Pioneer LX5090 + dodatki

GIZIU

New member
Witam, szukając plazmy do ok 8tyś trafiłem na Wasze forum i wybrałem LX5090. Mam w związku z tym kilka pytań:

1) Jestem z Warszawy. Planuję kupno w sklepie AV Partner, jednak czytałem na tym forum niepochlebne opinie. Mimo to widnieje on na stronie Pioneer'a jako autoryzowany dystrybutor. Jak to w końcu jest ?

2) Jaki odtwarzacz blu-ray polecacie ?

3) Jaki zestaw kina domowego do powiedzmy 5000zł ?

Cały zestaw będzie służył do oglądania głównie filmów na BD/DVD oraz DivX 720p. Jeśli chodzi o moje preferencje to oglądam głównie kino akcji, czyli będzie dużo strzelania, wybuchów itp. Chcę zestaw audio który sprawi że przejdą mi ciarki po plecach ;)

Z góry dzięki za pomoc
 

awatar2000

New member
:)

Cześć.
Mogę Ci coś pomóc odnośnie pierwszego pytania.
Otóż ja kupiłem swojego pioneera lx5090 właśnie w ********* i nie było żadnych problemów co więcej kupiłem wysyłkowo za pobraniem. Ty będąc na miejscu możesz sobie do sklepu pójść i kupić jak w każdym normalnym sklepie więc tym bardziej nie widzę powodów do obaw.
Pozdrawiam

GIZIU napisał:
Witam, szukając plazmy do ok 8tyś trafiłem na Wasze forum i wybrałem LX5090. Mam w związku z tym kilka pytań:

1) Jestem z Warszawy. Planuję kupno w sklepie AV Partner, jednak czytałem na tym forum niepochlebne opinie. Mimo to widnieje on na stronie Pioneer'a jako autoryzowany dystrybutor. Jak to w końcu jest ?

2) Jaki odtwarzacz blu-ray polecacie ?

3) Jaki zestaw kina domowego do powiedzmy 5000zł ?

Cały zestaw będzie służył do oglądania głównie filmów na BD/DVD oraz DivX 720p. Jeśli chodzi o moje preferencje to oglądam głównie kino akcji, czyli będzie dużo strzelania, wybuchów itp. Chcę zestaw audio który sprawi że przejdą mi ciarki po plecach ;)

Z góry dzięki za pomoc
 

leotdi

New member
GIZIU napisał:
Witam, szukając plazmy do ok 8tyś trafiłem na Wasze forum i wybrałem LX5090. Mam w związku z tym kilka pytań:

1) Jestem z Warszawy. Planuję kupno w sklepie AV Partner, jednak czytałem na tym forum niepochlebne opinie. Mimo to widnieje on na stronie Pioneer'a jako autoryzowany dystrybutor. Jak to w końcu jest ?

2) Jaki odtwarzacz blu-ray polecacie ?

3) Jaki zestaw kina domowego do powiedzmy 5000zł ?

Cały zestaw będzie służył do oglądania głównie filmów na BD/DVD oraz DivX 720p. Jeśli chodzi o moje preferencje to oglądam głównie kino akcji, czyli będzie dużo strzelania, wybuchów itp. Chcę zestaw audio który sprawi że przejdą mi ciarki po plecach ;)

Z góry dzięki za pomoc
Niech Ci podadzą nr seryjny, po czym sprawdź go telef. u DSV Trading. TV wcale nie musi pochodzić z kanału DSV przeznaczonego dla PL. Dobrze Ci radzę ! Wtedy gwarancja DSV to sciema. W przypadku b.dobrej ceny mamy do czynienia z oczyszczaniem składów Europy Zachodniej. Podając nr seryjny przy okazji dowiesz się o dacie produkcji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W dobrej cenie kupisz w kilku autoryzowanych sklepach bez problemu.
Co do kina podaj jaka wielkosc pokoju ?
kolumny male czy duze?
tylko do kina czy rowniez do muzyki ?
jesli do muzyki - to jaka?
jaki kolor ?
 

GIZIU

New member
Kiki,

- pokój mniej więcej 20 m2 ale w planach zrobienie sali kinowej na strychu a tam będzie z 30m2 otwartej przestrzeni
- wielkość kolumn bez znaczenia, ale raczej duże
- 95% kino, 5% muzyka
- kolor taki żeby pasował do TV czyli najlepiej czarny
 

leotdi

New member
kiki napisał:
W dobrej cenie kupisz w kilku autoryzowanych sklepach bez problemu.
Co do kina podaj jaka wielkosc pokoju ?
kolumny male czy duze?
tylko do kina czy rowniez do muzyki ?
jesli do muzyki - to jaka?
jaki kolor ?
kiki,jasne, tylko co wg Ciebie oznaczają dobre ceny ? Tam właśnie ceny są ZBYT wysokie. Taka jest prawda.
 

GIZIU

New member
Panowie, złożyłem taki zestaw. Co myślicie ?

TV: Pioneer Kuro LX5090
Amplituner: Pioneer VSX-LX52
Blu-Ray: Pioneer BDP-LX71
Kolumny: JBL ES 5.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a powiesz mi czy chcesz duzo basu, cofniety srodek i wypuszczona gora - to bedzie rewelacja.
Info juz wyslam Ci na priw.
 

GIZIU

New member
Powiem tak, jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o audio. To będzie mój pierwszy zestaw z prawdziwego zdarzenia. Będzie służył w 95% do filmów. Zależy mi na jakości dźwięku za umiarkowaną cenę (ampli + kolumny łącznie max 10tyś choć może być tańszy ;)) no i żeby to fajnie się komponowało z LX5090, dlatego marka Pioneer mile widziana ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
GIZIU napisał:
Panowie, złożyłem taki zestaw. Co myślicie ?

na twoje potrzeby jbl es jak najbardziej, odtwarzacz ? - dobry ,ale nie jestem pewny czy w twoim przypadku ekonomicznie uzasadbiony, amplituner- nie wiem ,nie znam. tv - bardzo dobry, tylko pytanie czemu tv ,skoro myslisz o pokoju kinowym ?! nie lepiej troche odpuscic i zejsc na panasonica ,a roznice przeznaczyc na proja ?! tymbardziej ,ze masz do tego warunki ! jak kino ,to kino !
 

GIZIU

New member
Bardzo proszę o pomoc, wciąż się waham...

SC-LX71 czy VSX-LX52
BDP-LX71 czy BDP-LX52

Głośniki to JBL ES (90,25C,30,250P)
 
Ostatnia edycja:

GIZIU

New member
leotdi, dzięki za odpowiedź. Ponieważ BDP-LX52 i BDP-LX71 są praktycznie w tej samej cenie, skłaniam się bardziej ku BDP-LX71. Będzie pasować wizualnie do VSX-LX52 ? Nie widziałem ich niestety na żywo.

Aha, które kolumny wziąć do VSX-LX52 ? JBL ES 80/90/100 i ES 20/30 ? Sub będzie 250P.
 
Ostatnia edycja:
Do góry