Różnice pomiędzy BDP Pioneer (140, 150, 440)

zosta

New member
Bezskutecznie przeglądam Internet w poszukiwaniu rzetelnego opisu różnych odtwarzaczy Pioneer, więc może tutaj ktoś pomoże mi zrozumieć czym się różni BDP 140, BDP 150 i BDP 440. Chciałbym znaleźć coś odpowiedniego do komplety z VSX922 (opinie o tym sprzęcie też mile widziane).

Jestem nieco nie na bieżąco z nowinkami, toteż byłbym wdzięczny za wskazówki jak należy Blu Ray połączyć ze wzmacniaczem i TV. Dwa pierwsze BD mają jedno wyjście HDMI toteż się zastanawiam czy podłącza się do TV? A co z dźwiękiem? A może dzisiejsze wzmacniacze mają przelot sygnału video HDMI, tylko, czy nie wprowadza to zakłóceń?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Juz od paru lat amplitunery przesylaja obraz i dzwiek po laczu HDMI. BD podlaczasz HDMI do amplitunera ktory odbiera dzwiek DTS HD a obraz wysyla dalej rowniez po HDMI do TV. Nie ma zadnych zaklocen.
 

munk

New member
Juz od paru lat amplitunery przesylaja obraz i dzwiek po laczu HDMI. BD podlaczasz HDMI do amplitunera ktory odbiera dzwiek DTS HD a obraz wysyla dalej rowniez po HDMI do TV. Nie ma zadnych zaklocen.
A po co i gdzie ma amplituner przesyłać dźwięk? Amplituner ma dźwięk odtworzyć. Zasada podłączenia odtwarzacz do amplitunera jest prosta. Kabel HDMI z wyjścia odtwarzacza do wejścia amplitunera, drugi kabel z wyjścia amplitunera do wejścia HDMI w telewizorze. Proste.

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy odtwarzaczami to ja mam takie pytanie. Dlaczego ludzie na forum mają szukać czym się różnią? Sam nie potrafisz?
 

zosta

New member
Jeśli chodzi o różnice pomiędzy odtwarzaczami to ja mam takie pytanie. Dlaczego ludzie na forum mają szukać czym się różnią? Sam nie potrafisz?
Przecież nie proszę o to, żeby szukać, tylko pytam, czy ktoś może takie informacje posiada.
Zajrzałem na przykład na stronę Pioneer'a i wśród specyfikacji nie doszukałem się żadnych istotnych różnic.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Munk widze ze dopiero dolaczyles do forum a juz od samego poczatku sie czepiasz?
Sygnal video i audio odtwarzacz wysyla do amplitunera po HDMI. amplituner video wysyla dalej do TV a dzwiek dekoduje i wysyla na glosniki. Istnieje mozliwosc ustawienia Amplitunera aby dzwiek tez wysylal dalej razem z obrazem jesli ktos mialby taka potrzebe.
Pewnie nie ma zadnych istotnych roznic, 140 vs 150. 440 to juz wyzszy model. Tak od siebie nie polecam blu ray od pioneera, mialem nie mile doswiadczenia wlasnie ze 140, blu ray sie zacina po 2-3 min odtwarzania, sprawdzane na kilku egzemplarzach i plytach
 
Ostatnia edycja:

zosta

New member
Dzięki.
Zamówiłem wczoraj zestaw VSX-922 i BDP-LX55. Odwiedziłem pobliski sklep i pogadałem ze sprzedawcą, który też odradzał BD 140 i 150. Różnica w cenie między 440 a LX55 była do przyjęcia, a podobno klasa sprzętu lepsza. Zobaczymy jak się spisze.
 

munk

New member
Przecież nie proszę o to, żeby szukać, tylko pytam, czy ktoś może takie informacje posiada.
Zajrzałem na przykład na stronę Pioneer'a i wśród specyfikacji nie doszukałem się żadnych istotnych różnic.
I o to właśnie, między innymi, chodzi. Nawet gdyby na forum byli posiadacze tych wszystkich modeli, to nawet wtedy wychwycenie różnic by było niemal nie do zrobienia. Każdy by musiał opisać szczegółowo swój odtwarzacz, potem trzeba poszukać różnic, a potem jeszcze dopytać. Naprawdę 100x prościej wpisać kwerendę w wyszukiwarkę i samemu poszukać.

