Sygnał HDMI jest nie aktywny.

zwn51

New member
Przed kilkoma dniami kupilem nagrywarke LG RH200MH, oraz kabel HDMI aby ja polaczyc z 436RXE. Niestety kanal HDMI w plazmie jest nie aktywny :( . Prosze o tipsy jak go odblokowac (otworzyc, uaktywnic) i czy to jest w ogole mozliwe bo chcialbym wykazac wyzszosc odbioru HD powiedzmy z plyty DVD nad zwyklym odbiorem TV. Jednoczesnie prosze o nie znecanie sie nad nowicjuszem, jesli popelniam jakies bledy techniczne w swoim rozumowaniu :?: .
Pozdrawiam wszystkich.
ps:
zazdroszcze tym co maja czas poznac i uzywac te systemy / opcje / nazwy (you name it)

Zbigniew
 

zwn51

New member
Znalazlem przy "waszej pomocy"

KKuba napisał:
Ludzie... Czytajcie instrukcje. Home Menu-Option-HDMI Input-Setting. Oczywiscie ma być Enable.

Niestety nie bylo "Enable" ale: (No coz, instukcja mi zaginela!:( Tak sia czasami zdarza.) Sam sobie znalazlem co i jak. Otorz HDMI jest na zrodle Nr 3. Czyli trzeba wybrac zrodlo 3 (trzeci gorny kawisz na pilocie i sygnal po HDMI jest :) . Ale jednak nie jestem w pelni zadowolony bo ciagle nie mam glosu po HDMI na Plazmie. Teraz ktos moze podpowie??

Zbigniew
 

KKuba

New member
Bez reklam
Moja wina. Zapomniałem powiedzieć, że trzeba być na Input 3. Problem z dźwiękiem leży po stronie nagrywarki, a nie telewizora. Tu już jest wszystko dobrze. Powinna być opcja aktywującą sygnał audio po HDMI. Jest taka w sprzęcie Pioneera, określająca m.in co jest przesyłane po HDMI.
 

zwn51

New member
OK. Dzisiaj sprobuje poszperac.

KKuba napisał:
Moja wina. Zapomniałem powiedzieć, że trzeba być na Input 3. Problem z dźwiękiem leży po stronie nagrywarki, a nie telewizora. Tu już jest wszystko dobrze. Powinna być opcja aktywującą sygnał audio po HDMI. Jest taka w sprzęcie Pioneera, określająca m.in co jest przesyłane po HDMI.

Akurat instrukcje do nagrywarki mam :) . Jak znajde przyczyne to opisze.

Zby
 
Do góry