Pioneer BDP-330 + Pioneer VSX-917V - migocące białe piksele

rul3z

New member
Witam,

Parę dni temu kupiłem w sklepie nowy Pioneer BDP-330 i mam z nim (lub amplitunerem) mały problem.
Podłączyłem go do amplitunera Pioneer VSX-917V. Obraz przez HDMI, dźwięk przez chinch.
Na pozór wszystko gra. W amplitunerze włączam DVD/LD obraz jest w TV, dźwięk też, z tym, że nie wiem czy jest 5.1, bo mam tylko podłączone dwie kolumny na stereo, ale to nie jest teraz ważne.

Problem w tym, że obraz śnieży :/ Migoce mnóstwo białych pikseli, przypomina to wyładowania na matrycy (najbardziej widać na czarnych częściach obrazu), ale to chyba nie one, bo gdy odłączę odtwarzacz BR i włączę przykładowo dekoder sat, to obraz jest ładny i nie ma tych białych migocących kropek. Gdy podłącze bezpośrednio odtwarzacz BR do tv brak tych kropek.
Na chłopski rozum, coś z amplitunerem, ale dlaczego przy podłączeniu dekodera sat przez ten HDMI nie ma tych kropek? Sam już nie wiem, może Wy coś doradzicie :(
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Wygląda na to że "switch" HDMI w tym dosyć archaicznym amplitunerze ma za małą przepustowość i nie przesyła dobrze pełnego strumienia sygnału z odtwarzacza. Powyłączaj opcje typu "deep color" i inne takie w BD albo zmień rozdzielczość na 1080i a pewnie kropki zniknął.

Ostatecznie podłącz odtwarzacz bezpośrednio do TV (z full jakością)
A dzwięk cyfrowo do amplitunera, to będzie najbardziej optymalne w tym przypadku ;>
 
Do góry