Seria PDP-427 i 507

lesli

New member
Wybór dostawcy

Dziękuję za szybką odpowiedź ale nie jest łatwo czasami złapac kogoś na Alegro. Jedni są tam stale inni rzadziej ale zdążyłem się zorientowac nieco w tym systemie. Jest tam sporo sprzedawców którzy oferują ,że coś mają a potem przeciągają sprawę bo faktycznie dobiero wybieraja się po towar.
Swego dostawcę wziąłem z czyjejs rekomendacji i na razie sprawdził się. Bo miałem drobna wątpliwość z tunerem od 436XDE i natychmiast przyjechał z zapasowym do ewentulanej podmiany. Na szczęscie było OK.
Był to sperzedawca realny z adresem firmy i zaprezentował mi sprzęt w domu. Gwarancja jest taka ,że przy grubszej nawałce też powinien sprzęt zabrac do reklamacji w Belinie bo faktura i numer TV mówi ,że tam był kupowany 2 dni przed sprzedarzą dla mnie.
Przyjaciele prosili mnie o rekomendację kogoś ale ja im zaproponowałem przedewszystkim kogoś kto przyjedzie do nich zaprezentuje sprzet , pokaże dokumenty zakupu itd. dopiero gotówka.
Zakładam ,że ten A12Center też by tak zrobił ale nie mam pewności.
Dla mnie cena jest ważna ale nie jdeynym wyróżnikiem. Mogłem znajomym polecić mojego goscia ale i poleciłem sprawdzić alternatywę Kikiego, bo nie sądzę ,żby sam produkował posty zadowolonych z jego obsługi.


podrawiam i dzieki za zwrócenie na np na A12Center , zawsze to może jedna alternatywa więcej

lesli



Goliat napisał:
Gdybyś obserwował Allegro to nie uszedłby twojej uwadze fakt że nie dalej jak 10 dni temu A12Center oferował FDE-8099 PLN , RXE-8199 PLN ..... no cóż bez komentarza.
Pozdrawiam.
 

vitoni

New member
427xd

To w sumie nikt nic nie wie w tym temacie.Wygląda na to , że nikt nie był na prezentacji (chyba ,że odwołali :D ) ,nie wiadomo kiedy będa dostępne u nas w sklepach- a o cenach nie wspomnę.Może Kiki coś skrobnie:) ?
 

eMWu

New member
Dziś dzwoniłem do firmy DSV Trading z pytaniem czy juz weszły najnowsze plazmy Pioneera do sprzedaży w Polsce. Powiedziano mi, że tak. I że w tej chwili w sklepach nie znajdę, ale już pod koniec tego tygodnia można będzie zobaczyć np. w salonie Audio Color na ul. Ciołka w Warszawie (http://www.audiocolor.pl/)

Ja planuję się wybrać :)
 

Piotr0691

New member
Mam od dzisiaj w domu plazmę PDP-427XD. Podłączona jest na razie
do kablówki UPC a i tak gały mi wychodzą na wierzch. Jutro podłącze
jakieś lepsze źródło: DVD i może PC-ta z jakimś 720p. Na razie chyba nie
będę spał. Sprzęt przywiózł mi znajomy Folksdeutsch z rzeszy :cool:

Acha... serdeczne podziękowania dla kolegów za ten wątek. To dzięki
niemu zainteresowałem się plazmą 427XD i nabyłem ją za bardzo
dobrą cenę, a już miałem kupić Panasa 42-PV600.
Jednak Pioneer technicznie go przerasta (przede wszystkim 2 wejścia
HDMI, z których pierwsze przyjmuje 1080/24p z BluRay.
Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

lesli

New member
powidoki

Czy masz w instrukcji ostrzeżenia o stałych fragmentach jak logo itp?
Chyba pamiętasz z tego forum liczne posty na ten temat.
Życzę pysznej zabawy
lesli
(tzw stary model436XDE)





Piotr0691 napisał:
Mam od dzisiaj w domu plazmę PDP-427XD. Podłączona jest na razie
do kablówki UPC a i tak gały mi wychodzą na wierzch. Jutro podłącze
jakieś lepsze źródło: DVD i może PC-ta z jakimś 720p. Na razie chyba nie
będę spał. Sprzęt przywiózł mi znajomy Folksdeutsch z rzeszy :cool:

Acha... serdeczne podziękowania dla kolegów za ten wątek. To dzięki
niemu zainteresowałem się plazmą 427XD i nabyłem ją za bardzo
dobrą cenę, a już miałem kupić Panasa 42-PV600.
Jednak Pioneer technicznie go przerasta (przede wszystkim 2 wejścia
HDMI, z których pierwsze przyjmuje 1080/24p z BluRay.
Pozdrowienia.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
na pewno jest, jak w instrukcjach lcd sa takie uwagi, jest to forma zabezpieczenia...
 

Piotr0691

New member
Dzięki. Sprawdzę instrukcję dzisiaj wieczorem. Jest po angielsku, ale to nie
problem. Czytałem zalecenia docierania plazm zawarte na tym forum.
Będę uważał. Teraz będę czekał aż napędy BD do komputera osiągną
rozsądne ceny. Mam nadzieję nie długo...:D .
 

Topór

New member
Witam mam pytanie kiedy będzie dostepny na polskim rynku nowy model PDP-427XD i jeśli kolega miałby czas to prosze o wrażenia(czym sie różni od poprzedniego modelu itp).Pozdrawiam.

