Pioneer 6090H w sieci LAN a Win XP

Luke_2009

New member
I. Czy ktoś wlączył swoją Kurę w sieć LAN. Ja tak zrobiłem i mogę ściągać pliki audio, video i foto z pilota telewizyjnego wprost na ekran.
Problem w tym, że Pionek widzi tylko komputer z Vistą, nijak nie chce współpracować z widocznym w sieci drugim działającym na Windows XP.
Czy ktoś to rozwiązał i ma patent na konfigurację pod XP-eka? Proszę o pomoc.
II. Jakie parametry winien mieć moduł CA, do instalacji karty do tvsat? Jakieś propozycje w tym zakresie? Jakieś wasze doświadczenia, czy warto inwestować w taki modół i ewentualnie jak to działa??
Pozdrawiam
Luke_2009
 

aragoth

New member
I. Mam wpięty TV w sieć LAN (co prawda 5090H, ale podejrzewam, że będzie się zachowywał tak samo). TV znajduje serwery DLNA zarówno z Visty (32bit i 64bit), WinXP Home i Pro, jak i z Linuxa (MediaTomb). Nie miałem nigdy żadnych problemów w tym zakresie. Pod Windowsami korzystałem z sharingu Windows Media Playera - wystarczy włączyć udostępnianie i nadać uprawnienia dla TV. Pod Mediatomb nie pamiętam, ale bodajże wystarczyło go odpalić wskazując katalog z danymi do udostępnienia.

II. Zależy, z czego chcesz korzystać. Mam w moim TV moduł CI Aston bodajże 2.20 i wszystko działa bez problemu z Cyfra+, nie ma problemu z HD i SD. Z tego co kojarzę, nie da się tak zrobić z N, a jeśli chodzi o Polsat, tam są chyba parowane karty z modułami CI, więc musiałbyś dostać moduł od Polsatu. Nie wiem, nie testowałem. W którymś z postów pisałem o urokach tunera Kuro, więc sam zdecyduj, czy warto :)
 

Luke_2009

New member
Według instrukcji 6090H i 5090H, to praktycznie te same "flaki". Czy mógłbyś podać trochę ustawień w TV lub na XP. Dla mnie to nowe sprawy i nie bardzo wiem jak się po tym poruszać. Ale dziękuję za reakcję na post.
Luke
 

aragoth

New member
1) włączasz Windows Media Playera - ja mam w wersji 11
2) z menu Library dajesz Add to library, w otwartym okienku wskazujesz katalogi do udostępnienia przez DLNA
3) ponownie z menu Library włączasz Media Sharing, włączasz obie górne opcje, czyli Find media that others are sharing (w zasadzie to po to, aby komputer umiał odszukać inne serwery DLNA) i Share my media to:. Jeśli masz TV wpięty w LAN, komputer powinien już umieścić tam ikonkę 1080p Plasma TV. Klikasz ją i wciskasz przycisk Allow poniżej. Na zakończenie OK.

I powinno działać ;) Na TV nie robisz nic poza odszukaniem serwera DLNA. Oczywiście musisz ustawić odpowiednie IP w karcie sieciowej TV, ale to chyba oczywiste... :)
 
Do góry