Nowe odtwarzacze Blu-ray BDP-LX53 i BDP-330

zyska

New member
Nowe odtwarzacze Blu-ray z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi

BDP-LX53 w lipcu :cry:
BDP-330 w czerwcu :hihi:
 

zyska

New member
Odtwarzacze Blu-ray Pioneer 2010.

Odtwarzacze Blu-ray Pioneer 2010
Pioneer przedstawia dwa nowe odtwarzacze Blu-ray BD-Live z szerokim zakresem właściwości sieciowych audio i video zaprojektowanych z myślą o współczesnym środowisku rozrywki domowej. BDP-LX53 i BDP-330 współpracują z amplitunerami AV Pioneer, aby zapewnić możliwie najwierniejsze odtwarzanie filmów HD. Pioneer udostępnił także bezpłatną aplikację zamieniającą Twój iPhone i iPod touch w pilot zdalnego sterowania. Jeśli urządzenia posiadają łączność z bezprzewodowym routerem (przez Ethernet lub Wireless LAN), niniejsza aplikacja umożliwia bezprzewodowe sterowanie funkcjami odtwarzania i poruszaniem się po menu urządzenia. Ponadto aplikacja iControlAV integruje zaawansowane funkcje oryginalnego sterowania naszymi najnowszymi amplitunerami AV
 

jdud2

New member
Odnośnie pioneera 330 - Jestem rozczarowany. Ktoś zauważył jakieś znaczace zmiany? Może chociaż będzie szybki, albo może jeszcze poprawią i tak świetną jakość audio-video, bo specyfikacja w obecnych czasach budzi śmiech. Zwłaszcza to wykorzystanie usb. Oczywiście i cena będzie wysoka, bo to nowość i uznana marka...

Oczywiście wolałbym, żeby ktoś zarzucił mi niewiedzę, albo że się nie znam. Przynajmniej może wtedy ten pioneer zyskałby w moich oczach. A tak niestety albo będę marzył nadal o filipku 9500, albo kupię pionka 320.
 

jdud2

New member
..., a co Kolega myśli o amplitunerach?

Cóż, nie siedzę w temacie ampli. Mam już yamahę rxv-663, więc parcie na ten element mam za sobą. Pamiętam, jak rozpatrywałem pionki do 2000 zeta, to przestraszyłem się, że są wyposażone w wentylator.

Aczkolwiek firma pioneer ma u mnie najwięcej plusów. Ich produkty z każdej linii, czy to tv, czy bluray, czy ampli są wysokiej klasy, nie to co yamaha, co tylko ampli może się dobrym pochwalić, czy philips co ma dobrego bluray i tv.

I może dlatego wolałbym, by pionek 330 miał przez usb obsługę matroski i divx. To poprostu robi się standartem. Czekałem na to kilka miesięcy. A końcowy efekt mnie rozczarował.

Miałem już budżetowego dvd pionka, średni obraz, ale tego dźwięku nie zapomnę. Wolę kupić jakiegoś blueray z tej firmy. I może strzelę bdp-320, jest już za mniej niż 1100 zł. Tyle że mam już wszystko czytający sony bdp-s370 i nagrywargę dvd lg. I co? zrobię sobie z tego wieżę? Wolę wysoką jakość połączoną z wysoką funkcjonalnością - i to w jednym urządzeniu. Na razie ma to filipek 9500, co do którego obrazu jestem spokojny, tylko dźwiękowo nie wiem jaki jest w stosunku pionka 320/330.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jak podłączasz przez hdmi i będziesz oglądał tylko dvd czy BD to co to za różnica?każdy zagra identycznie a czy będzie kosztował 500 czy 5000 to nic nie zmienia...różnice jedynie w odtwarzanych formatach jak juz i w wyjściach analogowych - do cyfry wystarczy najzwyklejszy napęd byleby czytał bit w bit z płyty
 

zyska

New member
Dlatego na razie peci z PS3 :D
... podejrzewam, że gro forumowiczów z Kolegą raczej się nie zgodzi?? :popcorn: czekam na opinie do powyższego POSTU !

jak podłączasz przez hdmi i będziesz oglądał tylko dvd czy BD to co to za różnica?każdy zagra identycznie a czy będzie kosztował 500 czy 5000 to nic nie zmienia...różnice jedynie w odtwarzanych formatach jak juz i w wyjściach analogowych - do cyfry wystarczy najzwyklejszy napęd byleby czytał bit w bit z płyty
 

pkomp

New member
a co tu sie nie zgadzać?cyfra to cyfra - z zasady ma przekazać dokładnie 1 i 0 - jak nie przekazuje to jakis syf a nie sprzęt(ewentualnie jakas zbedna obróbka)
w analogu to mozna kombinowac ale kto powazny bedzie uzywał analoga przy idealnej cyfrowej jakości?
 

jdud2

New member
a co tu sie nie zgadzać?cyfra to cyfra - z zasady ma przekazać dokładnie 1 i 0 - jak nie przekazuje to jakis syf a nie sprzęt(ewentualnie jakas zbedna obróbka)
w analogu to mozna kombinowac ale kto powazny bedzie uzywał analoga przy idealnej cyfrowej jakości?

Myślę, że nie ma co cię przekonywać, że jest inaczej. Ty masz takie odczucia/doświadczenia/zasłyszane opinie, a niektórzy, w tym ja, inne.
Naprawdę daje się usłyszeć różnicę w dźwięku, a zobaczyć w obrazie. Ja mógłym tu coś więcej powiedzeć, co wynika z moich odczyć, ale masz przecież w strefie dla niebieskich "Porównanie Bluray Sony BDP-S550, Pioneer BDP-320, JVC XV-BP1 i Panasonic DMP-80". Jego autor swoimi słowami oddaje te różnicę i całkowicie się z nimm zgadzam. Szumy, dynamika, kompensacja ruchu pozionego, pionowego, gamut kolorów - różnica w tym wszystkim w cyfrze też jest widoczna.
 

zyska

New member
Pozostanę w pozycji wyczekującej w miesiącu czerwcu, aby zobaczyć co pojawi sie (opinię) o nowych klockach Pioneera.

Trudno jest rozmawiać o gustach - raczej należy dopasować sprzęt do oczekiwań.
 
Do góry