Jaki router do mobilnego internetu LTE

DrWredman

Active member
Organizuję pomoc dla wuja.

Wujaszek posiada modem Huawei E 3372, z którego korzysta wpinając go do komputera.
Teraz ma nowy TV i chce podłączyć do niego internet z tego modemu.
Oczywiście jak to wujaszek, stale nie będzie zapewne korzystał z internetu w TV.

Jaki router polecicie do obsługi tego Huaweia, albo jaki odradzacie.

Znalazłem D-link DWR-116 w który można wpiąć tego Hu...ja. Czy taki wystarczy?

Lokalizacja to Mokotów w Warszawie - domek jednorodzinny.

Nie ma kablówki. Jest możliwość podpięcia Neostrady ale max 10 Mbit/s, bo po kablu telefonicznym.

Co poradzicie albo co odradzacie.

A cha, telewizja jest z talerza - Polsat Cyfrowy.

edit:
znalazłem jeszcze taki router: Router Edimax LT-6408n Cyfrowy Polsat LTE
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Lipet, a nie lepiej żeby wujcio wystawił sobie modem zewnętrzny LTE przy talerzu ?
Jednym kablem zapoda wszystko do domu.
Polsat z Plusem ma chyba ofertę w tej kwestii. Zadzwonić, podpytać o ofertę.

A gdzież to na Mokotowie UPC jeszcze światła nie dociągnęło ? :)
 

DrWredman

Active member
Dokładnie to jest Wyględów, między Wołoską a Żwirkami. Domki jednorodzinne.
UPC ma tam tylko kabel analogowy, którym nie można przesłać internetu, ale i tak nie świadczy już usług analogowych.
Zewnętrzny modem - dobra sprawa, ale brak okablowania w domu. Komputer stacjonarny, też rzadko używany. Chyba że jest to modem z Wi-Fi. - Jeszcze podpytam.
Czekam na telefon z Polsatu.

Wujaszek i Cioteczka mają już swoje lata. Dziś pomogłem im zakupić pierwszy płaski TV. Bo sami nie rozumieli co im Pan w sklepie tłumaczy. Co to jest HD itd.

Wykombinowałem, że najprościej to wstawić taki router przy telewizorze i po sprawie.
Wpinam dongla z LTE i powinno działać. Zero dodatkowych kosztów oprócz kosztu routera.

Lipet, a nie lepiej żeby wujcio wystawił sobie modem zewnętrzny LTE przy talerzu ?
Jednym kablem zapoda wszystko do domu.
Polsat z Plusem ma chyba ofertę w tej kwestii. Zadzwonić, podpytać o ofertę.

A gdzież to na Mokotowie UPC jeszcze światła nie dociągnęło ? :)
 

Rafal7

Banned
Moja siostra tez miała internet z cp, miała palucha podpiętego pod laptopa, a play station ciągnęło polsatowskiego neta z laptopa po wifi :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Okablowanie nie potrzebne bo i tak jest kabel od satelity, więc nic innego nie potrzeba.
Jednym kablem tv+internet sygnał znajdzie się przy tv. Do kompa możesz zapodać internet siecią elektryczną. Dwa moduły i po sprawie.
 

DrWredman

Active member
Moja siostra tez miała internet z cp, miała palucha podpiętego pod laptopa, a pay station ciągnęło polsatowskiego neta z laptopa po wifi :)

Takiego palucha ma też Wuajszek, ale działa tylko z komputerem, a to za dużo kombinacji, ab nauczyć go jak to zrobić.
Poza tym komputer na górze i to stary PeCeT.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czyli robisz tak:
1. Wymiana tv na taki z tunerem sat
2. Dokładasz mod CAM
3. Zewnętrzny mod LTE
4. Dokupujesz 2 moduły do internetu w gniazdku
5. Zamykasz temat i wszyscy zadowoleni

Koniec z ganianiem z "cyckiem" od PC do tv. :)

Wykonać !!
:)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Oj ty.... :)
Zakręcony jak świński ogon :D
Kupił nie sprawdził. :hmm:

Jak się okazuje nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Okazuje się, że cyfrowy polsat w opcji multiroom, ma pewną przypadłość.
Jeśli mamy moduł CI z kartą w jednym telewizorze, a dekoder w innym pokoju przy drugim TV, to okazuje się, że dekoder potrafi gubić kanały i trzeba na chwilę wyjąć kartę z modułu i włożyć do dekodera. :D
Niby raz na około 2-3 tygodnie (a w praktyce pewnie raz na tydzień).
Tak mi pani na infolinii powiedziała.

Chyba nie będę starszym osobom fundował takiej rozrywki i pozostaniemy przy dekoderach.
Tym bardziej, że CEC działa super i pilot od TV można schować do szuflady, a wujcio właśnie wspomniał, że chciałby zainstalować drugi TV z dala od żony. ;)
 

DrWredman

Active member
Rano była odwilż, a wieczorem mróz..
Jakbym słuchał co mówi Pan...tobym zimą w trampkach ganiał. :p

Ciesz się, że nie ma dziś Caparzo bo już miał byś pojechane. :)

Strona UPC potwierdziła, że adres jest zgodny i dostarczają usługi.
Specjalnie rano zadzwoniłem na infolinię aby potwierdzić - potwierdzono.
Pan usilnie chciał mi od razu sprzedać ofertę. Kazałem oddzwonić za 3 godz. i pojechaliśmy po TV.
TV zakupiliśmy. Zerknąłem na etykietę przy stoisku czy na wszelki wypadek jest DVB-S i było!!!.
Zapytałem też czy w razie czego jest możliwość zwrotu i pan zapewnił, że w ciągu 14 dni mogę zwrócić TV z wszystkimi naklejkami. Naklejek właściwie brak, tylko folia dookoła ramki.
Pan z UPC oddzwonił i ustalaliśmy pakiet usług. I nagle się okazało, że jest dostępna tylko analogowa.

Po zbadaniu rynku okazało się, że mamy tam dostępne tylko oferty talerzowe i internet mobilny.
Neostrada to jakiś żart więc w ogóle nie biorę jej pod uwagę.

Na obecną chwilę chciałbym sprawdzić ten router D-linka. Nowy kosztuje 92 zł, więc koszt żaden, a są też używki.
 
Do góry