Seria 436

mirco

New member
Witam, jesteś szczęśliwym nabywcą Pioneera 436 XDE, plazma jest poprostu super, mam jednak prośbę o doradzenie uzytkowników tych modeli jak najlepiej ustawić wszystkie ustawienia kontrast itd.
Bo oczytałem sie że trzeba ją docierać przez jakieś 100 godzin.
I mam jeszcze jedno pytanie czy są jakieś zastrzeżenia co do podłączenia konsoli PS2 to tego cacka, dzieciak strasznie mnie molestuje abym PS2 podłączył ale mam stracha czy nic się nie stanie . bardzo proszę o wszystkie sugestie za którę będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Mirek
 
Ostatnia edycja:

sewan

New member
Doradę dostaniesz w sklepie rybnym.:p

Jak wrócę do domu, to spiszę swoje ustawienia (które moim subiektywnym zdaniem są najlepsze) i wieczorem opublikuję w tym wątku.
 

JooP

New member
Jesli kupiles nowa (nieuzywana) to ustawienia zostaw na jakis czas w takim stanie jak sa (wszystko jest ustawione na 0) ja ostatnio zmienilem ustawienia - nie zauwazylem jakichkolwiek zmian (wypalone loga itp) przez 2 msce chodzil na ustawieniach fabrycznych!
Co do konsoli - nic sie nie moze stac - co prawda nie podlaczalem bo nie posiadam, ale nie widze nic co takowe podlaczenie moze zlego spowodowac......
 

mirco

New member
JooP napisał:
Jesli kupiles nowa (nieuzywana) to ustawienia zostaw na jakis czas w takim stanie jak sa (wszystko jest ustawione na 0) ja ostatnio zmienilem ustawienia - nie zauwazylem jakichkolwiek zmian (wypalone loga itp) przez 2 msce chodzil na ustawieniach fabrycznych!
Co do konsoli - nic sie nie moze stac - co prawda nie podlaczalem bo nie posiadam, ale nie widze nic co takowe podlaczenie moze zlego spowodowac......

Witam, niemiałem na myśli fizycznego uszkodzenia tylko czy niebędzie efektu wypalania plazmy jak się będzie synek grał, napewno nie będzie dłużej grał jak godzine ( bo taki ma limit:) )
 

JooP

New member
Problem wypalania sie stalych obrazow (np LOGO TV) - dotyczy uzytkowania przy bardzo duzym kontrascie tego samego obrazu w dlugim okresie czasu - np jesli Twoj syn gralby w gre ktorej stalym elementem jest jakis panel sterowania/menu kontrast bylby podniesiony ..... wtedy faktycznie mogloby sie cos zdarzyc... Sam grywalem podlaczajac laptopa ale przez krotko bo zona sie wsciekala ze qpilem sobie monitor na pol sciany :D ale zadnych obrazow moja gra nie pozostawila, zreszta ostrzezenie jest w instrukcji - sam zobacz...
 

SISCOM

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pioneer

Witaj, napisz jakie masz pierwsze wrażenia z plazmy, ja będe zamawiał w tym tygodniu u kikiego tą dokładnie 436 XDE:D , też z chęcią poczytam o tych ustawieniach, najlepiej to chyba zapytać kiki może coś napisze jest naprawdę dobry w tym temacie.
 

VanRafi

New member
Witam wszystkich,
Pioneera 436 XDE posiadam od miesiąca. Docierałem ją przez około 120 godzin na ponizszych ustawieniach (TV) ale najlepiej poszaleć na jakimś pełnoekranowym filmie lub koncercie. Ustawiasz na powtarzanie idziesz spać i plazma sama się "docera" Mozna wtedy ustawić tryb movie. Uważaj tylko na czarne pasy. Ma być pełny ekran. Zawsze mozna wyzumować wrazie czego.
Ustawienia do TV wziete z tego forum:
Contrast 22-30
Brightness -1
Colour od -16 do -18
Tint set to green 12
Sharpness -3
Pro Adjust
Pure cinema off (mozna włączyć dla DVD)
Colour
r high 0
g high +1
b high +2
r low 0
g low 0
b low +2
(co do tych ustawień to wydaje moi sie iż nie są konieczne)
CTI on
NR menu - wszystkie na LOW
DRE Menu
Dynamic contrast off
black level on
ACL off
Gamma 1

