Jakość Plazm Pioneera

Yaro

New member
nIe tylko Pioneer

Witam!
Po sprzedaży bardzo dobrego TV LCD Loewe Xelosa A32 ( kupionego dzięki uprzejmosci KIKI z forum POZDTRAWIAM) zdecydowałem się kupić plazmę, po 2 miesięcznych przemyśleń brałem pod uwagę tylko 2 firmy
Fujitsu i Pioneera. Pod uwagę brałem fakt że przedewszystkim oglądać będę programy z C+ (odbiornik sat Humax 2000 HD) i kilka testowych programów HD emitowanych na Hotbird i Astrze1. Bo zachwyt HD oczywiscie jest ale 95% oglada się i tak TV ja z C+.
Oczywiście jako technokrata chciałem mieć najwyższą rozdzielczość wszystko łaczyć po HDMI itp.
Brałem pod uwagę w końcowem etapie zakupu 2 modele Fujitsu P42HHA i Pioneer 436 XDE, Fujitsu ma MZ lepsze bardziej naturalne kolory, Poineer ma nieco "pasterowe" kolory szczególnie widac to przy odtwarzaniu ludzkiej skóry. Praktycznie zdecydowałem się na Fujitsu......P42HHA gdy kompetentny sprzedawca zapytał się mnie co bedę oglądał w głównej mierze na ekranie. Wysłuchał mnie i stwierdził że lepszym wyborem bedzie dla mnie model P42VHA, ja mu na to czy zwariował? chce mi sprzedać plazmę o rozdzielczości 852 x 480 pixeli ???. Ale że ja dusza niespokojna poprosiłem o uruchomienie ekranu i ku mojemu zaskoczeniu pozytywnie się rozczarowałem. Otoż obraz miał lepszy kontrast, był ZNAKOMICIE KLAROWNY czerń głęboka. Byłem w szoku! Sklep zaproponował mi że zawiozą do mnie doi domu oba ekrany bym mógł w spokoju podjąc decyzję o zakupie. I tak się stało miły pan właściciel sklepu zawiózł mi oba gigantyczne pudła zamontował na stojakach 2 plazmy i zaczeła się zabawa.
Nie mogłem uwierzyć że plazma niższej rozdzielczości daje tak wspaniały obraz, szczegolnie kiedy oglądasz programy w PAL czyli 480 linii
Na wyższym modelu tym z rozdzielczoscią 1024x1024 obraz juz nie był tak klarowny i kontrastowy.
Następnym zaskoczeniam jest dla mnie to ze obraz emitowany z próbnych kanałów HD jest niesamowity (szczęka opada) na P42VHA.
Ta szczególna jakośc obrazu z Fujitsu to sprawa tak mi się wydaje procesora obrazu AVM II ktory to Fujitsu opatentował niedawno.
Cena 9000 za taką jakość obrazu wydaje mi się uzasadniona.
Jesli oglądasz C+ lub podobne oraz filmy DVD to jest to. jakość obrazu REWELACYJNA. Jesli korzystasz z konsol i plazma służy ci jako monitor do komputera to wtedy uzasadniona jest większa rozdzielczość.
Do odbioru TV i filmów DVD nie. ROZDZIELCZOŚC TO NIE WSZYSTKO.
pozdrawiam
jak masz duże pomieszczenia to tylko PLAZMA:) :) :)
Yaro
 

Yaro

New member
cd nie tylko pioneer

Dodam jeszcze że jakość obrazu z SAT po podłączeniu kablem Component z wysokiej półki (800zł) dała lepszy rezultat niż połączenie poprzez HDMi P42HHA

Model P42VHA Fujitsu nie ma HDMi więc nie przejmujcie się Component dobrej jakiości (juz za 300zł) daje doskonałą jakość obrazu

Y.
 

PAZ

New member
Jeszcze raz się potwierdza, że do PAL-u najlepsza jest plazma w rozdziałce VGA (852x480).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiste różnice czerni - w nowej generacji Plazm.

spacer.gif
pp_crystal2.jpg
pp_sharp2.gif





spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na plazmy Pioneera PDP 5000 /oraz dobrą cene / - trzeba bedzie nam jeszcze poczekać , ale dziś na 6 - ciu prezentacjach 4 razy łupem padły plazmy Pioneera. W Gdansku odpadła ale tylko dlatego ,ze wielkość zaszokowała kupujących , chociaż do jakości zero uwag.
Pioneer - ocena jakosci rewelacja.
Raz wybór padł na JVC 37 M 60.

Ale w klasie niższej króluje PANASONIC.
 

szarp

New member
Yaro napisał:
Nie mogłem uwierzyć że plazma niższej rozdzielczości daje tak wspaniały obraz, szczegolnie kiedy oglądasz programy w PAL czyli 480 linii
Y.

Głupoty gadacie kolego .... PAL to 576 linii a 480 to NTSC. Tak więc tracisz ponad 16% informacji z i tak słabego sygnału PAL oglądając go na odbiorniku 852x480. Sam widziałem tą plazmę Fujitsu. Sprzedawca się nią zachwycał, że piksel sto i ani drgnie a na Pionierze wszystko mryga ... Wyszedłem z tego sklepu.

Rozdzielczość 1024x1024 to też nie dobrze. Bo to kwadrat wyglądający jak prostokąt. Najlepiej byłoby mieć obraz typowy do sygnału :
PAL 16/9 1152:576
PAL 4/3 720:576
HD 1280:720
full HD 1920:1080

Wg mnie najlepsza byłaby 1280x720 lub zbliżona 1366x768 (skalowanie ale bez utraty informacji z sygnału oprócz 1080i)

PLazmy 852x480 wywieźć do USA i Japonii !!
 

koti

New member
szarp napisał:
Głupoty gadacie kolego .... PAL to 576 linii a 480 to NTSC. Tak więc tracisz ponad 16% informacji z i tak słabego sygnału PAL oglądając go na odbiorniku 852x480. Sam widziałem tą plazmę Fujitsu. Sprzedawca się nią zachwycał, że piksel sto i ani drgnie a na Pionierze wszystko mryga ... Wyszedłem z tego sklepu.