PS.Przepraszam już jest dostepny.:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jutro lub w poniedziałek będą w sprzedaży w sklepach.
Porównamy obydwa modele bok siebie.
 

vitoni

New member
do PIOTRa0691

Napisz coś więcej o tym pionku 427xd , Twoje spostrzeżenia jak i zastrzeżenia ,czy jest problem wypalania się stałych obrazów,jak wygląda sprawa z docieraniem itp.
pozdrawiam
 

Piotr0691

New member
Pioneer ma kapitalną możliwość przesuwania obrazu zarówno w poziomie jak i w pionie. Ustawiłem tak, że wszystkie znaczki u góry ekranu znalazły się poza ekranem. Dzięki temu nie martwię się o wypalanie loga :)
Obraz jest wyśmienity z kiepskiej kablówki (nie podam nazwy), a czekam
na montaż n-tv. Mam zastrzeżenia do dźwięku. Głośniczki generuja fale akustyczne w paśmie "telefonicznym". Można posłuchać wiadomości
lub innej gadaniny, ale poza tym muszę włączać amplituner żeby mieć
przyjemność z odsłuchu.

pozdrowienia
 

Maniolo

New member
Witam. Dojrzałem chyba do zakupu "drogiej" plazmy, bo jeszcze nie tak dawno chciałem Panasonic'a PV60. Jednak po porównaniu jej z Pioneerem nie ma o czym dyskutować. Hitachi 9700 na obrazie typu kablówka też się wysypało. Opinie o duszkach wstrzymywały mnie z zakupem 436, opinie o złym obrazie 427 trzymały w niepewności do dzisiaj. Właśnie porównywałem w sklepie 436RXE i 4270XA. Na obrazie HD widać niewielkie różnice na korzyść poprzedniego modelu. Przy sygnale DVD są one minimalne, natomiast przy kablówce były niedostrzegalne. Ciężko jest o sprawdzoną informację na temat powidoków w nowych modelach. Użytkowników póki co jak na lekarstwo, a i czas użytkowania nowych modeli to dopiero kilka dni. Podobno efekt powidoków w nowych modelach ma być zminimalizowany przez jakąś tam powłokę .... ale to tyle co udało mi się dowiedzieć. Teraz najbliżej mam do zakupu modelu 427XA z uwagi na 2xHDMI (telewizja N i DVD), model XD to raczej przerost formy nad treścią, bo kto wie kiedy i co będzie nadawane w cyfrowej telewizji naziemnej. Kiki jak tam Twoje porównania ???
 

vitoni

New member
W tej chwili nie dysponują modelem 427 XA.Porównywali model 436 z 4270XA i doszli do tego samego wniosku co kolega (modele 427XA i XD wjadą do nich za kilka dni ) .Też jestem na rozdrożu-myślę o zakupie właśnie 427XA albo 42PV600E Panasonica-podobne parametry a w kieszeni zostanie 2000pln :D .A wracając do porównania pionków to wydaje mi się ,że 427XA posiada lepszą elektronikę niż model 4270XA , w końcu to Premium+ do czegoś zobowiązuje.:hmm:
pozdrawiam
 

Maniolo

New member
Żaden parametr w specyfikacji 427 nie różni się od 4270. Nie ma żadnej wzmianki na temat jakiegokolwiek innego układu elektronicznego. Chciałem również znaleźć różnice w obrazie pomiędzy PV60 i PV600 i niestety. Natomiast każdy Pioneer świeci milion razy lepiej od każdego Panasonica. To są moje wrażenia. Pozdrawiam.
 

vitoni

New member
Martwi mnie tylko ten dźwięk o którym pisze Piotr0691 , chyba ,że to jakiś feler tego egzemplarza (trudno byłoby znieśc oglądanie wiadomości ze słuchaniem rozmowy z teściową :( ).A co do specyfikacji to raczej tam się nie znajdzie nic co dotyczy niuansów elektroniki-mam nadzieję,że 427XA to półka wyżej niż 4270XA:) ,a czy tak będzie to się okaże . . .
pozdrawiam
 

Maniolo

New member
Dźwiękiem się nie martwię, bo pewnie jest podobnej klasy jak w konkurencyjnych produktach, a na 100% nie ma na świecie telewizora, który w pełni zadowoli mnie swoim dźwiękiem :) Co do niuansów elektronicznych, to ja bym się tym chwalił, a nie ukrywał.
 

vitoni

New member
Zobaczymy co powie KIKI lub może inny obserwator jak porówna modele 436 z 427XA lub XD .4270XA kosztuje ok.8600pln , ciekawe ile u Kikiego trzeba będzie dac za 427XA ?(mnie nie interesuje zakup na Allegro )
Mam nadzieję ,że PIOTR0691 po kolejnych odkryciach podzieli się swoją wiedzą z nami - potencjalnymi nabywcami :)
pozdrawiam
 

jjaro

New member
Witam,

Czy są jakieś istotne różnice pomiędzy tymi modelami:
PDP-427XD, PDP-427XA, PDP-4270XD, PDP-4270XA,
poza liczbą złączy i terminali oraz tunerem cyfrowym (w modelach XD)?
Aha, 427 maja jeszce PIP i PAP, a 4270 chyba nie...?

Pytam ponieważ różnica w cenie to od ok. 1600 do 2000 zł między najtańszym a najdroższym z nich.
 
Do góry