5090H i cyfra +

Matchek

New member
Witam, przepraszam za nowy watek, ale informacji w necie jest tyle ze głowa mnie rozbolała, najgorsze jest to że są często sprzeczne.

Posiadam 5090H + moduł cyfry+ po przeszukaniu częstotliwości znalazło pełno kanałów w tym kanały HD, ale kanałów HD cyfry+ nie znalazło. Wpisując częstotliwości dla tych kanałów nic się nie pojawia. Jak włożę kartę do dekodera i podłącze dekoder do tv kanały HD są. Ktoś miał podobny przypadek ? No i jak to jest z tymi modułami, jest sens kupować moduł astona 2.20 czy wystarczy ten z cyfry.
 

profi

Member
Skanowanie konkretnych częstotliwości niestety nie wyszuka szystkich kanałów. Podejżewam że to błąd w oprogramowaniu odbiornika.
Z mojego doświadczenia wiem, że wszystkie kanały zostaną znalezione jeśli dosz opcję wyszukiwania: "All frequences".
 

profi

Member
Home Menu -> Setup -> System Setup -> Digital Tuner Setup -> Installation -> Satellite Setup -> Scan Type: All Frequencies

To MUSI wyszukać wszystkie kanały, u mnie w każdym bądź razie znajduje.
Spradź jeszcze raz.
 

aragoth

New member
Trochę odświeżę temat, bo widzę, że pozostał bez odpowiedzi. Jestem właśnie po nowym skanowowaniu satelit (od dzisiaj C+ ma 5 nowych kanałów, w tym bodajże 4 w HD), w trybie All-frequencies tuner bez problemu znajduje wszystkie kanały HD. Jeśli masz inaczej - sprawdź soft w TV, może masz jakiś starszy. U mnie na ostatnim dostępnym wszystko jest ok.
Mała uwaga jeszcze - w niektórych kanałach trzeba przestawić język fonii na PL - inaczej gubi się obraz. Nie weim, dlaczego tak się dzieje, jest to natomiast pewne i potwierdzone.
 

profi

Member
Mała uwagona jeszcze - w niektórych kanałach trzeba przestawić język fonii na PL - inaczej gubi się obraz. Nie weim, dlaczego tak się dzieje, jest to natomiast pewne i potwierdzone.

Dzieje się tak np. na kanale Nat Geo Wild HD. Wcześniej miałem podobny problem na innym kanale (chyba na Canal+ Film HD), ale po jakimś czasie problem zniknął.
Podejżewam że jest to wina modułu CI, ja mam Aston (wersja 2.19 albo 2.18 - nie mogę teraz sprawdzić).
Zastanawiałem się nawet nad zakupem oryginalnego modułu od Cyfra+, ale zrezygnowałem z tego pomysłu.
Jaki Ty masz moduł?
 
Do góry