Seria 436

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
polecam jednak unikać ciagłego wyświetlania jednej stacji nawet przy zmniejszonych parametrach.
Przypominam jednocześnie po odjeciu bonów gratisowych nowe plazmy Pioneera mogą sięgać extra cen.
RXE - 9499
FDE - 9699
50" - FDE = 14.500 zł
gwarancja ogólnopolska
 

bieniok

New member
Pomocy jutro mam kupic

KiKi prosze o pomoc mam juz metlik w glowie bylem prawie zdecydowany na pioneera 436 ale juz widzialem 3 wypalone panele(znaczki loga kanalow) w tym samym sklepie co napisalem wyzej,rece mi opadaja sprzedawca poinformowal mnie ze tak sie dzieje z kazda plazma Pioneera.
zastanawialem sie jeszcze nad Panasonic th42pv500 co mam wybrac Pomocy.
Ps szlak mnie trafi jak za taka kase kupie panel a po kiku dniach bedzie logo, dodam mam kumpla co kupil ten panel i juz po kiku godzinach ma logo ktore nie chce zniknac
dodam ze mam tez kumpla co ma th42pv500 i katuje panel na tvn juz 6 miesiecy i nie ma duszkow
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Zwróciliście koledzy uwagę, że na naszym forum problemy z wypalaniem najczęściej zgłaszają uzytkownicy Pionków?Zastanawiające czy czasami efektem ubocznym bardzo dobrej jakości obrazu nie są właśnie problemy z wypalaniem.
 

bildex

New member
bieniok napisał:
KiKi prosze o pomoc mam juz metlik w glowie bylem prawie zdecydowany na pioneera 436 ale juz widzialem 3 wypalone panele(znaczki loga kanalow) w tym samym sklepie co napisalem wyzej,rece mi opadaja sprzedawca poinformowal mnie ze tak sie dzieje z kazda plazma Pioneera.
zastanawialem sie jeszcze nad Panasonic th42pv500 co mam wybrac Pomocy.
Ps szlak mnie trafi jak za taka kase kupie panel a po kiku dniach bedzie logo, dodam mam kumpla co kupil ten panel i juz po kiku godzinach ma logo ktore nie chce zniknac
dodam ze mam tez kumpla co ma th42pv500 i katuje panel na tvn juz 6 miesiecy i nie ma duszkow

Witam!
Ja kupiłem philipsa 42pf9967d i po pewnym czasie na panelu wyszła mi plama podobna do wypalenia (duszek?) około 40 cm średnicy w samym środku panelu.
Oddałem do serwisu i wsadzili nowy panel i jest super-powiedziali że to był jakiś wadliwy panel.
Oglądam ciągle TV i nie widzę żadnego wypalonego loga itp(już 3 miesiące).
A widziałem tego pioniera też nad nim sie zastanawiałem jak kupowałem Plazmę. Bardzo fajny model !Polecam! A co do wypaleń to chyba zależy od modelu jaki sie trafi.To tak jak z samochodem, jeden nowy sie psuje a drugi nie.
Pamiętaj o dotarciu plazmy -jak już zakupisz.
 

bieniok

New member
czy zakup Panasonic th42pv500 to strzal w dziesiatke

czy to juz stary model co sadzicie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
użytkujemy plazmy Pioneera / docieramy za klientów /i nie wystepują żadne duszki.
Pracownicy w sklepach dostając plazmę - też nie dbają o utrzymywanie higieny w pierwszym okresie. A to najważniejszy okres ich życia.
Plazma 42 PV 500 - to model odchodzący - czy warto , sprawdź na własne oczy .A w poszukiwaniu dobrych jakosci sprawdź plazmę Loewe Modus - znakomita jakość .TVP - nawet z 3 metrów ma znakomita płynność.
Wiele osób wątpiących czy jakakolwiek plazma z 3 metrów daje sobie choć tochę radę z TVP . Po obejrzeniu Loewe są mocno zadziwieni. Mocno !
Ale jak zawsze sugeruję sprawdzić wszystko na własne oczy .
Pioneer ani na prezentacjach ,ani na pokazach, ani w testach, ani w rankingach - nie zmienił swojej pozycji - z NR 1.
 

bieniok

New member
Dziekuje KIKI teraz mnie utwierdziles ze pioneer jest numer1.
Odpowiedz czy jak nabawie sie duszkow bede mogl je zlikwidowac.