Rozdzielczość 1024x1024 to też nie dobrze. Bo to kwadrat wyglądający jak prostokąt. Najlepiej byłoby mieć obraz typowy do sygnału :
PAL 16/9 1152:576
PAL 4/3 720:576
HD 1280:720
full HD 1920:1080

Wg mnie najlepsza byłaby 1280x720 lub zbliżona 1366x768 (skalowanie ale bez utraty informacji z sygnału oprócz 1080i)

PLazmy 852x480 wywieźć do USA i Japonii !!

PAL
Short for Phase Alternating Line, the dominant television standard in Europe. The United States uses a different standard, NTSC. PAL delivers 625 lines at 50 fields (half-frames interlaced) per second. The resolution of a PAL VCD is 352x288 pixels, a PAL SVCD is 480x576, and a PAL full D1 DVD is 704 or 720 x 576.



NTSC
Abbreviation of National Television Standards Committee. The NTSC is responsible for setting television and video standards in the
United States (in Europe and other parts of the world, the dominant television standards are PAL and SECAM). The NTSC standard for television defines a composite video signal with a refresh rate of 60 fields (half-frames interlaced) per second. Each frame contains 525 lines and can contain 16 million different colors. The resolution of an NTSC VCD is 352x240 pixels, an NTSC SVCD is 480x480, and an NTSC full D1 DVD is 704 or 720 x 480.


Dodam od siebie ze rozdzielczosc w przypadku wyswietlaczy, tak jak i w przypadku technologii drukarskich nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jakości oraz nie jest czynnikiem najważniejszym. Polecam porownac obraz z sygnalu PAL na plazmie HD - 1024x1024 i plazmie SD - 852x480. Zawsze wyswietlacz SD dobrej jakosci bedzie lepszy dla PAL'u. Nie pisz ze facet gada glupoty bo sam nie wiesz co gadasz.
 

Deimos

Banned
Wczoraj wybrałem sie do sklepu z pionkami i fuijtsu.
Oglądałem dobre trzy godziny obraz z fujitsu 1024x1024 i z 852x480.
Obraz z HDTV zdecydowanie lepszy w większej rozdzielczości, więcej szczegółów!!! Jezeli ktoś tego nie dostrzega to jest ślepy! Kupowanie plazmy w niskiej rozdzielczości mija się z celem, bo przecież odtwarzacze Blu Ray tuż, tuż!!!
Dalej Fujitsu porównywałem z pionkami 42 i 50" z seri 436. Na Fujitsu obraz zdecydowanie lepszy, kolory bardziej naturalne nie tak sztuczne jak w pionku. Decyzja może być tylko jedna: Fujitsu 50" 1366x768......
No i design Fujitsu to mistrzostwo świata, nie ma konkurencji, pionek przy nim ze swoją czarno błyszcząco ramką (w ciemnym pokoju, przy zapalonej lampce odbicia światła na ramce bardzo denerwujące) wygląda beznadziejnie...
No i sprzedawcy potwierdzili najważniejszą rzecz: w Fujitsu brak problemu z wypalaniem pixeli i tzw. duszkami...
Nie wspomniałem o obrazie z LCD, a stały obok sharpy z najwyższej półki, ale film za szybcy za wściekli - dla LCD okazał się za szybki, smużenie nie do zniesienia - dlatego z LCD "wyleczyłem" się natychmiast po tym krótkim teście!
 
Ostatnia edycja:

laawa

New member
Plazma pioneer PDP-43MXE1-S

Proszę o pomoc. Jestem całkowitym laikiem, a mam okazję kupić plazmę PDP-43MXE1-S za 8500 zł. Czy warto? Czytałam, że są to profesjonalne ekrany, a ja potrzebuję do oglądania zwykłej TV. Czy te monitory mają system HD? Czy w ogóle jest sens ją kupować za tę cenę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie znam tego modelu
Ale dziś poświęciłem duzo czasu na porównaniu Plazma Pioneera RXE - LCD LG , Samsunga i Sharpa.
Jeszcze wiele wody musi upłynąć nim plazma pójdzie w zapomnienie.
Jakość ze specjalnego sygnału pokazała ,że lcd jeszcze musi troche popracować. I co gorsza z najlepszgo sygnału różnice widać w dzień . Trawa na boisku zielona na plazmie - na lcd jakby nie podlewana kilka miesięcy . Zieleń drzew tropikalna cudowna na Pionerze , nie chciała zawitać na LCD w takiej postaci /manipulacja pilota niewiele wnosiła /. Choć obraz bardziej wyraźny na LCd to różnica odległości -dla oka zniosła przy 3 metrach te braki.
Jakość poprostu oszałamiająca -cały czas sygnał ze specjalnego testera .
Czerń dało się wyciągnąć na Sharpie BV 9.
LCD LG 37 LC2 - wyglądało tak jaby na telewizorze kolor zrobić na maxa -bez wzgledu na jakość sygnału
Proszę spróbować u siebie w domu. Nadmalowywał obraz i przejaskrawiał go. Ale licząc cenę w tej klasie - nie ma zadnej konkurencji / 5400 zł/ .
Zatem jeszcze plazma nie zginęła.
pozdrawiam
 
Do góry