Problem z KURO 508xd

skipper

New member
Witam


Mam problem z moim 508XD. Nie bardzo wiem jak to opisać, ale spróbuję. Problem pojawia się najczęściej na twarzach, na przejściach tonalnych np. na kościach policzkowych, kiedy twarz przesuwa się z jednej strony ekranu na drugą (czyli kiedy jest w ruchu). Wtedy na twarzach pojawia się (i tu mam problem jak to opisać) jakby tylko kilka odcieni skóry. Robi sie coś w rodzaju „tęczy” z 5 kolorami zamiast całego przejścia tonalnego. Zrobiło się to bardzo denerwujące, występuje przez HDMI i component, z Cyfrowego Polsatu (dekoder HD) z TV „N” zdarza sie z DVD (choć rzadziej) i na blu-ray.
Rozmawiałem w tej sprawie z KIKIM na audioshow i zalecił zmianę kabla HDMI na „drogi i dobry” nic to jednak nie dało.
Doradźcie co z tym zrobić i czy komuś się coś takiego przydarzyło? Telewizor jest jeszcze na gwarancji. Może macie doświadczenie z serwisem Pioneera i doradzicie jakiegoś fachowca.


Pozdrawiam Michał
 
S

spy

Guest
Rozmawiałem w tej sprawie z KIKIM na audioshow i zalecił zmianę kabla HDMI na „drogi i dobry” nic to jednak nie dało.

A co mialoby niby dac? Okraglejsze bity?

Co do przypadlosci to pewnie musisz zamowic kalibracje. Powinna zminimalizowac ten efekt.
U mnie na 5090 (bez kalibracji) przejscia tonalne tez nie sa najlepsze.

Spy
 

skipper

New member
Kolega ma 5090 i nic takiego nie występuje. Napisz proszę co masz na myśli mówiąc że przejścia tonalne nie były najlepsze? Dodam, że na żadnym innym TV nie widziałem tego co u mnie. Problem jest też tego typu, że nie mam za bardzo jek tego pokazać. Na stop klatce ten efekt znika, a ciężko jest zrobiś zdięcie "temu czemuś".
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zmiana kabla nie była najmądrzejszą radą - w przypadku lipnego przewodu HDMI albo w ogóle nie ma obrazu, albo pojawiają się liczne kropki (różnego koloru). Możesz ściągnąć sobie darmową sofcik (zwykle płatne wersje mają więcej możliwości) i próbować skalibrować obraz (w moim Samsungu ta operacja mocno poprawiła jakość kolorów, a odbyła się kosztem kilku minut ściągania i godzinki kalibracji).
Być może winne jest jakieś ustawienie "poprawiające" jakość obrazu w tv - pobaw się ustawieniami.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
A próbowałeś zresetować TV do ustawień fabrycznych. No i zadzwoń do kierownika serwisu Pioneera - super facet. Jak masz na gwarancji, a TV może będzie wymagał naprawy, to się nie martw. Serwis działa super - u mnie cała sprawa z transportem 700 km trwała 3 dni:) PZDR
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak zawsze zaczyna się od sprawdzenia kabli. Dlatego rada była prosta . Najpierw sprawdź kable.
Nie było kup kable !
Ale jak zawsze idź do sklepu poproś o dobre kable - jak jest różnica widoczna na ekranie zapłać , jak nie poproś o zwrot kasy.

Następnie problemy z przejściami tonalnymi to sprawa podstawowej kalibracji obrazu.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem - to kolejny etap poprawy.
 

andsie

New member
Takie objawy występują bardzo często przy złych stykach kabel- TV lub urządzenie nadawcze.
Proponuję sprawdzić połączenia. Mocniej docisnąć kabel.
 

skipper

New member
Fajnie że chcesz pomóc, ale ... przecież napisałem żę dzieje sie tak z "N-ki" z Polsatu z DVD Z Blueray-a że na HDMI i compnencie, czy napawdę sądzisz że mogłem żle podłączyć kilkanaście razy kabel?
Sprawa trafiła do serwisu. Kierownik serwisu pierwszy raz słuszał o czyms takim, wczoraj był też u mnie w domu serwisant Pioneera z Wawy i też stwierdził że widzi takie błędy pierwszy raz. Wymieniał rózne "płyty" i narazie nic, ale powiedział że sie nie podda.
 
Do góry