New member
fajny52 napisał:
Czy n telewizje można odbierać poza granicami naszego kraju np: w Niemczech? Z góry dziekuje za odpowiedz

Nie,

kąt nachylenia salelity oraz specjalnie zbudowane pole grawitacyjnie w prawie 100 % eliminuje występowanie fal radiowych poza granicami naszego pięknego kraju. To co się przedrze jest wyłapywane do wiader przez specjalnie zatrudnionych agentów "N".


A tak na poważnie to oczywiście że tak. Przeszkodą może być tylko prawo, które zabrania sprzedaż poza granicami Polski.

Robert
 

rymera

New member
Naturalnie mozesz bez problemu odbierac wszystkie platformy cyfrowe z Polski poza jej granicami ( jest to nie zgodne z prawem - ale....).
Najlepiej jedz do kraju kup n-recorder z aktywacja w sklepie lub jezeli jest mozliwosc u rodziny ( umowa na 15 miesiecy platna z gory).Zabierasz ten caly kram i cieszysz sie n-ka w Niemczech.
pozdrawiam
rymera
 

MarKo_wawa

New member
Witam,
Rymera ma racje i mysle, ze jest to jedyna mozliwosc odbioru "N-ki" na obczyznie, niestety prawa autorskie bardzo ograniczaja mozliwosci "oficjalnego" odbioru programow TV.
Przerabialem to juz :evil:

Pozdrawiam serdecznie :cool:
 

Mefikon

New member
A czy orientuje sie ktos z jakiego satelity nadaje sky ??
Bo ja mam na domu talerz ukierunkowany wlasnie na sky i zastanawiam sie czy po planowanym zakupie "n-ki" bede musial kogos zatrudnac aby to przestawil czy wystarczy podpiecie do gniazdka.
Pozdrawiam
 

Robert71

New member
Mefikon napisał:
A czy orientuje sie ktos z jakiego satelity nadaje sky ??
Bo ja mam na domu talerz ukierunkowany wlasnie na sky i zastanawiam sie czy po planowanym zakupie "n-ki" bede musial kogos zatrudnac aby to przestawil czy wystarczy podpiecie do gniazdka.
Pozdrawiam

Ale jaki sky ?
Napisz precyzyjnie co odbierasz i dokładnie jakiego operatora.
SKY różnych jest wiele

Robert
 

Humax HDTV

New member
to chyba jasne że chodzi o SKY DIGITAL a ten jest jeden należący do p. Murdocha i nadaje z ASTRY 2 na 28 stopniu. Więcej o tym satelicie i kanałach tu:
http://www.lyngsat.com/28east.html
UWAGA część transponderów ASTRY2 nadaje bardzo precyzyjną wiązkę na Wielką Brytanię i już w Holandi nie mówiąc o Polsce potrzebne są do odbioru bardzo duże anteny. We wschodniej i północno wschodniej Polsce np. dla Kanału BBC ONE HD będzie to około 3 metrów średnicy anteny. Na zachód od Wisły powinna wystarczyć porzadna antena 1,5m i coraz mniejsza im bliżej Anglii. Warto popatrzeć na rozkłady wiązek tego satelity
dla ASTRY 2d mapka jest tutaj:
http://www.ses-astra.com/corpSite/site_en/04_ASTRAFleet/03_satellite_list/astra2d/
do tego kodowanie w systemie NDS na dziś bez wersji "edukacyjnej", dedykowane dekodery i karty parowane na stałe z jednym dekoderem, czyli zakup tylko w Anglii lub przez pośrednika który kupi na kogoś w Anglii, do tego całkiem wysokie abonamenty po kilkadziesiąt funtów. Ale kanałów jest tam chyba ze 200, więc sporo.
 
Ostatnia edycja:

Robert71

New member
Humax HDTV napisał:
to chyba jasne że chodzi o SKY DIGITAL a ten jest jeden należący do p. Murdocha i nadaje z ASTRY 2 na 28 stopniu.

To nie jest takie do końca jasne :) Bo nie jest tylko jeden SKY
Jest np dostawca internetu SKY, jest też SKY ITALIA który nadaje na Hot Bird :)

Mefikon napisał:
A czy orientuje sie ktos z jakiego satelity nadaje sky ??
Bo ja mam na domu talerz ukierunkowany wlasnie na sky i zastanawiam sie czy po planowanym zakupie "n-ki" bede musial kogos zatrudnac aby to przestawil czy wystarczy podpiecie do gniazdka.
Pozdrawiam

Kolega Humax napisał że jest na ASTRZE, więc bez przestawienia anteny się nie obędzie gdyż telewizja 'N' jest na HOT BIRD

Robert
 

Humax HDTV

New member
wiem SKY jest też nad naszymi głowami, przynajmniej tak sądzą Brytyjczycy,

a sky italia to też pan Rupert Murdoch tylko w wydaniu na Włochy, tylko, że większość Polaków to po włosku tylko no capito italiano (czy jakoś tak) i po włosku rozumieją tylko "burdello militare" w wydaniu Franka Dolasa

węc chodziło o BSB czyli Britisch SKY Broadcasting
 

Marsellus

New member
Bardzo latwo przestawic jest na hotbirda. Ja stoisz naprzeciwko anteny to skrec o pare stopni w lewo i juz powinno cos lapac co do talerza to zalecam 60cm. Wczesniej 3 lata uzywalem 43cm i przy deszczu cyfra gubila sygnal. Nka ma wieksze wymagania i do czasu jak nie zmienilem na 60 to nie wskakiwaly kanaly HD. No i lnb kup porzadny nie ma co oszczedzac 20f lnb 20f talerz z ebay i masz super sygnal. Szczegolnie jak w szkocji siedzisz.

pozdrawiam
 

me_th_od

New member
Robert71 napisał:
A tak na poważnie to oczywiście że tak. Przeszkodą może być tylko prawo, które zabrania sprzedaż poza granicami Polski.

a gdzie Ty widzisz problem?
wystarczy przy najblizszej wizycie w PL zakupic sobie zestaw i wywiezc go do UK ;)
a oplaty przez internetowe konto w swoim banku :)
powiedzmy ze antene mozna kupic w UK chociaz zapewne taniej wychodzi w PL ;)
 

Marsellus

New member
talerz polecam kupic w UK po co sie wyrozniac z tlumu i swiecic jakimis naklejkami. Podziwiam tych co w centrum miasta na 100 czarnych jajowatych talerzy walna duzy bialy z napisem cyfra+ :) ceny takie same.
 
Do góry