Ps Mam male mieszkanie i nie mam mozliwosci na tak dokladne docieranie dla tego za w ciagu dnia corka oglada Bajki a zona wieczorem tvn.Czy ustawienie ustawien - 50 % i zalaczenie Save 2 rozwiaze problem.dodam bede ogladal rozne kanaly co najmniej jeden przez godzine

Prosze o odpowiedz dzis musze zdecydowac i odebrac!!!!!
 
Ostatnia edycja:

sebax

New member
43"Pioneer RXE vs 43"Pioneer FDE RóżNICA?

Witam serdecznie.
Tak jak w temacie.Prośba o wyjasnienie różnicy.
Dzięki

A co jeszcze sądzicie o LOEWE MODUS L42?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pioneer FDE ma oddzielnie tuner - co znacznie ułatwia montaż szczególnie na ścianie. Matryca jest jednakowa
Seria RXE to seria "one body" - cały komplet.
Seria FDE - to również mniejsze zakłócenia na ekranie w wyniku odsunięcia pracy różnych zasilaczy itp.po za ekran

plazma Loewe Modus to faktycznie znakomita jakość. Największa płynność. Prezentujemy niedowiarkom , którzy twierdzą ,że plazma nie może dobrze grać ze słabego sygnału z odległości 3 metrów.
Gra naprawdę rewelacyjnie.
Tym bardziej ,ze obecnie jest duza promocja cenowa.
Plazma jest również wyposażona w tuner DVBT/C
Loewe to firma , która ma największy udział na rynku w sprzedaży exkluzywnych modeli.
Wiele innych firm nie stać jest na takie rozwiązania.
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=49
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5070&page=2
pozdrawiam
 

Greg_X

New member
Witam,
Chcę dorzucić swoją uwagę na temat wypalania plazmy Pioneer 436 XDE. Telewizorek kupiłem w grudniu 2005 r. Wcześniej śledziłem wszelkie wpisy na forum w sprawie jakości poszczególnych modeli. Trochę z przerażeniem czytałem informacje o problemach z wypalaniem, dlatego zastanawiałem się nad LCD. Ostatecznie po porównaniu LCD i plazmy podjąłem decyzję - Pioneer!. Chcąc uniknąć problemu z wypalaniem pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to zmieniłem ustawienia fabryczne na podawane na tym forum - czyli kolory, kontranst itp. zmniejszone + zoom na programach TV (w celu uniknięcia trójkątów i logo stacji). Miało to na celu "dotarcie" matrycy przez zalecany okres ok. 300 godzin. Okazuje się jednak, że to nie działa!!!! Tydzień temu postanowiłem zmienić ustawienia na fabryczne (teoretycznie plazma powinna być już "dotarta" - ok. 500 -600 godzin pracy / 6 m-cy) i po wczorajszym koncercie w OPOLU ..........mam pamiątkę w postaci "trókącika" i logo "TVP-1 na żywo". Jak dla mnie wniosek jest jeden - tego się nie da uniknąć !!!! Nawet poświęcenie w docieranie i ograniczanie sobie komfortu z korzystania z tak drogiego sprzętu nie ustrzegnie przed "duszkami". Wątpię czy docieranie nawet przez 5.000 - 10.000 godzin zniweluje to zjawisko. Jeżeli to są nowe technologie i rozwiązania hi-end, to ktoś chyba (czyt. producenci) nie jest do końca uczciwy wobec klientów. Pioneer chyba do dnia dzisiejszego nie przyznał, że jego produkt ma takie wady i jak im zaradzić (wpis w instrukcji to nie wszystko!). Cóż na pocieszenie mogę dodać, że co do jakości obrazu jest faktycznie liderem. Obecnie będę próbował metody podane w wątku na zniwelowanie duszków - jeżeli nie da to rezultatu, pozostanie serwis
 
Ostatnia edycja:

hernu

New member
Greg_X napisał:
Tydzień temu postanowiłem zmienić ustawienia na fabryczne (teoretycznie plazma powinna być już "dotarta" - ok. 500 -600 godzin pracy / 6 m-cy) i po wczorajszym koncercie w OPOLU ..........mam pamiątkę w postaci "trókącika" i logo "TVP-1 na żywo". Jak dla mnie wniosek jest jeden - tego się nie da uniknąć !!!! Nawet poświęcenie w docieranie i ograniczanie sobie komfortu z korzystania z tak drogiego sprzętu nie ustrzegnie przed "duszkami". Wątpię czy docieranie nawet przez 5.000 - 10.000 godzin zniweluje to zjawisko.

