PDP 4270 problem z automatycznym przełączaniem.

trick

New member
Dzień dobrrrrrr.
Gryzie mnie taki problem - podłączony mam tuner dreambox 500s pod wejscie scart/euro 1 w TV PDP427. Gdy skaczę po kanałach w tunerze to co jakiś czas (co kilka kanałów, lub wciskając konkretny na którym tak się dzieje)
telewizor przełącza się sam na wejście kanałów antenowych analogowych i trzeba nacisnąć spowrotem wejście euro 1 aby powrócić do sygnału z tunera. Taki sam przeskok jakbyśmy wyłączali tuner po prostu lub odtwarzacz dvd.
Pewnie jest to związane z rożnymi formatami nadawania różnych kanałów. Kombinowałem różne opcje i nie potrafię
ustawić tak, żeby nie przeskakiwał na kanały analog. Może któryś z forumowiczów miał podobny problem? korzystałem z wyszukiwarki i nic nie znalazłem na forum. Być może problem jest banalny... Denerwuje mnie to trochę i będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
 

Mike_D

New member
Mam taką plazmę jak Ty i tuner cyfrowy podpięty przez scarta - ale nic takiego nie występuje na żadnym z kanałów (kablówka z Inei) - tv przełacza się na analogowy sygnał tylko jeśli wyłączę tuner.

Nie wiem czy to pomoże, ale mam tuner ustawiony na wysyłanie sygnału 16:9, a w TV właczone dopasowywanie proporcji obrazu do sygnału wejściowego - działa tylko na niektórych kanałach, np. TVN Turbo, a na zwykłym TVN już nie)
 
Ostatnia edycja:

trick

New member
Dzięki za odpis. No a ja właśnie jak ustawię w tunerze 16:9 to te przeskoki są. Połowicznie do czegoś doszedłem, bo gdy ustawię w tunerze 4:3 letterbox to już tak się nie dzieje. Chciałbym tak jak u Ciebie stale ustawić 16:9 i dopiero później ewentualnie dopasowywać obraz przyciskiem rozciągania w TV no ale cóż... Też mam włączone dopasowywanie proporcji obrazu w opcjach TV. Dziwna sprawa ale chyba TV różnie reaguje na różne tunery i ich sygnały skalowania obrazu. pzdr.
 

Mike_D

New member
To daleki strzał, ale możesz jeszcze spróbować na innym kablu SCART - jeśli tracisz sygnał (nawet zawsze na tych samych kanałach) to może być jego wina.
 
Do góry