Na tych ustawieniach ogladam TV od miesiąca i nie nabyłem sobie żadnych duszków na ekranie. :) Uwież mi, żona go troche testuje na różnych serialach:)
pzdr,
 

sewan

New member
Zgodnie z obietnicą moje ustawienia:
PICTURE
Contrast 40
Brightness 0
Colour -20
Tint 5
Sharpness 5
Pro Adjust
Pure cinema off
Colour Temp Mid
CTI on
Colour Management
R 0
Y 0
G -9
C 15
B -8
M 9
NR
DNR Mid
MPEG NR High
DRE
Dynamic contrast off
Black Level on
ACL off
Gamma 3
OTHERS
3DYC off
I-P Mode 2

Takich uzywam praktycznie od początku, zadnych duszków nie zauważyłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
okazuje się ,że najlepiej "docieranie" powinno trwać 330 godzin - po ty m czasie "powidok" nie wystepuje
pozdrawiam
 

otan

New member
Bez reklam
Witam
W autoryzowanyn serwisie Pioneera (Gdynia) doradzają docieranie do 1000h. Kiedy w sprzedaży W Polsce nowy model 436 SXE. W Niemczech
już jest !
Pozdrawiam

EDIT:
Witam:)

Kto wie gdzie najtaniej można kupić Pionera 436 xde lub "50" . Ma ktos wiedze na temat firmy godnej polecenia handlujacej tym sprzetem za rozsądną cenę. Co sądzicie o zakupie TV fabrycznie zapakowanego z 2 letnią gwarancją firmy handlującej ?

Pozdrawiam:razz:

OPCJA EDYTUJ SIĘ KŁANIA!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

otan

New member
Bez reklam
otan napisał:
Witam
W autoryzowanyn serwisie Pioneera (Gdynia) doradzają docieranie do 1000h. Kiedy w sprzedaży W Polsce nowy model 436 SXE. W Niemczech
już jest !
Pozdrawiam

EDIT:
Witam:)

Kto wie gdzie najtaniej można kupić Pionera 436 xde lub "50" . Ma ktos wiedze na temat firmy godnej polecenia handlujacej tym sprzetem za rozsądną cenę. Co sądzicie o zakupie TV fabrycznie zapakowanego z 2 letnią gwarancją firmy handlującej ?

Pozdrawiam:razz:

OPCJA EDYTUJ SIĘ KŁANIA!!

O co chodzi z opcją ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nowe plazmy Pioneera bedą w Kwietniu
Kupuj Pioneera w sprawdzonych firmach z gwarancja polską.
Sprawdzaj dobrze przy zakupie , bo były takie z drugiego sortu,
dobre ceny sprawdzisz zawsze na infolinii
gg2868228
pozdrawiam
 

otan

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
Nowe plazmy Pioneera bedą w Kwietniu
Kupuj Pioneera w sprawdzonych firmach z gwarancja polską.
Sprawdzaj dobrze przy zakupie , bo były takie z drugiego sortu,
dobre ceny sprawdzisz zawsze na infolinii
gg2868228
pozdrawiam

;) Witam.

Jak można sprawdzić - rozpoznać Pioneera z drugiego sortu ?
Majac takie doświadczenia jako solidny forumowicz - sprzedawca liczę że podzielisz się z nami tą wiedzą. Jeśli to prawda to ciekawe że Pioneer produkuje i dopuszcza do handlu dwa sorty.
Sprawdzone firmy (autoryzowane przez DSV Trading) - gwarancja polska, to raczej te droższe.

Pozdrawiam:cool:
 

Hipek

New member
Pioneer z drudiego SORTU???

kiki napisał:
witam
Nowe plazmy Pioneera bedą w Kwietniu
Kupuj Pioneera w sprawdzonych firmach z gwarancja polską.
Sprawdzaj dobrze przy zakupie , bo były takie z drugiego sortu,
dobre ceny sprawdzisz zawsze na infolinii
gg2868228
pozdrawiam
Może ktoś wyjaśnic o co chodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to kilenci zwracają się do nas z prośba o pomoc.
Kupując plazmy z importu prywatnego - mozesz mieć kilka niespodzianek.
1. Klient kupił taniej plazmę Pioneera na Allegro- ale gdy sie zepsuła - nie odezwał sie juz pod telefonem sprzedajacy.
2. Kilku klientów kupiło plazmy Pioneera z wypalonymi pixelami .
3. Kupując plazmę od dystrubutora masz jeszcze jedną mozliwość.
Zgodnie z nowymi przepisami - bedziesz mógł oddać starą plazme w sklepie - gdzie kupujesz i unikasz klopotów co zrobić ze starym sprzętem.
Te kłopoty dopiero się zaczną i wbrew pozorom będą bardzo istotne
4.Gwarancja - serwis dojeżdza do Ciebie.
5.Kilka firm nie płacilo podatku Vat - wiec w przypadku kontroli cieżar opłaty wraz z należnymi odsetkami bedzie obciażał kupujacego.

