Pioneer BDP-140

przemo13

New member
Ech... szukam czegoś do filmików i im więcej szukam, tym mniej wiem.

Mam pytanka do tego sprzętu.
Jak to sobie radzi z h.264? Czy czyta profile 5.1, czy kończy się na 4.1.
USB - jak z podłączeniem hdd - ntfs? czy na obu portach (przód tył)

Do tej pory myśłałem, że kupię Samsung c5900, ale on czyta tylko profile 4.1 (tam mi się wydaje)

A może jakis inny typ za około 700 zł?
 

Wasyl123

New member
BDP-140 czyta h.264 w 5.1
dysk można podłączyć zarówno z przodu, jaki i z tyłu odtwarzacza.
U mnie niestety wysteuje problem z czytaniem polskich znaków :(
Może ktoś zna roziwązanie?
 

petra88

New member
No ja właśnie jestem po zakupie tego odtwarzacza i od dwóch dni walczę z następującym problemem: odtwarzacz nie czyta mi w ogóle polskich znaków :(( Mógł by mi ktoś z tym pomóc?? ani z płyty, ani z pendrive :(
 

petra88

New member
No ja właśnie jestem po zakupie tego odtwarzacza i od dwóch dni walczę z następującym problemem: odtwarzacz nie czyta mi w ogóle polskich znaków :(( Mógł by mi ktoś z tym pomóc?? ani z płyty, ani z pendrive :(

Dobra już doszedłem co i jak. Więc podczas oglądania filmu jak zaczyna krzaczyć polskie znaki robimy tak: wciskamy klawisz function, potem strzałką w dól schodzimy do takiego napisu abc, enter i zmieniamy z 1252 na 1250. Poźniej enter i klawisz function. Niestety trzeba to robić przy każdym otwieranym divix, bo nie wiem gdzie się to zapisuje :/
 

vigg

New member
Bardzo dziękuję petra88 za odpowiedź.;)
Czy polskie napisy są odpowiedniej wielkości i czy można regulować ich wielkość ?
Czy wyświetla polskie napisy poprzez DLNA ?
Jak jest z obsługą mkv i napisów ?
Czy player jest głośny ?

Dzięki za pomoc .
Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie kupuj Pioneer'a. Mialem i 2 razy wymienialem na nowy bo sie plytki Blu ray zacinaja i podobno taki jego urok. Wymienili mi na Panasonica i jestem mega zadowolony.
 

plpiters

New member
zacinają się płytki w nim ? pierwsze słyszę ... może to ktoś potwierdzić?

p.s.
jak jest z tymi napisami - tzn wielkość, kolor można zmienić czy nie?
dodatkowo - czy czyta blue-ray iso ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
zacinają się płytki w nim ? pierwsze słyszę ... może to ktoś potwierdzić?

p.s.
jak jest z tymi napisami - tzn wielkość, kolor można zmienić czy nie?
dodatkowo - czy czyta blue-ray iso ?

ja też słyszałem taką nieoficjalną opinię w zaprzyjaźnionym serwisie, że 140 pionka to nie do końca udany "mechanicznie" model z dolnej półki który teraz wyprzedają i nie będą pewnie wspierać już nowym softem ja kupiłem 210 panasa z wbudowanym WIFI i jestem zadowolony bo różne dziwne pliki odtwarzam raczej z kompa po HDMI a jego trzymam do BD, DVD, MP3 i jest super choć BD-RW nie testowałem:bober:kup sobie 210 lub 310 z 2 x wyjściem HDMI i wbudowanym WIFI - IPLEX.pl za darmo
 
Ostatnia edycja:

routlaw

New member
Dobra już doszedłem co i jak. Więc podczas oglądania filmu jak zaczyna krzaczyć polskie znaki robimy tak: wciskamy klawisz function, potem strzałką w dól schodzimy do takiego napisu abc, enter i zmieniamy z 1252 na 1250. Poźniej enter i klawisz function. Niestety trzeba to robić przy każdym otwieranym divix, bo nie wiem gdzie się to zapisuje :/

Hej,
Mam plik mkv który ma w sobie napisy angielskie, duńskie i polskie, niestety w tym filmie nie moge przestawić ABC na inny kod. Czy można jakoś przełączyć by czytał napisy pliku txt??
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sluchaj ja wymienialem 2 razy BDP140 i caly czas to samo bylo, wlaczales blu ray, film gra 3-4 min i sie zacinal na chwile i znowu chodzil.. Sprawdzane na roznych plytkach, 1 i 2 warstwowych. Blackninja potwierdzi, rozmawialem tez z nim i powiedzial ze to norma u pionnera...

Wymienili mi na Panasonica DMP 210 i jestem mega zadowolony, wi fi wbudowane super jakosc obrazu i cicha praca.
 