Greg_X, współczuję ci - wywaliłeś mnóstwo kasy, przez pół roku byłeś niewolnikiem telewizora, obchodziłeś się z nim jak z jajkiem, a efekt ... :(
Muszę ci jednak serdecznie podziękować, bo pomimo iż dziesiątki razy czytałem na tym forum o kłopotach Pioneera z wypalonymi znaczkami, z pozostałościami po logo stacji, na które użytkownicy tych plazm wciąż narzekali - byłem głuchy na te uwagi - przecież to najlepsza plazma na świecie, tysiące ludzi nie mogą się mylić! Ale miarka się wreszcie przebrała, pytam, czy ja jestem dla telewizora, czy telewizor dla mnie??? Pal licho kasę, ale co z moimi nerwami. Domownicy musieliby oglądać tv tylko przy mnie i co określony czas przełączać na inny kanał, a co kilka dni - dokładny przegląd matrycy w poszukiwaniu duszków. Ale przez jaki czas miało by to wszystko trwać - 300, 500 czy może 1000 godzin?
Kilka dni temu Kiki poinformował, że ma sposób na usuwanie duszków z ekranu Pioneera. Będzie to bardzo ważna informacja dla Greg_X i wielu innych forumowiczów posiadających te plazmy. Dla mnie już niestety nie...
Greg_X, jeszcze raz dziękuję !
 

jwb.73

New member
Wlasciwie problem tkwi tez w stacjach TV. Zauwazcie ze TVP nadaje swoje logo na 90%-100% sygnale, a TVN kluczuje swoje logo powiedzmy w 60% z tlem. PREMIERE HD Sport logo stacji daje na naprawde małym kluczu - gdzie podbicie jasnosci jest tylko moze 30% - to sie nazywa troska o panele HD - moze ktos w TVP poczyta takie sugestie na forum i cos zmieni.
 

hernu

New member
jwb.73 napisał:
- moze ktos w TVP poczyta takie sugestie na forum i cos zmieni.


Nie liczyłbym na to. Pod koniec ubiegłego roku nasi forumowicze wysyłali do TVP i KRRiT listy z prośbami i groźbami i nic to niestety nie dało. Decydenci w swej nieskończonej mądrości nie uznali za stosowne przychylić się do propozycji posiadaczy plazm, bo i po co?
Oni najprawdopodobniej mają tv LCD, więc nic im się nie wypala;)
 

kojot

New member
WITAM
ja mam panasa pv 60 od piatku czyli jak lecial ten koncert mial chyba 4 godziny pracy nic mi sie nie wypalilo nawet nie przelaczalem na chwile wieczorem w sobote lecial jakis film ze znaczkiem kolka w kolorze czerwonym i musze powiedziec ze po jakiejs godzinie kolko zostalo na ekranie i lekko swiecilo ale zmienilem format obrazu z 16-9 na 4-3i na szarych pasach kulko zniklo po jakis 15 minutach wiec kolor czerwony jest niebzpieczny ale tylko na poczatku wczesniej mialem przez 4 dni taki sam tv ale mial 60 godzin i nic na nim sie nie wypalalo nawet czerwone kolka ale musialem go wymienic bo mial uszkodzone gniazdo antenowe ale faktem jest ze po 60 godzinach nic sie nie wypalalo nawet logo tvn turbo przez kilka godzin ogladania moge smialo stwierdzic ze panas chyba ma dopracowana matyce w przeciwienstwie do konkurecji ustawienia na 60 %
pozdrawiam

p.s szkoda ze wydajac tyle kasy na pionka w zamian dostaje sie powypalane loga:(
 
Ostatnia edycja:

Greg_X

New member
bieniok napisał:
Greg X daj info jak cos uda ci sie naprawic lub co serwis powie na ten temat