Okazją zakupu plazm Pioneera są ostre promocje - na 42" - 50 "
i to w całym przekroju.
 

sewan

New member
Kiki jak zwykle demonizuje.:p

Ja dodam do tematu coś z autopsji.

Koledze, który z mojego polecenia kupił plazmę Pioneera na Allegro (nb. prawie 3000 tys taniej niż w sklepie), coś padło w tunerze po dwóch miesiącach (sorry, ale naprawdę nie pamiętam, co).
Kolega dzwonił do sprzedawcy dwa dni, ten się nie odzywał.
W związku z tym nasłuchałem się od niego sporo brzydkich wyrazów, i sam najadłem się trochę strachu, bo swój cały swój sprzet kupiłem w tym źródle.
Zdesperowany zadzwonił do serwisu w Warszawie, tam (niechętnie w dodatku) wycenili mu naprawę na 2000 i dwa do czterech tygodni czekania (podobno nie mają części).
I jakież było nasze zdziwienie, gdy po trzech dniach sprzedawca sam zadzwonił, przeprosił, że nie odbierał (był za granicą), zabrał tuner bez gadania i po czterech dniach oddał naprawiony. Wszystko z dostawą do domu.

Wniosek?
Dobrze sie zastanów, co się bardziej opłaca, świat nie jest czarno-biały. Lepiej wierzyć ludziom, niż sloganom reklamowym.
 

bieniok

New member
Pytanie o datarcie

Witam mam pytanie do was czy mozna docierac plazme ze zmiejszonymi ustawieniami koloru i kontrastu ogladajac Polskie kanaly takie jak TVN TVP POLSAT czy nie beda wystapowac Duszki.

Ps prawie 99% ogladalnosci to TVN u mnie w domu .
czekam na odbior Pioneera 436 RXE


Pozdrawiam
Bieniok
 

Hipek

New member
Pionier XDE

Przyznam Tobie rację, kupiłem Pioneera XDE na Allegro od Gościa który sprowadza sprzęt z Niemiec. Wszystko przebiegło sprawnie i miło, plazma zapakowana orginalnie, w komplecie zawieszka lub stopka, w razie awarii (co przy tym sprzęcie rzadko się zdarza) dzwonię i sprzęt jest zabierany do serwisu w Niemczech (sprawdziłem u innych ludzi którzy tam kupowali) Puki co niema co demonizować,a każdy grosz się liczy. :)
sewan napisał:
Kiki jak zwykle demonizuje.:p

Ja dodam do tematu coś z autopsji.

Koledze, który z mojego polecenia kupił plazmę Pioneera na Allegro (nb. prawie 3000 tys taniej niż w sklepie), coś padło w tunerze po dwóch miesiącach (sorry, ale naprawdę nie pamiętam, co).
Kolega dzwonił do sprzedawcy dwa dni, ten się nie odzywał.
W związku z tym nasłuchałem się od niego sporo brzydkich wyrazów, i sam najadłem się trochę strachu, bo swój cały swój sprzet kupiłem w tym źródle.
Zdesperowany zadzwonił do serwisu w Warszawie, tam (niechętnie w dodatku) wycenili mu naprawę na 2000 i dwa do czterech tygodni czekania (podobno nie mają części).
I jakież było nasze zdziwienie, gdy po trzech dniach sprzedawca sam zadzwonił, przeprosił, że nie odbierał (był za granicą), zabrał tuner bez gadania i po czterech dniach oddał naprawiony. Wszystko z dostawą do domu.

Wniosek?
Dobrze sie zastanów, co się bardziej opłaca, świat nie jest czarno-biały. Lepiej wierzyć ludziom, niż sloganom reklamowym.
 

bieniok

New member
czekam na odpowiedz prosze !!!!!

Ps. Pytam dla tego ze wczoraj bylem w media markt w Warszawie na ul. ostrobramskiej i widzialem pioneera 436 rxe zwypalonym tvn turbo
 
Ostatnia edycja:
Do góry