Munk widze ze dopiero dolaczyles do forum a juz od samego poczatku sie czepiasz?
Sygnal video i audio odtwarzacz wysyla do amplitunera po HDMI. amplituner video wysyla dalej do TV a dzwiek dekoduje i wysyla na glosniki. Istnieje mozliwosc ustawienia Amplitunera aby dzwiek tez wysylal dalej razem z obrazem jesli ktos mialby taka potrzebe.
Pewnie nie ma zadnych istotnych roznic, 140 vs 150. 440 to juz wyzszy model. Tak od siebie nie polecam blu ray od pioneera, mialem nie mile doswiadczenia wlasnie ze 140, blu ray sie zacina po 2-3 min odtwarzania, sprawdzane na kilku egzemplarzach i plytach
Prawda to! Amplituner wysyła sygnał audio na głośniki. Gdyby wysłał pod głośniki to dźwięk mógłby być słyszalny piętro niżej u sąsiada lub w piwnicy.
 

TOMEK255

New member
Witam a ja mam takie pytanko mam amplituner pioner vsx527 i blurey bdp150-k i mam problem z odbiorem hdmi raz jest a raz nie ma i musze konfigurować łącze hdmi w amplitunerze od początku jakis czas jest i później znów to samo czy może to być wina blurey czy amplitunera
 

scalak77

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Witam a ja mam takie pytanko mam amplituner pioner vsx527 i blurey bdp150-k i mam problem z odbiorem hdmi raz jest a raz nie ma i musze konfigurować łącze hdmi w amplitunerze od początku jakis czas jest i później znów to samo czy może to być wina blurey czy amplitunera

Ja bym powiedział że to przewód HDMI jest do bani, miałem podobny problem z Philipsem BR a amplitunerem H/K obraz zanikał i czasami dźwięk, po zmianie kabla do dziś nic się nie dzieje.

Najlepszy sposób to podmiana kabli HDMI jak będzie OK to wymiana kabla HDMI cię czeka
 

graves007

New member
Witam,

Czy jest ktoś może posiadaczem tego BluRay'a (Pioneer BDP150). Mam błahy, ale irytujący mnie problem (posiadam od kilku dni, a w instrukcji jest lakoniczne wytłumaczenie) - jak zmienić wyświetlany czas w filmach/muzyce, żeby działał na zasadzie timera (liczył wstecz, ile jeszcze ścieżki pozostało)?
Wchodząc w meny Function wybieram taką opcję, jednak po ponownym kliknięciu Function ustawienie powraca do pierwotnej wersji (czyli liczy czas, który już upłynął).

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
Bardzo proszę o odpowiedź czy 150-tka na wyświetlaczu pokazuje numer utworu, ewentualnie nazwę i foldery z muzyką z wejścia usb
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Żaden budżetowy odtwarzacz BD na rynku nie pokazuje numeru utworu, a o jakiejkolwiek nawigacji z poziomu wyświetlacza to możesz zapomnieć.

W takim przypadku jedynym wygodnym sterowaniem może się okazać odpowiednia aplikacja na smartfon/tablet.
 

halomistrz

New member
GORĄCA PROŚBA DO UŻYTKOWNIKÓW BLU-RAY PIONEER BDP-150-zauważyłem że wyświetlacz mojego odtwarzacza gdy jest wyłączony (pozycja standby) lekko się świeci-żarzy ( jest to widoczne TYLKO w całkowitej ciemności -w nocy) proszę o informację czy ten typ tak ma czy jest to usterka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry