Cyfra+ -> brak obrazu i dźwięku w Kuro 5090H

profi

Member
Mój telewizor ma wbudowany tuner satelitarny, na którym odbieram Cyfre+.
Moduł CI to Aston 2.18.

Tyle danych technicznych :)

Problem polega na tym że na niektórych kanałach HD, a konkretnie Cyfra+ HD i NG Wild HD nie mam obrazu.
W przypadku NG Wild HD wystarczy w opcjach dźwięku zaznaczyć ścieżkę PL.
Natomiast w Canal+ jest gorzej, bo aby był obraz należy wybrać ścieżkę audio inną niż PL. Co skutkuje tym, że mam obraz ale dźwięk jest oryginalny (brak polskiego).

Teraz mam pytanie: czy wina jest modułu CI czy telewizora?

Jeśli ma ktoś Kuro 5090H oraz C+ z kanałami HD, to czy może powiedzieć czy ma podobnie?
Bo może wystarczy zmienić moduł na inny...
Bo jaki wina TV to szkoda, bo oprogramowania nowego do niego to już chyba nie będzie :(
 

digitalus

Banned
witam
inne kanaly z tego transpondera tzn 11 278 , polaryzacja V mozna ogladac bez problemu? np tvp hd?. w niektorych tunerach tez byly keiedys takie problemy tzn ciemny ekran wystarczylo zmienic fec na 3/4 lub ustawic auto. nie wiem jak bedzie w przypadku wbudowanego tunera .sprawdz jak jest ustawiony fec.
parametry tutaj
SATKurier.pl / Cyfra+ / CANAL+ HD wystartował
Cyfra + on Hot Bird 9 at 13.0°E - LyngSat
jesli nie bedzie poprawy probowalbym przeskanowac transponder 11278
 
Ostatnia edycja:

profi

Member
TVP HD jest ok.
Tak jak mówiłem, mam problem tylko z kanałami: Cyfra+ HD, Cyfra+ FILM HD, Nationag Geographics Wild HD.

I nie wiem, czy powodem tego jest moduł CI czy tuner SAT wbudowany w telewizor.
Dlatego najłatwiej to rozstrzygnąć jeśli ktoś, kto ma taki sam TV ale inny moduł, powie jak jest u niego.
 

krzynieek

New member
Ja mam Kuro PDP-LX6090H i mam podobny problem - brak obrazu i dźwięku na Nat Geo Wild HD a również na ESP 2 HD i np TCM. Używam oryginalnego modułu CI cyfry w wersji oprogrmowania 4.
Nie mam żadnych problemów z Canal + HD i Canal + Film HD. Stawiam na winę modułu.
 

profi

Member
brak obrazu i dźwięku na Nat Geo Wild HD a również na ESP 2 HD i np TCM
Nat Geo Wild HD - zmien dźwiek z 'en' na 'pl' (przycisk 'Tools' na pilocie).
Być może powyższa metoda zadziała na pozostałe kanały, z którymi masz problem.

Od kilku dni prawidłowo działa u mnie Canal+ HD, podejrzewam że operator pozmieniał cos w parametrach nadawania stacji
 

smormar

New member
Problem z telewizorem PIONIEER KURO 5090H

Witajcie!

Proszę o informację, jaki modul dostępu współpracuje z tym telewizorem i NC + ?
Odkąd powstało nc + przestał mi odbierać kanały kodowane. Moduł w innych telewizorach (Panasonic i Sharp) działa, a w Kuro juz nie.
Obecnie mam dwa moduły: aston crypt i ten pierwszy co miała cyfra plus.
Jaki powinienem zakupić, żeby mi działały kanały kodowane na Pioneer'ze?
 
Do góry