Witam ponownie,
Telewizor jest po "małej kuracji wstrząsowej" - ok. 30 godzin pracy na białej planszy (z DVD) i "mrówkach" co ..... dało jakiś rezultat - duszki zniknęły. Najszybciej udało się usunąć "trójkącik". Więcej problemu było z "TVP-1" - wydaje mi się, że jest naprawdę tylko minimalnie widoczny i to zależnie od tła (trzba się mocno wpatrzeć).
Niestety motoda zapuszczenia białej planszy powoduje, najprościej mówiąc, postarzenie telewizora i wyrównanie jego jasności. Generalnie plazma ma trwałość ok. 60 tys. godzin. Duszki spowodowane są bardziej intensywanym naświetlaniem statycznym obrazem, co można przełożyć na zwielokrotnienie czasu pracy matrycy w tym miejscu - dlatego pozostaje ślad, który wyróżnia się na tle całego ekranu (szczególnie jest to chyba intensywniejsze przy ciemnym tle i jasnym logo - duży kontrastu). Wyświetlanie białej planszy powoduje, jakby postarzenie pozostałej części matrycy i tym samym zniwelowanie różnicy w intensywności wyświetlania między częścią z duszkami i pozostałą. Podobno technologia plazmy właśnie się charakteryzuje takim zjawiskiem (tylko dziwne, że u jednych producentów mniej, a u innych bardziej to widać) i nie ma recepty na uniknięcia duszków. Nie jest to wina jakiegoś oprogramowania czy pamięci ekranu - po prostu "ten typ tak ma". Mniej więcej takie wyjaśnienia uzyskałem z serwisu (muszę przyzanać, że pomimo bardzo sympatycznej rozmowy, nie jest to dla mnie w pełni satysfakcjonujące). Pioneer nie uwzględnia reklamacji związanych właśnie z tzw. duszkami. Najdziwniejsze, że podobno nie mają dużo zapytań ani zgłoszeń w tym temacie. Również sklep, w którym kupiłem sprzęt twierdzi że nie miał zgłoszeń. Jednak jak spojrzeliśmy na akurat włączony telewizor...... było małe zaskoczenie. Nie wiem czy klienci nie widzą tego na swoich Pioneerach czy nie chcą się przyznać.
Dowiedziałem się jeszcze z serwisu o jednej ważnej rzeczy, żeby nie czyścić ekranu Pioneera (435, 436, 5..) żadnymi szmatami, płynami do monitorów czy płynem do naczyń. Może to spowodować uszkodzenie powłoki filtra, który jest nałożony na szybę (dotykając ekran czuć, że jest czymś pokryty). Służy do tego szmatka dołaczona do telewizora.
To tyle z mojej strony. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
jwb.73 napisał:
Wlasciwie problem tkwi tez w stacjach TV. Zauwazcie ze TVP nadaje swoje logo na 90%-100% sygnale, a TVN kluczuje swoje logo powiedzmy w 60% z tlem. PREMIERE HD Sport logo stacji daje na naprawde małym kluczu - gdzie podbicie jasnosci jest tylko moze 30% - to sie nazywa troska o panele HD - moze ktos w TVP poczyta takie sugestie na forum i cos zmieni.


Dla Waszej informacji: od kilku lat TVP nadaje sygnał swojego loga na poziomie luminancji dokładnie równej 70% wartości maksymalnej (dla porównania np. Eurosport - 95%). Jeśli taki sygnał wypala na trwałe plazmę to znaczy, że to raczej ta plazma jest pod tym względem wadliwa. Owszem - można jeszcze bardziej zmniejszyć luminancję albo zrobić logo całkiem czarne (tak jak podczas żałoby), ale chyba nie o to chodzi.
 

hernu

New member
Greg_X napisał:
Pioneer nie uwzględnia reklamacji związanych właśnie z tzw. duszkami. Najdziwniejsze, że podobno nie mają dużo zapytań ani zgłoszeń w tym temacie. Również sklep, w którym kupiłem sprzęt twierdzi że nie miał zgłoszeń. Jednak jak spojrzeliśmy na akurat włączony telewizor...... było małe zaskoczenie. Nie wiem czy klienci nie widzą tego na swoich Pioneerach czy nie chcą się przyznać.

Wygląda na to, że problem nie istnieje, a my tylko z braku lepszego zajęcia wypisujemy głupoty na forum. Może mamy jakieś omamy wzrokowe ?:niewiem:

Na wszelki wypadek pójdę do okulisty, sprawdzę też, czy z głową wszystko w porządku.
 

SAdam

New member
kiki napisał:
witam
polecam jednak unikać ciagłego wyświetlania jednej stacji nawet przy zmniejszonych parametrach.
Przypominam jednocześnie po odjeciu bonów gratisowych nowe plazmy Pioneera mogą sięgać extra cen.
RXE - 9499
FDE - 9699
50" - FDE = 14.500 zł
gwarancja ogólnopolska

Witam,
to znowu ja zawracam głowę,
jaka jest różnica pomiędzy FDE, a RXE?
 
Do góry