jak przelączyć na sygnał z scart w pioneer 5090?

maxtiger

New member
Jak w temacie. podłączam urzadzenie przez eurozłacze i nic. Jak mam przełączyć na ten sygnał? Mam jeszcze jedno pytanko. Ponieważ Tv chodzi ok 10 godzin dziennie - czy Pioneer długo pociągnie i czy można na 3/4 dni ustawić jakiś bardzo oszczedne ustawienie zeby nie zniszczyc Plazmę?
P.S. Jak sprawdzić ile godzin ma już wypracowana Plazma?
 
Ostatnia edycja:

groffi

New member
Co do eurozłącza, to musisz wybrać w menu. Poszukaj w instrukcji jest tam jak to robić. Ostatnio także w temacie o 9G o tym było, przejrzyj ostatnie strony.

Co do użytkowania tv, mówisz że tv chodzi 10 h dziennie i czy go nie zniszczysz. To już musisz dokładniej określić co u Ciebie znaczy te użytkowanie. Bo jeśli 10 h oglądasz filmy z dvd/blu-ray wypełniające cały ekran to nigdy nie uszkodzisz tv. Bo z tym uszkodzeniem to chodzi ci o powidoki/wypalenia, tak ?

Sprawdzić ile godzin przepracowanych ma plazma można w menu serwisowym. Niestety procedura wejścia do menu serwisowego 9G jest do tej pory nieznana i nie ma możliwości sprawdzenia licznika godzin.
 
Ostatnia edycja:

maxtiger

New member
Dziękuje za szybką odpowiedź. Z tymi 10 godzinami to chodzi mi że gdzieś czytałem o jakiś 10.000 godzinach - zywotność a przy 10 godzinach dziennie to 3 lat i out. Sprzęt mam z kalibracją ale przez 3/4 dnia załączona jest tez funkcja oszczedności :). Filmy z dvd lub coś waznego leci tylko 2,3 godzinki dziennie a przez wiekszosc dnia leci zwykła tv z cyfry. Ustawiłem zeby zawsze automatycznie rozciagało na cały ekran. Sprzet kosztował "dyszkę" więc chciałbym żeby troszkę pochodził. Pozdrawiam
 

groffi

New member
Jak nie oglądasz co dzień tego samego kanału cały czas to wypaleń raczej się nie bój, bo jak sam piszesz oglądasz różne rzeczy na swoim tv.

Co do żywotnośći na poziomie 10 000 h, przy używaniu 10h/dzień to moim zdaniem, nawet jeśli była by to prawda to(ale myślę że na 99% to nie prawda) i tak jest to 3-4 lata oglądania. A po takim czasie to pewnie za połowę tej kwoty kupisz już nowy i lepszy tv. Także używaj 10 h dziennie i ciesz się oglądaniem a nie mart o się tym.
 
Do góry