Kali_69

New member
A ja mam tego pionka i chodzi bez problemów nawet płyta z jakaś naklejka własność Wideo World, która powoduje takie wycie, że musiałem telewizor podgłosić. Z całym szacunkiem to jakiś troling fanów Panasonica. Ja miałem DVD tej firmy i był to największy koszmar w moim życiu. Kieszen z płytą nie wsuwała się, a jak już udało się wsunąć to trzeba było mieć nadzieję, że "załapie" (najczęściej musiałem w to cudo walić z pięści). Dlatego wybrałem sprawdzoną markę ( mam sprzęt audio, który ma prawie 20 lat i żadnych awarii) - ale jest to moja subiektywna opinia. I jeszcze jedno w Media Ekspert stało BD Samsunga i obraz był posyłany na kilka TV tej firmy. Wyglądało to tak, że przez kilka sekund leciał film, potem przycinało na chwile i znów ruszał. Cena tego cudeńka była taka sama jak pionka 499zł. Jeszcze jedno mam tv Samsunga, więc nie jestem wrogiem tej firmy, po prostu wyrażam szczerą opinię, nie tak jak jakiś gościu na Ceneo, który opiniuje BD Pioneera nie kupując go nawet. Życzę miłego dnia (lub nocy).
 

Wieslaw3

New member
Czy ktoś może podpowiedzieć jak ruszyć z DLNA na tym urządzeniu. Zainstalowałem na kompie MEZZMO który jak wiem udostępnia urządzeniom z DLNA pliki audio, wideo i fotki. Niestety Pionneer go nie widzi. Urządzenie mam podpięte do sieci LAN-em i test ustawień sieciowych pokazuje na OK. Czy musze jakoś specjalnie skonfigurować komputer. Czy nazwa grupy roboczej musi być jakaś ściśle określona?

EDIT.
Dobra, z DLNA sobie poradziłem. Zapora nie wpuszczała.
Druga rzecz to youtube i inne serwisy. Wchodząc w tę funkcję wyświetla się na ekranie jakiś tekst a do serwisu wejść nie mogę. Czy urządzenie potrafi przeglądać tylko płatne serwisy?
 
Ostatnia edycja:

Kali_69

New member
Mój po załadowaniu aplikacji automatycznie wyświetla(najczęściej jakiś głupi) filmik. Strzałką w gorę wybierasz klawierkę i wpisujesz mozolnie słowo kluczowe i na koniec wciskasz OK i pojawiają się na dole miniaturki filmów. Nie wiem, czy ten tekst to nie jest jakieś pytanie o akceptacje jakichś warunków. Coś sobie przypominam,że było na początku, ale może napisz co masz na ekranie. Tzn. co Ci wyswietla.
 

piotr2791

New member
Pliki ISO oraz m2ts

Witam,
Czy BDP-140 czyta zrzucone na dysk twardy obrazy dysków DVD i BD (pliki iso)??

Na HD player który posiadam (Xtreamer) mogę wczytać taki plik i całość zachowuje się tak jak po włożeniu oryginalnej płyty DVD. Jest to bardzo wygodne.


Kolejna sprawa to czy czytane są pliki bezpośrednio zgrane z kamery AVCHD (m2ts)??


Jeżeli jest ta funkcjonalność to mógłbym myśleć o pozbyciu się playera...

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Piotr
 

Cineos

New member
Witam.
Posiadam dysk zewnętrzny 1TB A-Data usb 3.0. Został on kupiony praktycznie pod kino domowe :) Czy ten odtwarzacz będzie czytał dysk o takiej wielkości?
 

Cineos

New member
Po bardzo długim namyśle / wyborze kina domowego zdecydowałem się m.in. na ten odtwarzacz. Mój dysk USB 3.0 w formacie NTFS 1TB czyta bez najmniejszego zająknięcia. Jak na razie łyka wszystko :)

Jedyna malutka wada to te napisy, ale może uda się coś wykombinować.
 

hancza

New member
Witam,
jestem w posiadaniu odtwarzacza BDP-140, który jest podpięty kablem LAN do sieci DLNA. Widzę dokladnie wszystko co jest udostępnione na kompie, ale nie mogę za nic dojść do tego dlaczego nei chce mi czytać poprzez ten serwer plików video hd.
Duża większość z nich jest w formacie *.mkv. Widać tylko folder filmu, a jak wchodzę do środka nic już nie widać - zupełnie jakby był pusty. Udało mi się odtworzyć tylko jeden film hd ale był w formacie *.avi.

Dodam jeszcze, że serwer jest utworzony przez program AllShare i wszystko inne działa dobrze oprócz tych filmów hd.

Może miał już ktoś podobny problem...
Bardzo prosze o pomoc!
 
Do góry