Powieszenie Pionieera i dylematy

Saracen

New member
Witam

Chciałbym kupić taki mebelek jak na załączonych zdjęciach. Czy płyta grubości ok 3cm utrzyma plazmę? Jeśli tak to jaki uchwyt kupić w rozsądnej cenie aby mieć regulację góra-dól oraz na boki?

Druga sprawa jest następująca. Rodzice chcą powiesić Pionieer na ścianie, która ma 8-10cm grubości. Jakiego uchwytu użyć i jakich kołków do ściany aby to się porządnie trzymało? Ściana jest murowana.
 

Attachments

  • 630966536.jpg
    630966536.jpg
    143,7 KB · Wyś: 670
  • 630966536_2.jpg
    630966536_2.jpg
    93,7 KB · Wyś: 737
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
musisz określić co to jest rozsądna cena ?
Dla każdego oznacza to coś innego.
 

slupek

Member
Oglądałem podobne mebelki w salonie i sprzedawca zapewniał, że ścianka utrzyma nawet plazmę 60", zawsze "w razie co" można ściankę przymocować dodatkowo do ściany :)
Mówię o:
b.0.450.0.0.stories.foto.d_salon.nowoczesny.pg_cuba_03.jpg


lub w takim układzie:
b.0.450.0.0.stories.foto.d_salon.nowoczesny.pg_cuba_04.jpg


Co do uchwytów, to masz sporo wątków o tym traktujących.
 

bluray

Banned
Jeżeli masz dobrą ścianę ceglaną to zrób zawodowy hak.
Do obu górnych śrub na tyle TV podepnij linkę (Np. dla wspinaczy).
I powieś na ścianie jak obraz. Pod dolną krawędź podłóż gąbkę aby się wypionował. Zresztą pozostawienie lekkiego skosu jest korzystne bo nie będą odbijać się źródła światła (lampki) na pozostające wysokości ekranu.
Zalety:
Zero kosztów, TV jest niemal przyklejony do ściany i wygląda o 5 cm cieniej. O wentylowanie się nie martw.
Najważniejsze jest zakotwienie w ceglanej ścianie haka. Niech zrobi to ktoś z odpowiednim doświadczeniem.
- właściwe nawiercenie otworu i dobranie długiego haka z fi-10 mm.
Możesz także powieśić TV na dwóch cieńkich linkach stalowych (jak obraz w muzeum).
Koszty także żadne i ładnie to wygląda.
 

Saracen

New member
z

@Kiki rozsądna cena to tak w granicach do 200zł. No chyba, że trzeba trochę więcej wydać to zawsze można trochę dołożyć :)

@Slupek ja też widziałem takie w salonach i sprzedawcy mówili, że wytrzyma. Ja jednak mam małe obiekcie i dlatego pytam się bo może ktoś ma takie rozwiązanie.
 
Do góry