5090H i nowe kanały Cyfra+

profi

Member
Jestem abonentem Cyfra+ i nie działają mi nowe kanały HD z transpondera 11411Hz,
np. Canal+ Gol HD, Canal+ Weekend HD itd.
Mam telewizor Pioneer 5090H i moduł AstonCrypt z najnowszym oprogramowaniem 2.26.
Jestem @$@#$, bo boję się, że będę zmuszony kupić zewnętrzny tuner sat...

Dlatego mam pytanie:
Odbiera ktoś nowe kanały C+ HD na Kuro bez zewnętrznego tunera tv sat?
Jeśli tak, to proszę o info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie mam jak tego sprawdzić. Ale zadzwoń do Serwisu centralnego w Gdyni do pana Wernera - powinien znać odpowiedź na pytanie.
 

profi

Member
Tak sobie pomyślałem, że w poniedziałek zadzwonię do Pana Wernera.
Ale mam nadzieję, że uzyskam wcześniej informacje z "pierwszej ręki" od użytkownika telewizora.
Na forach ludzie mówią, że dla tego nowego transpondera trzeba bardzo dokładnie ustawić antenę.
Podobno tunery sat w telewizorach są bardziej czułe i talerz musi być dokładniej ustawiony.
Nie wiem, czy to prawda, ale postaram się załatwić miernik i ustawić talerz najlepiej jak się da.
 

profi

Member
Niestety Pan Werner z serwisu nic nie wie na temat problemów z nowymi kanałami Cyfry+.
Poza tym, mówi, że ostatnio mało ma do czynienia z Pioneerem, bo produkcja już zarzucona a do serwisu nic nie trafia. Ale to raczej dobry obiaw, bo oznacza, że sprzęt się nie psuje :)
 

wojtano

New member
Witaj Profi i jak udało Ci się ustawić, bo u mnie jest to samo + nie moge przeboleć wyszukiwania tych kanałów :/. Masz możliwość u siebie wgrania listy poprzez USB?
Pytanko jeszcze do Wszystkich:
Tuner DVB-T czyli ten cyfrowy Digital (telewizja naziemna cyfrowa) nie wyszukuje mi wszystkich programów, a te które sa to nie są w HD i na TVP1 jest TVP Historia :(.Może w serwisie mają nowy program do wgrania.
Proszę o pomoc czy ktoś spotkał się z tym problemem i ma rozwiązanie na całego posta
dziękuję i pozdrawiam użytkówników Pioneer i nie tylko :)
wojtano
 
Ostatnia edycja:

sulmi

New member
Witam
Mam ten sam problem. Gdzieś przeczytałem (niemieckie forum : google -> "Senderlistenupdate beim Pioneer 5090H") o takim programie do edycji listy programów dla KURO : KuroEdit czy KuroSatEdit, ale nie umiem go znikąd ściągnąć. Program prawdopodobnie by się nadawał do edycji listy programów na PC. Może ktoś to ma ?
 
Ostatnia edycja:

profi

Member
Gadałem nawet z autorem tego programu. Chciałem by mi powiedział, jak generowana jest suma kontrolna (CRC) potrzebna do poprawnego załadowania listy kanałów.
Człowiek nie chciał mi powiedzieć, bo zbyt wiele pracy kosztowało go dojście do tego.
 

tommen

New member
Ja mam ten sam problem z transponderem 11411MHz na KRP500A. Cyfre+ odbieram przez moduł CI Aston Crypta i tylko na tym jednym transponderze mam problem z odbiorem kanałów HD - zerowy sygnał i mega pikseloza. Co ciekawe na tej samej antenie przez firmowy dekoder Pace sygnał jest odbierany i obraz jest OK. Czy ktoś znalazł rozwiazanie ? Czy regulacja anteny to wlasciwy kierunek czy jest to problem starego już nieco softu ?
 
Do góry