Pioneer BDP-120

kulturysta32

New member
Witam.
Mam poważny problem.Nabyłem bluray pioneera,model BDP-120 .Bawię się w nagrywanie filmów w formacie AVCHD,ten odtwarzacz czyta takie formaty,ale tylko nagrywane na płytach dvd minus R-DL.Z tymi płytami jest problem,bo mało jest ich w sprzedaży i jeszcze co ważne,odtwarzacz nie chce za bardzo tolerować płyt gorszych firm.Filmy nagrywane na takich płytach zacinają się przy odtwarzaniu .Czy jest jakaś możliwość żeby on odtwarzał plusy?Albo który model pioneera na pewno odtwarza format AVCHD nagrywany na płytach dvd plus R DL ?
 

eugeniuszg

New member
Witam.
Mam poważny problem.Nabyłem bluray pioneera,model BDP-120 .Bawię się w nagrywanie filmów w formacie AVCHD,ten odtwarzacz czyta takie formaty,ale tylko nagrywane na płytach dvd minus R-DL.Z tymi płytami jest problem,bo mało jest ich w sprzedaży i jeszcze co ważne,odtwarzacz nie chce za bardzo tolerować płyt gorszych firm.Filmy nagrywane na takich płytach zacinają się przy odtwarzaniu .Czy jest jakaś możliwość żeby on odtwarzał plusy?Albo który model pioneera na pewno odtwarza format AVCHD nagrywany na płytach dvd plus R DL ?
Weź z sobą nagraną płytę i sprawdź w sklepie który odtworzy.
 

airon

New member
Witam.
Mam poważny problem.Nabyłem bluray pioneera,model BDP-120 .Bawię się w nagrywanie filmów w formacie AVCHD,ten odtwarzacz czyta takie formaty,ale tylko nagrywane na płytach dvd minus R-DL.Z tymi płytami jest problem,bo mało jest ich w sprzedaży i jeszcze co ważne,odtwarzacz nie chce za bardzo tolerować płyt gorszych firm.Filmy nagrywane na takich płytach zacinają się przy odtwarzaniu .Czy jest jakaś możliwość żeby on odtwarzał plusy?Albo który model pioneera na pewno odtwarza format AVCHD nagrywany na płytach dvd plus R DL ?


Pioneer 320 bez żadnego problemu odtwarza avchd nagrywane na + bądź też -
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Podepnę się do tematu , mianowicie mam pytanko odnośnie możliwości ; dostrajania; obrazu w tym modelu. Kolega wczoraj zakupił i nie może znalezć funkcji ( jeżeli jest) regulacji koloru , jasności itp.
Druga sprawa czy model 330 ma już menu w polskim języku i te same możliwości dostrajania obrazu?.
 

jagokogo

New member
Mój BDP-120 czyta AVCHD nagrane zarówno na + jak - DVD; natomiast miałem problemy z "-" gdy nagrywałem na poprzedniej nagrywarce (była już lekko padająca). Jeśli chodzi o nośniki to praktycznie używam tylko Sony (białe, kupowane na krążku); nagrywam dla pewności x4 chociaż w nagranych x8 nie zauważyłem jakichś problemów.

Znacznie gorzej jest z DVD+R DL - płyty DVD czyta, natomiast nagrane na dwuwarstwówce AVCHD nie udało się żadnej.

BD-R wypróbowałem dotychczas tylko Maxella (biały "printable"), czyta, ale pojawiały się jakieś problemy (nie nagrywam sam, więc nie mogłem jeszcze przeanalizować przyczyny) - 2 płyt nie chciał mi odczytać (u kolegi na najtańszym Samsungu chodzą bez problemu), trzecia odtwarza - może były np. niezamknięte albo źle ustawiona wersja UDF. Płyty BD-RE (TDK "zielone") czyta bez problemów. Nagrywane programem Cyberlinka.

Zawsze jest problem z przewijaniem, zarówno na nagrywanych DVD jak BR; czasami (BR) trzeba odczekać chwilę i dopiero zwiększać szybkość przewijania (inaczej "operacja niemożliwa"); czasami (niektóre AVCHD) pozwala włączyć tylko pierwszą prędkość przewijania.

Ogólnie sprzęt jest wybredny, jeśli chodzi o płyty (sposób nagrania) - musi być zamknięta (jednosesyjna), AVCHD musi być w UDF 2,5.

AVCHD osobiście wypalam BurnAvareFree3.1 (jako DVD z danymi), płyty DVD - Nero; Blu były nagrywane programem z pakietu Cyberlinka.
 
Do góry